• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
imegogo - специалист
според мен всяка от изборените ще ти върши работа може да видиш и бош също добри машинки
Soviet_Soldier - специалист
пет мар 04, 2022 11:42 amgovka68 написа:
Здравейте! Искам да си взема електрически верижен трион. С него ще режа годишно около 5-6 кубика дърва, тоест няма да има голямо натоварване. . Та, трябва ми нещо, което няма да изисква сериозна поддръжка, лесно за употреба и надеждно. Отхвърлих най-евтините варианти, защото не ми се занимава с гаранции, а и не е маловажен факта, че ако се развали трябва да го мъкна и връщам 60+60 километра от вилата..Четох доста из форума, за сега това,на което съм се спрял е:
https://bauhaus.bg/elektricheski-verizh ... 40/p/12538
и
https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... -3-8/16901
Като цената на първия е с 50 лева надолу и клоня към него. Не ми се иска, обаче да взимам техника от подобен тип от голяма търговска верига. Според мен по добре би било да е от фирма директен вносител с изграден качествен сервиз.
Та на въпроса, знаете ли някой от доказаните вносители да предлагат McCulloch CSE 2040 на цената от линка. Все пак, ако смятате че Макитата си заслужава 50-те лева отгоре, то моля Ви препоръчайте ми от къде да я взема.
Благодаря Ви предварително за мненията Ви.
Сериозна сервизна мрежа имат и двата бренда у нас. McCulloch все пак е дъщерна фирма на Husqvarna.

Изборът е сложен, от една страна с McCulloch получавате по-голяма мощност за по-малко пари, от друга Makita са може би най-идиотоустойчивите електрически верижни триони. Ако знаете как да работите с такъв инструмент, да не го мъчите с тъпи вериги, да не правите грешно разрези, при които дървото притиска и спира рязко веригата, и двете резачки имат потенциал да живеят много дълго, имайки предвид, че ще режат само по 5 кубика годишно.

Единственото, което не ми харесва в Макитата е , че е с безинструментално опъване на веригата. Или няма да натегнете достатъчно и веригата ще се разхлабва, или ще пренатегнете пластмасата и ще се счупи. На мен лично това не ми е удобно и не ми харесва. Предпочитам да е класическата концепция на шпилки с гайки.
При McCulloch има избор, CSE 2040 е на шпилка с гайка, а при CSE 2040 S e с безинструментално, като при макитата.

Иначе като обслужване двете резачки са идентични, наливате масло и вършите работа, при нужда точите веригата обезателно, а не мъчите резачката с тъпа верига. След работа сваляте шината, почиствате ѝ каналите, за да не се възпрепятства постъпването на смазка към предната част, гресирате лагера на звездата в шината. В общи линии е това.
dragozow - майстор
Виж по дилърите на Husqvarna, но цената е 256 лв по новите цени и цената от 209 лв е добра. Това е близо до дилърската цена и трябва да е някой много закъсал за да ти я продаде на нея. Аз не ги зареждам вече точно за това, че някой ги пуска през 5 лв без да има сервиз, само и само да има продажба.
Buliviv - специалист
Още един глас за McCulloch. Имам 2040 S, когато го купувах варианта 2040 въобще не го намерих. Много добра машинка. Не я използвам прекалено, но никога не ме е подвела.
Дори след като я купих, моторната почти не я ползвам.
imegogo - специалист
на мен за рязане ми е по удобна с 35см верига някак по-балансирана се усеща ,ако няма да режеш някакви много дебели дърва бих взел 35см или вариант после да и взмеш верига и шина
Здрасти отново и благодаря на всички отзовали се. Реших се да взема по скъпото инструментче. По скоро решиха ме, защото след като направих заявка до Баухаус, объркаха я и после я забравиха се отказах. Замислих се .... щом при покупка /вземане на пари/ са толкова немарливи, какво ли ще е /не дай си боже/ по гаранция. Така стигнах до макитата.
Soviet_Soldier - специалист
нед мар 06, 2022 7:10 amdragozow написа:
Виж по дилърите на Husqvarna, но цената е 256 лв по новите цени и цената от 209 лв е добра. Това е близо до дилърската цена и трябва да е някой много закъсал за да ти я продаде на нея. Аз не ги зареждам вече точно за това, че някой ги пуска през 5 лв без да има сервиз, само и само да има продажба.
Изобщо необходимо ли е търговецът да има сервиз? Доколкото знам McCulloch отиват за ремонт в някой от сервизите на Husqvarna. Това важи и за други брандове, без значение дали имат свой сервиз, или имат договор с някого да им извършва гаранционните ремонти.
Индианец - специалист
пон мар 07, 2022 9:14 pmSoviet_Soldier написа:
нед мар 06, 2022 7:10 amdragozow написа:
Виж по дилърите на Husqvarna, но цената е 256 лв по новите цени и цената от 209 лв е добра. Това е близо до дилърската цена и трябва да е някой много закъсал за да ти я продаде на нея. Аз не ги зареждам вече точно за това, че някой ги пуска през 5 лв без да има сервиз, само и само да има продажба.
Изобщо необходимо ли е търговецът да има сервиз? Доколкото знам McCulloch отиват за ремонт в някой от сервизите на Husqvarna. Това важи и за други брандове, без значение дали имат свой сервиз, или имат договор с някого да им извършва гаранционните ремонти.
Така, ама нали коментирахте с колега в темата за косите проблема със сервизите на Мъккълоч.
Какво точно беше не помня, ама нещо имаше проблем.
dragozow - майстор
пон мар 07, 2022 9:14 pmSoviet_Soldier написа:
нед мар 06, 2022 7:10 amdragozow написа:
Виж по дилърите на Husqvarna, но цената е 256 лв по новите цени и цената от 209 лв е добра. Това е близо до дилърската цена и трябва да е някой много закъсал за да ти я продаде на нея. Аз не ги зареждам вече точно за това, че някой ги пуска през 5 лв без да има сервиз, само и само да има продажба.
Изобщо необходимо ли е търговецът да има сервиз? Доколкото знам McCulloch отиват за ремонт в някой от сервизите на Husqvarna. Това важи и за други брандове, без значение дали имат свой сервиз, или имат договор с някого да им извършва гаранционните ремонти.
Хипермаркетите ползват само определен сервиз, а не всички. При покупка от дилър ползваш който ти харесва от husqvarna.bg. Хипермаркетите продават само "евтините" марки McCulloch и Gardena, при дилърите има и Husqvarna. При дилърите има налични части(не всеки път), при другите няма нищо. При дилърите особено ако е в гаранция и е купена от него, обикновено оставя всички машини и поправя твоята, защото си пази клиентите, ако е купена от друго място може да се наложи да изчакаш по реда на приемане. Повечето сервизи имат работа за доста време напред. При дилърите също има промоции, но обикновено са на Husqvarna. Например за определени модели триони мога да ти намаля цената доста под тази на етикета. Такива работи..
imegogo - специалист
Здравейте тази година имам работа за резачката, взе да сдава багажа проблема е,че плюе маркуча за маслото от задната страна на отвора който зад шината машината е McCulloch E-ProMac 2200
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: