Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
Обърни машината обратно и погледни от вътрешната страна на зъбното колело-откъм двигателя.Има до колелото една ограничителна шайба на колелото,въртяща се свободно.Избутваш я към двигателя,а колелото в обратна посока и ще се отвори 1-2мм луфт.С масльонка вкарваш няколко капки масло в процепа между шайбата и колелото и превърташ колелото на ръка.Така няколко пъти,за да смажеш игления лагер върху който е колелото,който лагер може и вече да е позатегнал и също да увлича колелото и веригата.Като се увериш,че колелото се върти свободно,мазно и без шум върху вала сглобяваш шината и веригата,палиш и пробваш,отначало на по-тънки дърва.Дано да ти е пострадал само капака.....
Klemans - помощник
От къде мога да си закупя такъв капак за спирачка,че нещо търся но не мога да открия
koveslav - майстор
Питай колегата Драгозов и го почерпи(шегувам се) да си трае,че си имал такъв проблем.
Klemans - помощник
Ако мога да помоля колегата Драгозов да ми каже откъде да си поръчам капак за макуша.Иначе вината си е моя ,ще трябва да си понеса последствията.Дано е само капака.Благодаря ви на всички за съветите и информацията която ми дадохте!!!
dragozow - майстор
Капака може да поръчаш при дистрибуторите на Husqvarna или при мен. Цената е 103,42 лв, направо златен, оригиналния номер е 576 44 93-01. Това е нормалната цена, ако е от мен ще дам някаква отстъпка или ще платя транспорта до теб. Капака го има и на части:
Изображение
koveslav - майстор
Klemans написа:
............Той е с тъй нареченото бързо обтягане.......
Драгозов,показваш друг вариант на капака.На този колега капака може да излезе и още по-скъп,или за най-сигурно направо да минава на предложения от теб вариант? Ръчното обтягане е по-здраво.
dragozow - майстор
Не виждам грешка, машината има три ревизии, и трите са с този код на капака. CS340 е с две шпилки на капака, а тук е една. Капака на CS340 е с код 577 80 55-01 и струва 63,05 лв, намират се и алтернативни за половината пари с добро качество.

CS380
ИзображениеИзображение

CS340
ИзображениеИзображение
koveslav - майстор
Първоначално посочения от теб капак беше за 340 със стандартно обтягане с инструмент.А сега вече на схемата на 380 се вижда бързото обтягане-съгласен съм.
Последна промяна от koveslav на вт май 24, 2016 11:24 pm, променено общо 1 път.
Klemans - помощник
Моят е с бързо обтягане но като махна капака си има две шпилки на машината
koveslav - майстор
Klemans написа:
Моят е с бързо обтягане но като махна капака си има две шпилки на машината
Разгледай внимателно схемите от последния пост на Драгозов. Виждат се и двата възможни варианта-стандартно обтягане с инструмент на долната схема-за CS340 и бързо обтягане,без инструмент на горната-за CS380.Твоя кой от двата е?

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: