Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Ок, а не е ли по добре да се набие малко грес със спринцовка ? Защото масло в лагер винаги ми е разхлабвало още повече старият лагер.

Вярно че там маслото така и така е в неусвес при работа. :?
koveslav - майстор
Греста няма да пробие без сваляне.Това че лагера като е изсъхнал е затегнал,а като го смажеш се "разхлопва" не означава че му правиш нещо лошо.Точно обратното!
Греста трябва да е качествена,защото гресите имат навика постепенно да губят течната си фракция и вътре в смазваното изделие да остава само суха маса.Това е пак беля и то по-голяма,нищо че на опит с ръка ти се струва "по-стегнато"...
fore - майстор
Бялата високооборотна грес за главини е добра и мисля че не изсъхва. Не клеасва.

Явно за да се смаже както трябва си иска разглобяване. Като ходя тези дни да купувам двумаховият (демпферен) съединител за Пасата от моя човек, ще мина и през магазина на Сливница и мисля да купя един лагер и ще го смажа с грес, ако се продава като отделна част. Ако не ще смажа наличният с масло и така.
VLADO66 - майстор
Някой да има опит с електрическите резачки на Stiga? И още едно въпросче-прави ми впечатление че разположението на двигателите е два типа-пенпендикулярно и съосно на дъската, кой вариант е по-добър?
iivanov - майстор
Алпина / стига са италианошведски консорциум за градинска техника , мисля , на не лошо ниво . Предлагат се като алпина и стига и се различават по цвета - жълт и сив . Отскоро масово ги вкараха по хипермаркетите ,само че от чикиджийските модели , така че се съмнявам много хора да имат адекватно мнение .
bigdragon - майстор
VLADO66 написа:
......прави ми впечатление че разположението на двигателите е два типа-пенпендикулярно и съосно на дъската, кой вариант е по-добър?
Надлъжно разположеният двигател намалява ширината на резачката
и я прави по-добре балансирана. Това е много удобно, ако режете в
различни пространствени положения, например дърворезба, покривни
или кофражни конструкции и др..., Промяната на оста води до
по-сложна предавка и това оскъпява машината.

Напречно разположеният двигател си е класика и за нормално рязане
на "метровки" е идеален, не е случайно, че Щил не предлагат другата компановка.
VLADO66 - майстор
На обяд минах през Баухаус и установих това за баланса при двете конструкции. Мисля да си взема тази за 179 лв https://www.bauhaus.info/kettensaegen/h ... p/21765294 Надделя 5 годишната гаранция и металното водещо колело.Няма да се ползва за тежка работа-няколко дървета да махна на вилата и после някое друго ако се наложи. Естествено ще трябва да сменя веригата, че като гледам, оригиналната е като на баба зъбите :)
profesionalist_wood - майстор
VLADO66 написа:
На обяд минах през Баухаус и установих това за баланса при двете конструкции. Мисля да си взема тази за 179 лв https://www.bauhaus.info/kettensaegen/h ... p/21765294 Надделя 5 годишната гаранция и металното водещо колело.Няма да се ползва за тежка работа-няколко дървета да махна на вилата и после някое друго ако се наложи. Естествено ще трябва да сменя веригата, че като гледам, оригиналната е като на баба зъбите :)
То каква е файдата да махнеш веригата щом е купена като нова? То разбирам да си я купиш и веднага да работиш....ама то и аз ще правя такива изпълнения да слагам нова шайба на косачката щото оригиналната е идиотско направена :lol:
VLADO66 - майстор
Ми има 10 санта от зъб до зъб :shock: :x
profesionalist_wood - майстор
Така го е сметнал производителя че е нужно,ама ча пък толкова... :?

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: