Ел. инструментите. Консумативи.
valentin114 - специалист
Еди, прекрасно си се справил =D> но, ще ми се да постигна нещо, близко до това http://www.youtube.com/watch?v=CcoDDUrruB8 в смисил воденето на линеала да е точно /перфектно/...воденето на обработваемия елемент също...и си мисля за отпадъчни материали от ал. конструкции...ще се допитам до stiv.
EDI - майстор
Ако си поиграеш, може да стане като на клипчето.Само воденето на линеала ще стане по-трудно.Ако си я правиш за домашна работилница, няма чак такъв смисъл линеала да се движи по водачи.Аз предвидих две линийки от страни на масата /двата бели правоъгълника в двата края/, които са равнени с оста на фрезата и по този начин на ръка се наглася много лесно, но още не съм ги залепил.И аз го гледах клипчето докато ровичках из мрежата да търся идеи, но после реших да направя нещо най-опростено с наличните в работилницата материали.Пусни малко снимки, като стигнеш до накъде. :partyman:
valentin114 - специалист
Прикачен файл:
DSCI0312.JPG
Прикачен файл:
DSCI0311.JPG
За домашни работи на вилата :) , разбира се. Изходната позиция е следната: машинката ти е позната, а материала за масичка е 15 мм шперплат...отпадъчен продукт от контейнер за техника. Сега на вилата е Сибирска зима и ходя само за да си храня ротвайлера, по-натам ще кача снимки на развитието на масичката...П.П.датата на фотоапарата не е вярна, днешна е, не съм я коригирал :datz:
EDI - майстор
Няма ли да ти е късо това плотче, гледам, че е квадрат.Моя плот включително с окантващите чамови летви идва около 800Х500 мм, от парче термоплот 38 мм е.За това, което мислиш да правиш ми се струва, че един термоплот 38 мм 1000 мм дължина ще ти дойде добре.Хем в него ще можеш да фрезоваш канала, който ще води малкото линеалче.
valentin114 - специалист
Не точно квадрат, 680х560 е...и ми е изпаднало безплатно. 15 мм шперплат, с вградени на няколко места гайки, които могат да са полезни. Ще мисля и за другите плотове, но :? нали се досещаш...хем хубаво-хем без пари :) . Няма да е нещо, от което ще си изкарвам прехраната, т.е. не е инвестиция, а домашни глезотийки. Благодаря за вниманието, което отделяш!
EDI - майстор
За нищо :partyman: И с това плотче ще стане.Моя термоплот ми остана от ремонта на една кухня на бабата, това е парчето, дето го отрязаха за да монтират мивката.Може да монтираш фрезата не в средата а малко към едната от късите страни.Така ще имаш площ да движиш свободно по-обемни детайли.
И аз се бях възползвал от промоцията преди, но чак вчера имах честа да пробвам как работи машинката. Сложих един от фрезерите, този за дълбане на отвор, но по едно време той изхвърча. Реших, че не е защото не съм го затегнал хубави и си взех поука да проверявам вече хубаво дали съм го затегнал. Днес също я ползвах с фрезер, незнам как се казва, но е такъв отдолу с лагер и изравнявах 2 плоскости ПДЧ 18mm едната спрямо другата. Но по едно време фрезера излетя, добре че в противоположна на мен посока. А съм сигурен, че го стегнах супер много. Дали нещо е дефектна машината или съм кърък ?
ZEDYCUS - майстор
Явно не го вкарваш достатъчно в цангата. :? Има и друга възможност, по лошата. Ако има биене на вала на фрезата, фрезерите вибрират и падат. Имах такъв проблем с един мултишлайф.
batkotony - специалист
ioro написа:
И аз се бях възползвал от промоцията...
Не съм следил какво си купил,колега,но ако е Budget-а огледай гайката на цангата и резбата на самия вал много критично,доста често имат много голяма хлабина и за това стават тези работи.Решението е нова гайка ,а понякога връщане на цялата машина за рекламация и подмяната й с читава бройка... :)
Chefo77 - майстор
Имал съм проблеми с палеца, който задържа шпиндела при стягане на фрезера - явно нещо се е заоблила блокировката. Проблемът го реших с ключ 15 и клещи - гарги. С клещите задържам опашката на фрезера, с ключа стягам гайката.

Тема "Питане за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: