Ел. инструментите. Консумативи.
pansim - майстор
Днес получих специалния инструмент, и опитах да регулирам машината по книга.
Закачих оборотомер и започнах...
След няколко минутно загряване опитах да регуллирам свръх оборотите. Направих ги на 12900, като по книга май са 13000-13200. Нещо не успях да повиша до толкова. Но горивната смес бе с 30гр на литър /остана от китайката/ та...ще видим. Но това не е толкова фатално. По-лошото е, че не успях да докарам стабилни 2800об/мин на празен ход както е по книга. Под 3100 не работи устойчиво и гасне.
Оставих ги така - около 3100.
Нека мине празника и ще приготвя нова горивна смес и ще тествам пак.
Всякакви предположения за евентуален проблем са добре дошли :)
Тест за рязане на дърво - отличен!!! Няма заглъхване, просто пее и реже с лекота.
dragozow - майстор
Фирмите са две под един покрив, Инстра и Мина. От 2/3 години са на този адрес, преди това бяха над 15 години на бул. Бъкстон. Към момента едната продава чаркалаци за четиритактови двигатели и Oregon, а другата за двутактови двигатели и Oleomac. И двете фирми продават разни аксесоари като лозарски ножици и др. Гледат да не се конкурират, на двама приятели са. Свестни хора са, ние работим с тях от 20 години. Имат много алтернативни части, например стартерен капак, който в Husqvarna струва 75 лв, при тях тайвански с добро качество може да се намери за 35 лв. Продават основно на едро. Между другото Husqvarna от Нова година са върнали цените на много части, редовно купувам части на съвсем нормални цени, ремък за 7 лв, жило пак за толкова и т.н.
iivanov - майстор
А цените , цените кога ще върнат ? :-D
dragozow - майстор
Те имаха опити миналата година, но доларът ги тласна нагоре. Някои машини им промениха цената по четири пъти. При нас всички доставчици без двама вдигнаха цените. Китайците сега заради кризата отстъпват, но обикновено е под 2% и никой не преправя ценовите листи по средата на годината за толкова малко.
koveslav - майстор
Радвам се,че ви е бил полезен линка.Всъщност аз го постнах и преди около две години,когато го открих.За всяка нередност или липса на стока от Мина са ми звъняли и са били много точни.Скоро търсейки стартерни части за един Текумсе намерих и още по-добри оферти и за резачки и за коси и за четиритактови ДВГ,но нека не обръщаме посоката на темата.Като поговорихме в чата към страницата на хората и пообсъдихме ремонтите,цените съвсем се освестиха.Въобще търговците започват да влизат в ритъм и започват да забравят позицията на "големия шеф зад щанда",аз съм оптимист.Сега проучвам и квалитетите на частите им,все още нищо не мога да твърдя,но комплекта за стартер който ми изпратиха и поискаха и отзиви за него,просто заспа.
iivanov - майстор
Пазарувал съм и от инстра и от мина партс . Въпреки , че пазарувам на дребно и при двете фирми съм нямал проблем . Когато купувах косата лично ходих до офиса на мина и останах очарован от обслужването . Заради това и заради качеството на машината развявам знамето " Олео Мак " , де .
Фитилчо - майстор
А резачките на Олео Мак как са? Имам предвид по старичките такива?
Интересува ме как са също и Ш9индайва, Еко(Echo Japan),Johnsered...
Мерси
Откакто ми откраднаха Ем Ес двеста и педесетката съм като болен. Може никога да не ми потрябва , но искам да си взема нещо бензиново :(
Бях я ккупувал нова, разработих си я и много си я пазех :(
АКо изпадне 260 с новите тапи ще взема една.
Като начало си взех една електрическа Хускварна 321 за под сто лева, та съм доволен. Нека да дойде да видим как е :)
iivanov - майстор
Фитилчо написа:
А резачките на Олео Мак как са? )
Според местния дилър , който между другото го търсят и за ремонт на щил и извънбордови двигатели , машините все още са от стария материал . Мечтата ми е ОМ 962 - с идея по - лека и с толкова по -мощна от щил 362 . Виж , новата gs 650 хич не ми харесва - тежка е . Шиндайва и аз съм ги заглеждал , ама голяма екзотика са .
Фитилчо - майстор
Честно казано бих забил и някакъв запазен щил от старото производство със сивите дръжки. Примерно 028 или нещо подобо...036 също става, но ми се искаше по принцип нещо по малко. Фен съм на старите машинки аз, преди планираното остаряване :roll:
Мисля да си я портна и да и направя Мъфлър Мод :-D

:shock: :shock: :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=60g7lnyd6sM
p.v.x - майстор
Мене пък ме мъчат , с този комплект...Изображение.Купуваме си наливно(щилско)масло , от оторизирания магазин на Щил , за 14 лева литъра. :rock:

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: