Ел. инструментите. Консумативи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ударно-пробивна бормашина, плавен спусък и реверс. Латекс, лепило и хоросан. Всичко бърка.
Не по една торба
Малий не мога си представя стандартите ви... 300 лева за "бъркам по една торба"
Нито завиждам, нито се присмивам, просто ми е странно
Kumay - майстор
Миксерите на Спарки са добри. Търси модел с константна електроника/има СЕ след цифрите/. Те имат и термозащита.
Моделите с обикновена електроника са по-евтини/Е/, но нямат поддържане на оборотите.
mitko64 - майстор
На Спарки, според мене са неоправдано скъпи. От евтините си има двускоростни и на 1-ва с пълна газ(обороти около 400) си бъркат всякакви количества без проблеми. Слабото място на всички е пусковият бутон, много е наприятно като блокира от прахта по време на работа- с една ръра се опитваш да удържиш бъркалката, а с другата гледаш да се докопаш до контакта. :-D
nikolson - майстор
Мисля че бъркалката на Лидл си я купуваха някои хора от форума, аз съм виждал и други да я ползват. Струва към 100 лева и мисля, че за домашна ползване ще върши работа. Но е май много шумна.
reingar-x - специалист
За Спарки не се бях сетил,но щом Николай ги препоръчва,значи стават,до сега не съм сбъркал когато съм го послушал.Гледам има три модела със обозначение СЕ 1010 ,1050 и1260 вата,кой е по-добър?Страдат ли от някакви болежки,имат ли скъпи части стандартно ли е вретеното им?За цената вярно висока е,но ако са здрави и евтини за поддръжка според мен си заслужава.
Kumay - майстор
Продавал съм този най-много.
Но снимката не са посочили бъркалката, с която е окомплектована машината. Върви с бъркалка за лепило. При двускоростните вече е с две - показаната за боя и друга за лепило. Няма забележки по здравината! След много, много работа де появяват нормалните износвания по червяка на ротора и зъбното колело.
Спарки прави миксерите на Флекс от много години.
reingar-x - специалист
Последно питане,заслужава ли си да доплащам за с две скорости,в смисъл ще ми е нужна ли по-бърза предавка?
Kumay - майстор
reingar-x написа:
Последно питане,заслужава ли си да доплащам за с две скорости,в смисъл ще ми е нужна ли по-бърза предавка?
На двускоростната има по-бавни. За лепило няма смисъл!
mitko64 - майстор
reingar-x написа:
Последно питане,заслужава ли си да доплащам за с две скорости,в смисъл ще ми е нужна ли по-бърза предавка?
Нещо се объркваш. Едноскоростните са към 700 оборота, за лепило и бои са достатъчни, даже и без константна. На двускоростните 1-ва скорост е към 350-400 оборота, когато си завъртял електронното регулиране на маx. Едноскоростните фактически нямат бавните обороти.
blagoispasov - специалист
reingar-x, какво стана, взе ли си миксер, и ако да - какъв? Доволен ли си?

Ако вече имаш някакъв къртач / перфоратор, спокойно можеш да минеш с една бъркалка със SDS захват - продават се в повечето строителни хипермаркети за по 5 - 6 лева. Примерно:

http://domshop.bg/product/18335/barkalk ... corex.html

Ако нямаш къртач, за лични нужди идеална работа ще ти свърши нещо подобно:

http://www.leroymerlin.es/fp/14579656/m ... ha-tecnica

Нарочно пускам сайт от испаснки магазин, същите машинки ( 780W, 700rpm) съм ги виждал и в БГ с най-различни лепенки - Райдър, РТР и каквито още се сетиш, макар и на почти двойна цена.

Точно този тип китайчета се оказаха учудващо сполучливи и нестрошаеми. Имам 3 и съм ги спуквал от дупчене на бетон и камък - безупречни са, а с бъркалка за 6 лева заместват успешно всеки марков миксер. Единствено се наложи да регулирам съединителя на едната, защото не изключваше при сблъсък с арматура, но за разбъркване на лепило това не е проблем.

Та идеята ми е, че за лични (и не само) нужди, един перфоратор + SDS бъркалка е перфектен вариант.

Тема "Избор на бъркалка(миксер)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: