Ел. инструментите. Консумативи.
pavel_pavlov_88 - помощник
Здравейте колеги!
Взех си резачка JONSERED 2095 Turbo, но не мога да намеря части за нея.
Трябва ми кример(муфата която свързва цилиндъра с карбуратора) и капака на въздушния филтър.
Поръчах от Хускварна, но вече 2месеца няма резултат.
Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

Прикачен файл

iplimage.php.gif
dragozow - майстор
Само от Husqvarna и то ако се произвеждат още или имат останали. За тази марка са правени опити да се внася, но неуспешни, продава се главно в скандинавските страни. От кой ги поръча та ги няма два месеца? Ба мен повечето неща ми идват за месец.
ben84 - специалист
Опита ли в ebay?
Аз така търсих едни чаркове и накрая ги намерих по кат. номер в бея.
Верно че струваха 6 евро, а доставката на италиански части от великото кралство излезе 22. Ама или така, или 400 кинта за нов двигател.
ssiderov - специалист
iivanov написа:
:? Щилска шина може и да издържи на шест вериги , не знам , но орегонска , каквито ползвам - абсурд . Максимум на третата и започва веригата да ходи по дървото , а не по шината . Преди време питах за преработка на щилска шина , към хускварна , но тогава никой , нищо не каза . А иначе съм виждал машина хуск 365 с щилска шина , но нямах възможноста да разглобя и огледам .
Преработването става като си отрежеш от подходяща тръбичка две втулки,които нанизваш на шпилките и слагаш щилската шина.После разпилваш и пасваш отвора за опъващия щифт с кръгла пиличка.Отвора за маслото май се не пипаше.
Незнам само машината като е за шина с тясна опашка дали ще стане добре.При Хускварна шините са с тясна и широка опашка.Широката опашка е за големшките машини в която група е 365-цата.Затова и слагат щилова шина.Щиловите шини са с по-широки канали.Тесноканалните са им за малките машини до МС 251 мисля беше.
По мнение на баш резачите от наше село,разделят по качество шините така:
1.Най-добри и твърди са щиловите!
2.После ги следват хускварновите!Но ако е хускварнаджия си признава нея,защото като се разхлопа канала и стане 1,6 слага щилска верига!Така икономисва от шини.В състояние е да изкара до десетина вериги на нея по таз система.
3.Орегонските на последно място.Бързо правят мустаци.И като минеш с пилата,лесно се сваля материала!Което показва,че стоманата не е много твърда!
4.Сега "Мина партс" предлагат някакви австралийски "Арчър",но нямаме опит с тях!
Това съм видял да правят с шините.Ползвател съм на Щил,не ми се налага да преработвам шина.Дано съм бил полезен.
dragozow - майстор
От Husqvarna също вече има от новите шини, аз зареждам няколко пъти вече. Те са с нови кодове и капсулован лагер.
ssiderov - специалист
Прощавайте г-н Драгозов да Ви питам още нещо за хускварновите шини.Има коментари за някаква серия шини,които не били сполучливи и май правели проблеми с лагера на звездочката.Ако действително е така,от коя серия са или какъв е дизайна на кутията?Че в наше село си знаят само хускварнова шина с четири нита и това е!Барем малко да ги предпазим колегите,че дори и не са чували за малка и голяма опашка на шината!
Видях че новите серии са с едни синьо сиви кутии.Надявам се да са читави.Те не че селските не ги експлоатират до краен предел с по-широко звено на щиловите вериги.Все пак ако можем да сме полезни и нещо не Ви компрометирам.Ще се радвам на отговор.Поздрави!
dragozow - майстор
Старите са със синя опаковка, новите са със сиво-бяла, трябва да ги снимам. Старите имат отвор за гресиране, новите нямат, кодовете също са различни, цените май са еднакви. Просто са сменили серията или производителя, не съм питал. С новите никой не се е оплакал, но съм пазарувал няколко пъти от най-разпространените, например 0.325/1.3/64. Повечето клиенти ги учим да обръщат шината периодично за да изкара повече. Рядко е имало със запекла звездочка, повечето са цъфнали от работа без масло, с тъпа верига или натискане....или всички заедно, или просто е дошло време за смяна. Една шина не е кой знае колко пари, в домашни условия изкарва няколко години.
Djack - специалист
Здравейте, имам ел. резачка от Лидл - Флорабест! Проблем ли ще е , да и сменя шината и веригата с по-къси? Оригиналната верига е 3/8*, шината някъде я пишат 40, другаде 40,6 ........46 см...!?!?! Каква бихте ми препоръчали? Искам шината да е 30-35 см.!
fore - майстор
Леко си сбъркал темата !!! Тази е за моторни резачки ! :idea: :!:

Може да смениш шината и веригата с по къси. Машината има мощност. Така вече ако си купил на Хускварна примерно ще бъде стандартна и ще сменяш по лесно и веригите.

Аз купих от Орегон в Дружба резервна верига за заводската шина към машината. Има ги и тях там.

С Флорабеста ще береш ядове със бързото стягане. Калпаво е.
пишман_майстор - майстор
Така, да попитам и аз тук за един мой понаболял от 2 дни проблем. Знам, че темата е за резачки, но се надявам на съвет тук за свредел Щил БТ 121 , все пак темата се следи от доста хора и все ще има някой да удари рамо.
Имам проблем с двигателя, работи що работи, направя 10 дупки по-дълбочки нали и...позаглъхне нещо и край. Утре ще се пробвам да почистя карба, че не е работено с машинката от две години и кусур , евнтуално платна едно друго. Имам съмнение и за семеринги на вала, но от работа не мога го сервизирам сега . Двигателя и той не е вече първа младост . Преди последното палене и работа нямаше проблеми в интерес на истината , ама това преди повече от две години. И тъй като нахвърлях една сметка за части и др., се чудя дали да не му цапна някой читав двигател от старата школа моторни коси ФС300-400. Фтора потреба естествено ... Би трябвало да стане плъг енд плей или се бъркам ... Един познат ми предлага ФС450 или 480 ли беше... ( редуктора му е изронен ), всичко друго е наред , но трябва прескоча на място (160км от мен ) да видя кое как е и дали ще пасне. А не съм имал достъп до такава и не знам. Според думите му работел чудесно и имал "зверска" компресия :D. Дали ще пасне директно? Че нещо не се навивам на "големи" проекти с пригажданета и др.
Ако някой знае мотор, друг, който да пасне на иначе перфектния редуктор на БТ121 да сподели моля. Или има нещо "излишно" за продан - да казва .
Благодаря предварително .

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: