Ел. инструментите. Консумативи.
egomen66 - майстор
При добре пазена , и нормално използвана машина , според мен е добре на 5-6 година да се подмени изцяло карбуратора. Но задължително с оригинален.Скъпичък е , но дет се казва сменяш сърцето на машината. Калпави са ни горивата.

:partyman:
dragozow - майстор
Говоря за малки машини за домашно ползване от всички поколения. Имало бензин от миналата година, няма проблем. После иде и вика "спря да работи, аз нищо не съм правил". Имам домашен Partner от над 10 години, не е влизал в сервиза за ремонт, грижата е елементарна. Просто не е за всеки. Машините за гората са друга работа, там рядко устискват с години. Като имат много работа купуват и нови машини.
fore - майстор
Е да тоя оставил вътре бензина да кисне и иска всичко да е ок.

=======
Мощните машини естествено се ползват нон-стоп при високи натоварвания. И разбирасе че там износването и поддръжката е голяма. Няма кака да карат като домашна машина която я среже 5 кубика в годината я не.
dragozow - майстор
Имам една бригада циганета, само 365 купуват. Резачките се ползват 7 дни в седмицата и не спират да режат, само се сменят резачите, след 6 месеца са тоталки и остават за части. Домашен потребител с 20 - 40 м3 дърва годишно ако си вземе такава и внимава с маслата и горивата спокойно може да умре преди машината. Зависи, относително е.
andro6157 - специалист
Здравейте Маккълъч цс 330 пак почна да работи взех колянов вал втора употреба за 40 лв+труда от мене 5-6 часа общо запали от третия път след сглобяването за сега е ок ще видим как ще работи.
turbocharged - специалист
vlax написа:
vlax написа:
Машината вече много рядко се ползва.Тази година ми трябва да нарежа 2-3 кубика дърва.Тъй като знам,че има проблем и все отбягвам да я ремонтирам.....докато не попаднах на един клип на брата руснак.
https://www.youtube.com/watch?v=jn30uiBsIwE
https://www.youtube.com/watch?v=UHmdWz35et4
На клипа резачката се държеше също като моята,при подаване рязко на газ умираше.Реших да направя същото като в клипа,да сменя тази "щучка" за копейки.Резачката беше цялата в пепел и стърготини и вътре и отвън.Винаги по време на работа и след работа отвънка съм я почиствал с четка,но въпреки това за три години беше се затлачила с мръсотия отвътре и от вън.Затова подходих кардинално -разглобка на цялата машина и почистване с водоструйката.Частите станаха като нови.

Изображение

Предварително бях затапил ауспуха и карбуратора стабилно да не влезе вода.
Карбуратор ZAMA HUSQVARNA 236.Проблем беше намирането на тази "щучка" за копейки О- пръстен вътрешен диаметър 3 мм и дебелина 1 мм който измерих с шублера.Купих го от една фирма за пневматика.
Изображение
Според руснака това е ускоряешева насасоса - ускоряваща помпа,някъде в клипа ми се стори ,че казва за този проблем негови колеги сменяли целия карбуратор,а не този О - пръстен защото не разбирали.
Стария О-пръстен беше станал на дърво,никаква еластичност.
И така сглобяване и тестване.
На болта на клапата на карбуратора сложих каноколит да не се саморазвие.
И така.Машината не дава да и подадеш газ.Реагира веднага. :-D
Брата руснак се оказа прав.
Да подчертая ,че не съм пипал настройките на карбуратора H, L и празен ход.
Помпичката за подкачване на гориво вече не прави балони и се пълни цялата.
Искренни благодарности vlax. Благодарение на теб и руснака си оправих моята Husqvarna 236 от същия проблем с подмяна на о-пръстенчето за 20 ст. на ускорителната помпа.
Резачката ми е почти нова. Ползвам я много малко като гледам да я държа без бензин м-ду ползванията. Гаранционна ми направи подобен номер. Палеше и гаснеше. Казаха ми че се е задръстил карбуратора от налепи от бензина. Не било гаранционно. Не беше някаква сериозна сума. Запалих я във къщи да я пробвам. Запали лесно. Не рязах нищо. Само я изфорсирах. Викам си оправили са я. Прибрах я и не съм я ползвал. Вчера ми потрябва да отрежа едни сухи дървета. Пали лесно. Форсира се вяло. Като я доближа до дървото и угасва. Подлудях. Намерих една друга резачка от приятел и си свърших работата.
От сервиза изглежда нищо не са направили. Намерих си документите и гледам съм взел фактура за нея. Гаранцията в такъв случай е 1 година и е изтекла. Пък и хич не ми се занимава с тях. Поръчах си един карбуратор от AliExpress който след успешния ремонт по идея на vlax и рускака от YouTube ще остане за резерва. И отвертка за регулировка си поръчах от Китай. И тя не ми трябваше. Резачката стана супер.
vlax - майстор
turbocharged написа:

Искренни благодарности vlax...
Мерси за благодарято,и благодаря за мерсито има такъв лаф. :-D :partyman:
Радвам се, че поне малко съм помогнал да си ремонтираш резачката.
Преди да намеря случайно този клип на руснака,съм питал за консултация във сервизите и почти всички ми казваха,некачествен бензин,налепи в карбуратора,мембрани и тем подобни.Бях решил да купувам ремонтен комплект за карбуратор Husqvarna 236 или нов карбуратор,но след като видях клипа и реших да пробвам.Оказа се ,че руснака е прав.Размина се ,но интересно че в ремонтния комплект за карбуратор не фигорира този пръстен.
Със здраве да я ползваш и без аварии.
Klemans - помощник
Здравейте,прочетох доста постове и видях че тук пишат хора които са доста на ти с резачките.Аз имам един Макуш 380 но веригата му е за смяна,3/8 1.3мм 40 см шина мисля че е 56 зъба.Чудя се каква верига да си закупя,оригиналната нещо неми хареса.Дали на хускварна или на щил ама не знам последната дали става за моята шина.Моля някой ако е възможно да ми каже каква е най добре да взема .Благодаря ви предварително!!!
keymaker - специалист
Става и щилска, важно е да отговаря стъпката и дебелината на петите, броя им ще ти го натъкмят според изискването и да 56 са петите.
Klemans - помощник
На шината пише 050" мисля че това е дебелината на петата

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: