Ел. инструментите. Консумативи.
iliya_i - майстор
чет сеп 14, 2023 5:47 pmпишман_майстор написа:
Радиално обаче не бива, силно непрепоръчително е.
Аз до сега колекторен мАтор, с радиални четки (а такива са 99.9%) дето четките му не се местят радиално на пружина за да се компенсира изтриването им не съм виждал. :? Би ли показал такъв?

Жокер: Третата посока е тангенциална.
пишман_майстор - майстор
Да, прав си, не го обясних правилно . Ще го кажа така: луфт на четки по дължина на ламелите на колектора е допустим в някаква степен, напречно на ламелите-не е желателен.
Радиален е неправилно. Извинявам се.
Последна промяна от пишман_майстор на чет сеп 14, 2023 8:05 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Купих ключ от Делта Елис, но ненамериха като този на снимката, а някакъв по-тумбест и с друго разположение и по-различна номерация на клемите, та се наложи да издялкам платмасата в ръкохватката около ключа, за да се намести тумбестия. Перфоратора стана.
И флекса стана с четки 6/8 мм сечение, но се наложи да се скъсят с по 2 мм, че опираха в капачките. Обаче тези четки са от друга марка и нямат изключвател, но флекса върти и не искри.
пишман_майстор - майстор
Това е добре, значи онези мерки са били за износени четки :)
И аз днес купих за една стара макита нови, въпреки, че старите не бяха чак износени, но едната тръгнала накриво да се износва . Ще проверя за причина, дано гнездото не е изместено.
wanderer - специалист
Знае ли някой какво означава часовника до сервизната лампа на схемичката? Машината е Bosch gsh 11 vc . Работено е малко с нея но влиза в сервизен режим.
Прикачен файл:
received_262707913388604.jpeg
ZEDYCUS - майстор
Сервизен дисплей за предварително съобщаване на предстояща смяна на въгленовите четки
Май е това
Andri01 - майстор
Ето: "...Service indicator
When the carbon brushes are worn out, the power tool
switches itself off. This is indicated approx. 8 hours beforehand by the service indicator (4) lighting up or flickering.
The power tool must be sent to customer service for maintenance."
wanderer - специалист
Ясно. Благодаря! Имам машини с изключване като свършат четките, но с такава която изключва часове напред съм нямал работа. От там дойде чуденето. Даже преди малко я оставих за сервизиране. Новата седмица ще стане ясно.
kozl - майстор
ср сеп 13, 2023 10:13 amkozl написа:
ъглошлайф Бош, на който модела не се чете, четките са със сечение 5,6/7,8 мм.
Всъщност оказа се, че двете стари четки не са еднакви. Едната е без изключвател и сечението и е 6/8 мм.
Явно другата с която съм търсил четки е доработена от друг размер, за да се ползва изключвателя.
Четките за този Bosch флекс са 6/8/14. Намерих с ровене в нета за Bosch флекс с тези размери, но са без изключвател.
Толкова за флекса.

Следва питане за перфоратор Парксайд на 20V.
Загуби му се удара, като започна да го прави на интервали без да установя закономерност, докато съвсем спря да удря.
Разглобих го. М-у другото за първи път отварям такава пневматична механика.
Механизмът който движи буталото напред (по посока на удара на свредлото) и назад е изправен. Явно нещо в пневматиката не е наред :?
Тежкото и най вътрешно бутало, което бих нарекъл "откатно" бутало и което нанася удара в-у оста м-у него и свредлото има уплътнителен О пръстен. Пръстена видимо изглежда добре, но пък успях лесно да извадя с пинсета откатното бутало от вътрешния цилиндър на следващото бутало, което бих нарекъл "помпено". Ако този пръстен уплътнява добре ваденето ще е трудно като при изтегляне на запушена спринцовка :?
По "помпеното" бутало няма уплътнения и не изглежда надрано.
М-у откатното бутало и свредлото има още някаква плаваща ос, която според мен трабва да има уплътнение, но нямам идея как се разглобява, за да проверя уплътнението. С два дорника, направени от електроди, движа тази част напред-назад и усещам някакво заклинване.

Та моля за съвети какво още да опитам и как, за да открия причината за загуба на удара.
Lutchezar - майстор
Този пич беше ремонтирал перфоратор с детайлно разглобяване. Доста ремонти на парксайд има в канала.
https://youtube.com/@zana3587?si=0OkTnVWGMpfZ9yf_

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: