Ел. инструментите. Консумативи.
Trakehner1 - специалист
Привет,

искам да взема нов прободен трион и в предвид, че имам винтоерт GSR10.8 се зачудих дали да не взема тяло с още една батерия модел Bosch GST 10.8V-Li.

Някой има ли впечатления от този модел конкретно и какви са недостатъците на акумулаторните прободни триони, съвсем накратко?

Ако не, остават вариантите да взема Metabo STEB 65 Quick, в момента гледам, че е на 159лв или евентуално Sparky FPSE серия. FSPE 85 мисля, че бях чел някъде из тестовете на инструменти на самия сайт napravisam, че е награждаван и в чужбина, но нещо ме наплашиха отзивите за него в Англия - в два английски сайта на търговци, където под продукта може да се остави ревю, горе долу от 10 ревюта 4 бяха негативни, някои споменаваха проблеми след 20-на минути работа и се притеснявам, защото ми е много познато точно това българско качество. Makita 4329 също е вариант, въпреки, че избягвам тази марка като цяло. Ценови клас - до около 200лв, дълбочината на рязане не ме интересува особено, ще купувам циркуляр за това.
Chefo77 - майстор
Хехе, аз имам от има-няма 2 седмици. Точно на Бош, тормозя го с 4 амперчасови батерии, рязал съм ламинат и ОСБ плоскости.
Машинката не е лоша. Удобна е, реже добре за акумулаторна, компактна е. Но ако си свикнал с добри зегета на ток, ще ти е слаба. Ако си свикнал с обдухване, ще ти липсва. Ако решиш да режеш дебели плоскости, ще ти е слаба. И имайки предвид, че прави 4 амперчасова батерия на пух и прах за норматив, то ако си с 2 или 1.5 амперчасови батерии, често ще трябва да ги сменяш.
Т.е. ако не го ползваш постоянно или го ползваш за малки срезове, инцидентно, е ОК. Ако мислиш нон-стоп да режеш, по-скоро не. 220-те волта са си 220 волта.
Не зная защо избягваш Макита, но 4329 е много приятна машинка. Аналогът на МакТек (MT431) също е добър - за малка машинка! Към по-евтините зегета на Спарки съм с твърдо негативно мнение, по-скъпите не съм ги пробвал.
STEB 65 на Метабо е ОК. Само сервизът е ... [-X
Виж и това. Базовата профи-серия на Бош.
Утре в Томика има 20% надолу на всичко на Макита и 10 на МакТек. Ако решиш до утре - възползвай се.
Trakehner1 - специалист
Доста полезно мнение, благодаря. Явно ще е с кабел. Не съм твърдо против това да взема Макита, но като цяло между нея и син Bosch винаги до сега купувах Бош-а, все нещо не ми допадаше ( като купувах други машини - 2470 и 2-26, малък ъглошлайф 115 и накрая винтоверт на 10.8, Боша ми харесваше повече и купих него ). Това, разбира се, не означава, че няма отново да погледна конкурентните модели, вкл. и на други марки, за това и питах тук.

Мактек не искам. Виждам, че го смятат за Макита, но като влезеш в сайт за резервни части, като mtmc.co.uk примерно, много рядко част от машина брандирана Макита се използва в машина брандирана Мактек ( ключетата от серията 95- флексчета са еднакви ) - Мактек-а като части е различен и това ме навява на мисълта, че хората само си внушават, че са взели Макита, а е по-скоро алтернатива на зеления Бош, т.е. хоби.
EDI - майстор
На ток вземи, имам циркуляр МАКИТА на 10.8, пакети 1,5 А, за никъв чеп не става.Та сега е на ток вече. :lol:
Chefo77 - майстор
Е то това е ясно - че не е Макита, ако беше, щеше да е Макита, не МакТек. Но пък има 3 години гаранция :wink:
2-26 и 2470 не са точно в един клас, не е коректно да ги сравняваш. Бош-а може да е по-добър, но 40-50 % отгоре в цената са си достатъчен довод :wink: Реалната конкуренция на 2470 е 2-24 или 2400, от трите 2470 е най-добра. За сметка на това, 2810 пробива по-добре от аналога си 3-28 (мнение на собственици на Бош-а).
Както и да е, едните са по-успешни с едни модели, други - с други.
Trakehner1 - специалист
Ами, аз за 2-26 доста се чудих защо е толкова скъп тук, моят го купих от Англия нов, £5 по-скъп беше от 2470, за това си позволих и сравнението.

Прободния трион на Макита ми харесва доста, без да съм го виждам на живо. Това, което ми харесва, е че има диодче отпред, нещо все не мога да се оправя с осветлението в работилницата и това беше сред желаните от мен екстри. Има и поклащане, както и регулиране на оборотите, доста добро съчетание от функци.

Отзивите за него, обаче, в амазон малко ме карат да се замисля, казват, че като за хоби инструмент е ок, но захватът не е СДС и за някакъв проблем с издухването на стружките. Гледах и едно сравнение на американска медия, казаха, че е добра машина, но твърде скъпа, за това, което е, както и, че някои потребители са се оплакали от проблеми при рязане под ъгъл от 45 градуса. Аз може би ще ползвам тази функция, до сега съм я ползвал на предходните си триони.

А батериите ми от винтоверта са 1.5Ан, т.е. направо забравям за трион на батерии като ви чета мненията хаха.
Chefo77 - майстор
Да, неприятно е, че няма SDS, но по-добре да няма, отколкото да се скапе на третия месец ... И след това - на шестия, после на единадесетия ... :lol:
Виж и синия Бош, който ти пуснах по-горе :wink:
Trakehner1 - специалист
Хаха, така е. Макитата са я пуснали в Wickes на промо, £49.99 с безплатна доставка в рамките на Обед. Кралство, 140лв. До тук ще ми я доставят за още 7лв, замислям се, но ще ида тези дни да я видя на живо, както и Метабо и Бош-а.
Chefo77 - майстор
Ако някой има мерак за такова зеге, отново е пуснато на 179 в ОЛХ.

Тема "Прободен трион на батерии 10.8V ( GST 10,8 V-LI )?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: