• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Ел. инструментите. Консумативи.
VLADO66 - майстор
Българина не вкарва в сметката труда си :wink:
gnt69 - майстор
Защо мислиш че е по евтино на дърва. 3400 по 4кв са 13600 кв. А дърва мокри да кажем 4 тона по 2.5 кв са 10000 кв. С евтини пелети е по евтино от дърва. . Котел и горелка Грейко 20кв. Комини не съм палил точно обратното цяла зима чистя бучки изпадали в комина от предните години. Веднъж на 2-3 седмици се чисти, през два три дни се изхвърля пепел под горелката ама 600 лева за сезона. Големите разходи са от чугуните и котлите на дърва. Днеска гледам един колега взел котел за дърва и кюмюр и вика каква горелка да сложа. :partyman:

Омазахме на човека темата той резачка искаше.
imegogo - специалист
според мен и 251 ти е достатъчен все пак е 45,6 см³ 3кс теглото му 4.8кг а 271 е 5.6 кг празен без верига като погледнеш 800 грама ,ако знаеш как тежи особено като започнеш да се изморяваш
iivanov - майстор
Ковеслав , старите полупрофи щилски модели бяха наистина добри . Ако човека си намери една 270 или 290 , ще остане доволен . Обаче , сегашните 271 и 291 са малко майтапчийски . Първо , заради четириканалната технология си утежниха двигателите , без да пробват , като хуск да редуцират теглото и второ , металните картери ги замениха с еФтина пластмаса . Метални останаха картерите на профи машините , но там са други цените .
dragozow - майстор
То и при Хускварна вече няма много метални картери. Специално моделът 340/440 във всичките му варианти е доста добра машина. 40 кубика годишно няма да я затруднят и при добра грижа ще изкара 10 години. По-голяма от 50 см3 машина няма нужда за домашни нужди, само ще ти откъсне ръцете. Вече ако ходиш в гората е друга работа.
Багериста - специалист
Хубаво е колега да имаш мощна резачка но те доста и понатежават,вярно разликата е 1-2 кг но като порежеш повечко се усещат. За домашни нужди мисля че резачка среден клас е достатъчна ,а пък и ти тия кубици няма да ги режеш наведнъж.Аз притежавам хускварна 435 и съм много доволен,лека, пъргава харчи малко и тн. Добър вариант според мен е и щил мс 231,хускварна 440 а за още по малко парички и хускварна 135 и ще ти хартисат пари за някой кубик дърва от бюджета .ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ В ИЗБОРА КАКЪВТО И ДА Е ТОЙ.
Тошко - напреднал
Едно време, когато си купувах резачка, избрах щил, сравнявайки с хуск. Като се почне от по добър дизайн. Съотношение кубатура мощност по добро.
Наличие на два сегмента-маслен и компресорен, срещу един комбиниран на хуск. Наличие на регулиращ винт за количеството подавано масло на веригата в зависимост от дървесината. Цени на шини и т.н.т по ниски.
Сега не съм сравнявал новите модели, но от това което споделят феновете и на двата отбора, май нещата са еднакви, т.е. каквато и да избереш, няма да съжаляваш, но поне да са в професионалния клас.
В момента съм със щил MS 260 от първите внесени в БГ, и съм доволен като слон, все пак е професионална. Вече не се произвежда, сега е MS 261.
Данните са и следните:
Куб.-50.2
к.с.-4.1
тегло-4.9
цена около 1100лв, със 140 повече от полупрофито MS291-960 лв, но класа над нея и 271.
Сравни тези данни с другите модели, и сам ще разбереш защо цена от 200+лв си заслужава.
Успех !
koveslav - майстор
iivanov написа:
Ковеслав , старите полупрофи щилски модели бяха наистина добри . Ако човека си намери една 270 или 290 , ще остане доволен . Обаче , сегашните 271 и 291 са малко майтапчийски . Първо , заради четириканалната технология си утежниха двигателите , без да пробват , като хуск да редуцират теглото и второ , металните картери ги замениха с еФтина пластмаса . Метални останаха картерите на профи машините , но там са други цените .
Не се опитвайте да обръщате нещата-Хуск е основоположника на пластмасата в картерите и то от години.А относно разликата в технологийте на цилиндрите и горивните системи между двете фирми,разликата e само в имената на тези технологии.Екологията ги награби здраво и в резултат,според мен ресурса на двигателите ще е по-нисък и при двете марки,ако го сравняваме със старите машини.
Я пак разгледайте принципа на новите технологии и кажете чия е с повече "канали"? И двете марки машини са серийно оборудвани с това което с вижда в клиповете.
https://www.youtube.com/watch?v=DnlQ7TbR0VE
https://www.youtube.com/watch?v=2wnh839XgdA
koveslav - майстор
gnt69 написа:
Защо мислиш че е по евтино на дърва. 3400 по 4кв са 13600 кв. А дърва мокри да кажем 4 тона по 2.5 кв са 10000 кв. С евтини пелети е по евтино от дърва. . Котел и горелка Грейко 20кв. Комини не съм палил точно обратното цяла зима чистя бучки изпадали в комина от предните години. Веднъж на 2-3 седмици се чисти, през два три дни се изхвърля пепел под горелката ама 600 лева за сезона. Големите разходи са от чугуните и котлите на дърва. Днеска гледам един колега взел котел за дърва и кюмюр и вика каква горелка да сложа. :partyman:

Омазахме на човека темата той резачка искаше.
Киловатите ги смятай ти.Моята къща зимува с камина с 10 куб. дърва,включващи и топлата вода,а калкана(съседите,с огледален строеж) със среден разход 3.5т пелети,стигали са и до над 4т.За сега разликата в цените е почти двойна и някак си ми се връзва.За 5-600лв разлика съм готов на доста бачкане.Разликата в предварителните вложения не я смятам.
iivanov - майстор
Ами не обръщам нещата . Факт е , че моята хуск 545 , която е само с 0,1 кв по-маломощна от щил 271 , е с цели 700 гр по- лека . И е с метален картер . И с по-нисък център на тежеста , респ . по-ергономична . Пробвал съм ги и двете . Единственото предимство на щила , е лесната подмяна на водещото колело .
Идеята , която споделям е , че щил заебаха качеството и издръжливоста в ниския и среден клас , а наблегнаха на профимашините .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Предстояща покупка на бензинов моторен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: