• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Фитилчо - майстор
Trakehner написа:
Аз имам няколко неща на Wera, купувани са от един от най-големите магазини в UK. Разлика в качеството между тях и доста по-евтини, но добри инструменти като Force, Hans и Proxxon не намирам, но цената витае в облаците. Имам едно от скъпите им удължения за битове, Wera Rapidator с ринг магнит-а, мисля, че е най-скъпото на пазара и е изключително лошо направено. Като го получих така се издразних, че ми идваше да го изхвърля в кофата и просто вече не робувам на очаквания на база "Произведено в..." и цена. Не знам поста ми как ще се приеме, но разликата в цената на Wera и Wiha не смятам, че е оправдана.
Това ужължение не зная защо са се издънили, но като цяло Wera са уникално добре направени и здрави инструменти.
Случвало ми се е да се наложи да отвивам много стегнати винтове с нормална отвертка, и не успях. Взех Wera отвертка и се отвиха без проблем.

Една адски добра марка е Felo . КУпих вчера комплект битове и удължения, сигурен съм, че няма да има изненади и всичко ще е според очакванията за много високо качество.

Изображение
Chefo77 - майстор
Фитилчо написа:
Случвало ми се е да се наложи да отвивам много стегнати винтове с нормална отвертка, и не успях. Взех Wera отвертка и се отвиха без проблем.
Извинявай, но скоро такава елементарна "реклама" не бях чел. Защо, какво стана с останалите отвертки - чупеха ли се?
Фитилчо - майстор
Chefo77 написа:
Фитилчо написа:
Случвало ми се е да се наложи да отвивам много стегнати винтове с нормална отвертка, и не успях. Взех Wera отвертка и се отвиха без проблем.
Извинявай, но скоро такава елементарна "реклама" не бях чел. Защо, какво стана с останалите отвертки - чупеха ли се?

Е сега какво, да те лъжа ли ....
да не съм представител на Вера?Имах една отвертка в жабката от тея по 5 лева, свалях таблото... Бре хлъзга се и се хлъзга и иска да излезе от винта навън от кръстачката... викам си брех :)
Взех верата от нас и се отви от първият опит

Пича под теб - що не си купи комплект пили на Форс а си купуваш Бахко?Не са ли ти по удобни? Вие сега ще сравните след малко гедоре комплект на Форс с това на вера циклоп? Глупости на търкалета .... Айде позволи ни и ние да си купуваме инструменти и да знаем от опит. :)
Бахко отвертките са на Белцер. И те ли са гадни? Хората по света тъпи ли са да си купуват китайски без пари?
14 паунда колко са с доставката? В Баухаус комплекта с отварачка е 36 лева !!!
Отвивах дискови спирачки на мотор. Познай дали не се осука един оборот удължение от Форс гедоре...

Чефо - шлайф на Бъджет и онзи на Девалт как са в сравнението?
Chefo77 - майстор
Сравнението не е коректно - и шлайф на Бъдгет, и на ДеВалт вършат еднаква работа. Разликата е в удобството (комфорта) във всичките му форми и евентуално в надеждността. Ако трябва да перефразирам твоя пример, то той ще звучи така: "Исках да изшлайфам една плоскост, пробвах с какви ли не виброшлайфи, включително и Бъдгет, но като взех ДеВалт-а и го изшлайфах." :wink:
И сравнението с гедорето също не е на таман - затова питах дали другите са се чупели. Ако калпавото гедоре не се е счупило или изплюло главата по някаква причина (или пък не се е усукало), какво значение има дали е Бета, Факом или Топмастер?
Имай предвид, че аз съм фен на качествените инструменти, така че не е нужно да ме навиваш. Просто така, както го каза, прозвуча смешно, това е :)
Фитилчо - майстор
Смешно, но е факт, не зная защо се случи. Още повече и двете отвертки бяха PZ2 не е да кажеш верата е била по размер, другата не ... :weedman:
dyaneff - майстор
В общия случай кучето скача според тоягата. Но модела Wera Kraftform Classic т.н. от колегата "черната дръжка" за 26 лева е перфектен избор.
Avas_co - майстор
dyaneff написа:
В общия случай кучето скача според тоягата. Но модела Wera Kraftform Classic т.н. от колегата "черната дръжка" за 26 лева е перфектен избор.
И аз съм на това мнение.
Купих на баща ми от "черната дръжка" на Вера за някаква подобна цена26-25-28 лева, и това се оказаха ебаси уникалните отверки.
Като видя цените на сета форм и направо избухвам, тия турци за какви се имат, че им искат тия цени.
Нищо че си работя основно с клеморедните отверки(часовникарски) на сета и са добри, но ако можех да си намеря размерите, които ползвам на Вера от микро модела им( https://www.google.bg/search?q=wera+mic ... URSb1Oo%3D ) [-X
teon - специалист
...тия дни посетих битака и попаднах на едни ножици за тенеке...не че много ми трябват,но ми грабнаха окото и съответно си ги заприходих, като за цена от 6 лв изпитах неудобство да се пазаря...запазени са доста- няма следи от заточка по тях...единствено в края на остриетата има 2 миниатюрни следи все едно че си рязал стоманен косъм, което обаче не се отразява на ряза...пробвах на газено тенеке, ал. капачки от буркани, както и на ламарина 0.8мм режат си перфектно...гледам че имат някакви обозначения, но марката не ми е позната а темата е за качествени ръчни инструменти?!?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: