• 1
  • 2
Предстои ми ремонт на селска къща и имам следния въпрос:
възможно ли е поставянето на предстенна обшивка от гипсокартон върху кирпичена стена?
Бих желал да си спестя измазването на стаите защото е голямо главоболие, а и времето ми е кът.
Нямам представа обаче как да се закрепят плоскотите върху кирпича... :?
Time2Burn - специалист
Най добре положи картона не със конструкция а с директно лепене, ще стане много добре, а и ще излезе доста по - евтино. Ако имаш въпроси питай ще ти обясня по - подробно
Благодаря за отговора, но именно директното лепене малко ме притеснява. Кирпичната стена е много хигроскопична и няма ли да изпие влагата от лепилото много бързо? Пък и стените са доста криви...
Time2Burn - специалист
за всичко си има решение: ако са толкова криви колкото казваш - не е проблем, дори да се наложи малко да избягаш от отвесната нивелация, все пак това не е баня.
А това че стената е хигроскопична - Намокри я хубаво с вода - наплискай местата където ще са топките от лепилото или ако ти се занимава обилно я мини с грунд за мазилки 3-4 часа преди лепенето.. успех
leonardo_vd - модератор
vancho написа:
Благодаря за отговора, но именно директното лепене малко ме притеснява. Кирпичната стена е много хигроскопична и няма ли да изпие влагата от лепилото много бързо? Пък и стените са доста криви...
Лепенето тук не е препоръчително. Казвам го от опит. Най-добрия вариан ТУК е метална конструкция. Преди година отказах такава поръчка точно поради тази причина.
Time2Burn - специалист
Лепенето тук не е препоръчително. Казвам го от опит. Най-добрия вариан ТУК е метална конструкция. Преди година отказах такава поръчка точно поради тази причина.[/quote]

Няма да хванат ни дюбелите ни рапиди в кирпича а за лепенето - Намокри обилно стената с вода преди полагането на лепилото и нямаш грижи никакви
leonardo_vd - модератор
Time2Burn написа:
Лепенето тук не е препоръчително. Казвам го от опит. Най-добрия вариан ТУК е метална конструкция. Преди година отказах такава поръчка точно поради тази причина.
Няма да хванат ни дюбелите ни рапиди в кирпича а за лепенето - Намокри обилно стената с вода преди полагането на лепилото и нямаш грижи никакви[/quote]

A да те питам само?
Ти пробвал ли си го този метод та си толкоз сигурен?
Точно на другият ден след това изпълнение всичкият картон ще се отлепи. Доколкото до дюбелите дали ще държат-зависи какви дюбели ще ползва, а и при предстенната обшивка натоварването върху директните окачвачи е само по посока към стената, а това по никакъв начин не оказва натиск на дюбелите.
Time2Burn - специалист
Човече, моля те, аз така колко бани съм направил, стари къщи и т.н.....
Давам гаранция.. Няма причина да падне, при положение че е намокрено и обезпрашено....

Освен това дадох само съвет, аз как бих го направил, иначе всеки може да го прави как си знае, а дюбели вярно е че има всякакви, има едни които са за тухла четворка, които вътре са пълни с лепило...
leonardo_vd - модератор
Ми нека човека каже какво е решил и най-важното КАКВО Е СТАНАЛО :)
nigery - специалист
Единствения начин да се реши проблема е стандартното решение с метална конструкция, на скоро правихме точно това.
На къщата стените имаха денивелация към 3-6 сантиметра, така че с лепене нищо нямаше да се получи.
Вижте тези снимки и ми кажете на лепене става ли ?!?
Сажалявам че крайния резултат не мога да ви покажа.

Прикачен файл

Resize of IMGP3555.JPG
Resize of IMGP3555.JPG (82.19 KиБ) Видяна 13374 пъти

Прикачен файл

Resize of IMGP3558.JPG
Resize of IMGP3558.JPG (69.25 KиБ) Видяна 13374 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Кирпич и гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: