Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
pansim написа:
iivanov написа:
С каква верига и шина си ?
На веригата има надпис Stihl 325 a шината е на снимката. Не знам дали това са правилните верига и шина.
Прави ми впечатление, че като я тествах се разхлабва веригата.
Разхлабването е или от голям луфт на ринга или от неправилен начин на стягане.По принцип при комбинацията Хускварна-Орегон имаш сравнително голям луфт в прореза на шината спрямо болтовете или жлеба върхо които се движи тя при обтягане и разхлабване.За да се избегне последващо отпускане се прави следното-машината на земята,натискаш я отгоре с коляно,с два пръста държиш шината в предния и край и я държиш напрегната нагоре,а с другата ръка регулираш обтягането и стягаш болтовете.При това положение луфта е обран в посоката на нормалното натоварване/натиск върху шината и впоследствие няма как да се разхлаби. Ако я оставиш при регулировката да "виси" надолу,колкото и да си стегнал болтовете или устройството за бързо обтягане, още при първите рязове тя се повдига обирайки този луфт до другата му крайна горна позиция и се разхлабва.
fore - майстор
Имам въпрос за въпросният сайт/ магазин в Дружба. Пари за доставка дали вземат ? Като направих пробна заявка на комплекта отверки - и не ми начисли транспорт.

За моторната Коса Husqvarna 323 R-II, дали ще стане тази многозъбата звезда -отверка ? Комплекта е по насметка.

Също понеже има стопер за бутало, но няма ключ, а този за флекса не съм го пробвал дали ще стане и незнам дали е достатъчно як за да отвие съединителят, та тука в сайта има два вида ключове за съединители, но не знам кой от двата е за 36-тицата ? Струва ми се че е първият модел.

--------------

Имат и вериги и шини с дебелина 1,3 мм и тип 16-ка, 3/8-ми. Дали стават за Лидлският ел. трион тези и коя верига/шина става ?
iivanov - майстор
Pansim ,излишно дълга ти е шината . Ъъ , машинката 450 или 450 е-серия е ? Втората е с бързо обтягане . Може от там да е проблема с разхлабването на веригата .
pansim - майстор
машината е 450 е с безключово оптягане на веригата. Но май проблема е това което Ковеслав казва, защото и на китайката имах такива проблеми. Но там ги мислех за нормални :-D
Тези дни ще видим - само да дойде специалната отвертка.
А шината къса или дълга, не съм я купувал аз. Така си взех резачката.
fore - майстор
И аз ще се разходя лично до Дружба за купя нещата за които питам по горе. Понеже иначе има куриерска такса.

Добре де, по нито един въпрос не казахте нищо ???
pansim - майстор
От фирма МИНА ЕООД се оказаха леко несериозни.
Получих на имейл потвърждение на поръчката на 27.04.2016год. и до днес нищо!
Току що им се обадих по телефона и ми казаха " Амиии...ей сега ще я изпратим и утре е при Вас" :?
Дано поне утре пристигне.
koveslav - майстор
pansim написа:
От фирма МИНА ЕООД се оказаха леко несериозни.
Получих на имейл потвърждение на поръчката на 27.04.2016год. и до днес нищо!
Току що им се обадих по телефона и ми казаха " Амиии...ей сега ще я изпратим и утре е при Вас" :?
Дано поне утре пристигне.
Нямам взаимоотношения с тях,съжалявам за това което ти се случва.Аз за всяка машина която се налага да обслужа първо обикалях близките търговци,те обикновено ме карат да поръчам и като сравня цените и стоките-все такива каквито се предлагат и в Мина-партс,само дето цената примерно двойна.И започнах да си поръчвам сам.Тампоните за последната машина ги нямаха налични,казаха кога ще ги имат и бяха точни и с датата.Дойдоха ми още на другия ден след поръчката.Де да знам... не съм имал такива разминавания...
fore - майстор
Аз вчера прелетях до Дружба набързо по Цариградско таман на път за апартамента на Орлов мост. Там се оказа че било склад на едро и като звъннах на вратата служителя ме препрати в другият магазин. Самоче така или иначе аз бях говорил с тия в този склад/шоурум и му казах че влизам и вземам. :roll: Вярно че като говорих по телефона и ми казаха че е склад на едро и можело и евентуално на дребно.

Та се оказа че купих последният комплект отверки. Интересно какво значеше това. Дали че долу в склада имат други (на два етажа са) или само в магазина на Симеоновско имат, незнам :? .
Взех и верига на Орегон за Лидлката - 18 лева, но имаха и една китайска за 13 лева :rolleyes:. Ако не съвпада ще я сменя. Ключа за съединителят не става за 36 -тицата и след като питах на Сливница моят човек той каза че утре ще ми вземе един за около 25 лева някаде. При него веригата за Лидлката е 26 лева, а отверката -оригинал е 28 лева :cool:

Точно за това купих и веригата и комлекта отверки за 18 и 36 лева. Накарах ги да ми донесат единичната отверка- 19 лева, за да сравня качеството и тя беше по лошо изработена като шлиц на профила. И двата вида са Туркиш.

Та купих комплекта. Интересното е че шлица на въпросната отверка за Волброто не е с звездовиден профил точно ами е направен като има по три каналчета в трите посоки, а оставащите други три повърхности на вътрешността на цилиндъра пък са гладки. Явно или понеже е неоригинал е така или е направена с цел да не заклини шлица в реглажният болт от прекалено ситните и много лъчи на профила. :?
Като отида утре да си купя ключа за съединителят от Хускварната ще видя как изглежда оригиналката за 28 лева.

Изображение

От този склад изписват поръчката на Пансим :)

Харесах още една джиджавка и може да се разходя и да я купя и нея. :)
fore - майстор
Днеска, нали си бях навил да взема още една джиджавка от Мина и пак сутринта отидох до Дружба. Купих си такаламит за шината. :lol: Метален, на него пише на тапата му правен в Германия- марка Орегон. Много качествен. За разлика от този пласмасовият на Хускварна, който още първият път като го натиснах в шината и се издъни, та се ядосах и му сложих вътре една шайба с подходящ диаметър и два напречни пирона през корпуса на такаламита. Стана бетон, но си е фалшив като цяло, а е 8 лева. Този е почти 14 лв, но е много добър.

Оказа се че Чичката- много сърдит човечец :prayer: :| :evil: , работи за Орегон, а Каката от която купих предишните работи е Пекана и работи за Мина. Та двете фирми били с два отделни сайта в нета както знам аз и всяка фирма продава своите работи в един магазин и споделят един офис. :mrgreen: Туикс :wink:
При Каката такаламита е 12 лева, но нямаше, а при Чичката е 13,80. Та като го питах защо не е на 12 като е в Нета и той ми каза да си го купя от Лелката на 12. Абе тоя ме надмина- готин е несъмнено - хитрец. :prayer:
Та тоя пак ми каза че от там скоро нямало да мога да пазарувам и да съм ходел до Таш и Галвин, където им бил и магазина някъде. А пък Каката каза че мога да си пазарувам спокойно още. :roll:

Абе нещо като Туикс- еди офис, но............Единият Туикс е леко прокиснал.......... :prayer: :lol: :x

Въпреки това Чичката ми подари една малка книжка на Български как да се точи правилно веригата- ъгли, правила и с много картинки. Много готина. Даже сега видях че се острели и на петите -водещите звена -зъбът, за да чистела по добре триците от канала и да работела по правилно веригата. :prayer: Абе цяло изкуство си е това точене. 75 странички е това книжле и е много научно.
На колко вериги се сменяло това водещото колело и как се гледали белезите за износване на Ринга дето го говорихте тука. Има някакви белези- канали и като се износят -сменя се.
Абе Чичката си е пекан са, но е просто Сръдняк. :)

След работа отивам до Хускварната за ключа че е там и той.
lov - майстор
pansim написа:
От фирма МИНА ЕООД се оказаха леко несериозни.
Получих на имейл потвърждение на поръчката на 27.04.2016год. и до днес нищо!
Току що им се обадих по телефона и ми казаха " Амиии...ей сега ще я изпратим и утре е при Вас" :?
Дано поне утре пристигне.
Е те то запразнили са хората. :lol:
В интерес на истината не да ги хваля и защитавам, след като пуснахте линка в темата си намерих едни кученца и една стартерна ролка при тях и веднага ги поръчах. Още същия ден ми се обадиха за потвърждение и на другия ден ги пратиха нищо че ги предупредих, че ще се прибера след няколко дена. Та завчера си ги получих и тая вечер ще правя смяната. За същите неща в сервиза не Ейнхел ми искаха 3 пъти повече пари. :x

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: