Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Да бе Иванов- вярно. :wink:

Моята 36-тица е с водещо колело заедно с чашата на съединителят. А при по мощните - водещото колело се нанизва върху шлиц на чашата на съединителят. Мисля че пак си е водещо колело и то. Пак се вижда при износване и не е някаква голяма драма това. Сменя се само то като предимство пред моят тип колело и това е.

http://motohuligan.com/%D0%B2%D0%BE%D0% ... 1-142-3-25

Изображение


http://motohuligan.com/%D0%B2%D0%BE%D0% ... 71-372-570

Изображение

Та Иванов е прав, но и аз съм прав, понеже хората го водят като водещо колело, а не като ринг. Та това е правилното наименование на частта !

Явно съм се досетил какво иска да каже Иванов, макар и след доста сложното му обяснение и некоректното наименование на частта.

Моето беше доста изядено и просто го подмених.
dragozow - майстор
Форе, за пореден път се изказваш по всички теми неподготвен. Ринг се нарича, на повечето триони от горния клас се предлага и като отделна част от водещото колело.

Изображение
fore - майстор
Драгозов- аз казах че е като отделна част. В сайта които съм дал по горе го наричат Водещо колело !!!

От скицаята ти не става ясно как е именовано. Като част по списък може и ринг да е изписано. Но ако тръгна да го търся в сервиза ще кажа че търся водещо колело за да ме разберат какво искам.
Подготвен съм достатъчно и се досетих за какво говори Иванов.

Ти защо не каза на Пансим за какво говори той , като си толкова подготвен ??? :wink:

Много ми е интересно ако на тебе ти търси някой един ринг за резачка, сигурно ще се чудиш за какво става въпрос точно.

================
И като говориме за подготовка- това е много относително понятие Драгозов- ти каза че Вики -любителските до 200А не стават, но пък Аваско каза друго.
Avas_co написа:
Мислех да не пиша тук, но съм му пробвал на Ковеслав 130 А-то Вики-Б и е много сладка малка машинка.
А Драгозов, че е наясно с китайските машини е ясно.Китайците му са скъпи, но има защо.
------
Друг търговец продал на един мой колега Базични електроди, и после се наложило да ги сменя моят колега щото не можел да ги пали изобщо. :mrgreen: Няма да му казвам името.
Това за подготовката !
dragozow - майстор
От скицаята ти не става ясно как е именовано.
От скицата, която се казва схема става ясно какво е водещо колело и какво е ринг за водещо колело. Специално за теб съм оградил отделната част. Ако на мен ми търси ринг ще го разбера, все пак с това се занимаваме.
pansim - майстор
Благодаря за пояснението. Тази част при мен е в състояние близко до идеалното, т.е. би трябвало да няма грижи.
fore - майстор
Ами аз на тази скица не видях да пише някъде в таблица че позиция 4 е именована като - Ring. Но казах че е възможно и да е изписано така.

Както и да е, може и аз да не виждам нещо. :?

Понеже тук системата се състои от две части- дефакто водещо колело + този ринг.
При мене е само водещо колело.
koveslav - майстор
Колега Пансим,ето за това става въпрос.Иванов е прав.Едва ли някой го е сменял този ринг,не е лошо да се обслужи този възел.Освен всичко друго се износват и леглата в този ринг,в които лягат зъбите.Естествено ако наистина твоя е добър,няма проблеми.Обслужването на този възел включва не само смяна на ринга,а и почистване и смазване на игления лагер,върху който лагерува целия съединител.

Прикачен файл

stihl_ring-500x500.jpg
stihl_ring-500x500.jpg (37.62 KиБ) Видяна 1590 пъти
egomen66 - майстор
При ново закупена резачка , водещото колело е цяло. След износването му , е желателно да се замени с водещо колело с ринг. Във последствие сменяш само ринга. С моя Щил постъпих по този начин. :partyman:
iivanov - майстор
:? Хускварната си ми беше с ринг поначало . От стари резачи съм чувал за следното обслужване на режещата гарнитура . На две вериги се сменя шина , на две шини - ринг , а с втория ринг , цялото водещо колело .
pansim - майстор
Нещо съм се заблудил
Сега огледах въпросния ринг и наистина има следи от износване
Само дето не знам как се сваля :)
Ако има тънкост - ще се радвам да науча нещо ново

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: