• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
hakama - специалист
Привет,
В момента тече промоция на BUDGET Електрически верижен трион, 40см, 2000W - 100лв. 2год. гаранция.
Ще го ползваме за село с цел да облекчим ръчният труд.

Какви са му реалните възможности според вас. Струва ли си машината?

-Друга алтернатива в този клас?

От месец имаме прободен трион и бормашина на тази марка- засега нямаме ядове.
dragozow - майстор
Не става. Пластмасово водещо колело. Качество за 100 лв естествено няма.
hakama - специалист
dragozow написа:
Не става. Пластмасово водещо колело. Качество за 100 лв естествено няма.
То вижда ли се отвън?
Защото брат ми е гледал на няколко такива триона - дори на по-скъпите е било от пластмаса,а на този модел е били от метал?! :?
Последна промяна от hakama на пет дек 04, 2009 12:12 pm, променено общо 2 пъти.
dragozow - майстор
За 100 лв няма начин, само колелото като част струва 33.60 лв.
hakama - специалист
dragozow написа:
За 100 лв няма начин, само колелото като част струва 33.60 лв.
Това колело от какво е направено та е толкова скъпо :shock:

И колко честа му е смяната (ако се позлва за домашни нужди) ?

По-долу нещо не ми стана ясно - един казва че е лошо водещото колело да е пластмасово - друг че това е "защита" за двигателя?!
UNIOR написа:
Здр.
Верижния трион на Спарки ми е болна тема, незнам какво са ти обяснявали колегите по магазините , но аз ще ти кажа че дефекта не е в машините а в тези които работят с тях. Вярно е че Модела на Спарки TV 1840 има някой слабости но да ги нарека дефекти е малко пресилено, Първата слабост на машината според някой колеги и клиенти (майстори на спорта) е пласмасовото зъбно колело, това се нарича "СЛАБО ЗВЕНО" което пази двигатела от претоварване, но за да бъде "изкъртено" отночението към машината трябва да е наистина хамалско, а и преди то да се изкърти има един предпазен щифт който ще се скъса и ще прекъсне движението към веригата и ще предпази колелото и двигатела, можеш да сложиш и метално колело , продават се но тогава в случаи на повреда не ти мърдат 150,00лв за ремонт , което напълно обезмисля цялата операция при стойност на машината 200-220,00лв., напълно нормално е да сменяш зъбно колело поне веднъж годишно, поради умора на самия материал, но това зависи от количеството работа, затова че е относително,
ПП:
Другото успокоение че машинката тежи :-D
dragozow - майстор
Ако е пластмасово колелото играе ролята на буфер и се изронва при първия сериозен напън. При машините с метално такова има и съединител като при моторните, там тоя момент го няма. Цената разбира се е друга.
hakama - специалист
Вече е закупен , така или иначе нямаше повече пари , варианта беше да си продължим на ръка да си режем.

Някакви съвети за правилна употреба? Примерно, на какво време да се оставя да почива?
nextvasko - напреднал
Набутал си се, колегата ми го има същия и издържа около 7 часа работа и отиде в сервиза за нов ротор.
Все пак имаш 2 години гаранция, пази хартийката, ще ти трябва.
dragozow - майстор
nextvasko написа:
Набутал си се, колегата ми го има същия и издържа около 7 часа работа и отиде в сервиза за нов ротор.
Все пак имаш 2 години гаранция, пази хартийката, ще ти трябва.
Хартийката няма да му помогне за ротора много.
Някакви съвети за правилна употреба? Примерно, на какво време да се оставя да почива?
Не го напъвай на големи дървета, оставяй го да почива. От сега ти казвам че няма да изкара много, дано да съм лош пророк.
hakama - специалист
Какво масло ще препоръчате да се вземе за машинката и къде се продава?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: