Ел. инструментите. Консумативи.
Ал_ - специалист
С тия сериозни машини, които обсъждате, чак се чудя де се бутам с моя 215 мм-ов хоби бош. Едно от малкото неща, които не ми харесват в него, е точно лазерът. Не стига, че е така разположен, че постоянно стъклото му е зацапано, а настройката му е яко мамата, и въпреки това - незадоволителна и краткотрайна, та отдавна го разкарах. Макар, че не ми е нужен си е удобство, така че дано новата придобивка върши по-добра работа :
Прикачен файл:
8afn3f.jpg
8afn3f.jpg (78.33 KиБ) Видяна 560 пъти
cadmaster - напреднал
Да използвам темата и да попитам - някой има ли опит с тази марка YATO?
Харесал съм това https://itt-shop.bg/nastolen-cirkulyar- ... azer-36066 , но още се чудя!?
Ал_ - специалист
Малко акъл да имаш, но навреме да ти дойде, е моето :-D Та добре се сетих за тази тема. Някой има ли отзиви за метабо kgs 305? Ако има някаква цикличност - 216 става, 254 - не , 305 - става :-D Но дали е така? Просто нямам никакъв досег с марката. Иначе DWS780 харесах, но цената спрямо метабото е х2. Сигурно има защо, но не знам при мен дали ще е оправдано.
Прахоотвеждането ме интересува - бошът, който имам, примерно, без нещо такова не го търси (но той си е хоби версия):

Изображение

За показания лазер да дам отзиви - хитро са го замислили, и е голямо удобство
пишман_майстор - майстор
Съмнявам се да е добро. То принципно сигурно много малко на брой пендули с плъзгане са добри ( или по-точно прилични ) в това отношение . Недостатък си е на този тип машини.
PIP - майстор
пон май 27, 2024 9:34 amАл_ написа:
Иначе DWS780 харесах, но цената спрямо метабото е х2. Сигурно има защо, но не знам при мен дали ще е оправдано.
Прахоотвеждането ме интересува - бошът, който имам, примерно, без нещо такова не го търси (но той си е хоби версия):
dewalt-ите не се славят с добро прахоотвеждане, ако то е важно за теб.
Ал_ - специалист
Благодаря. То се свиква с такава кутия отзад, просто заема място. Навън като режа не ми пречи, но вътре като съм гледам да ограничавам прахоляка, доколкото е възможно. А иначе ще я поумувам машината така или иначе. То не знам и 305 нож доколко ми е нужен - свикнах аз с боша 10-12 см греди да ги режа с обръщане, по-големи едва ли ще ми се наложи. Просто май на боша му е време за смяна, и нормално се юрнах на по-големите машини :-D
П.п Майсторе, в четвъртък очаквам да ми дойде количкат

Тема "Избор на Потапящ циркуляр, герунг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: