• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
daniel vasev написа:
Колеги на това се спрях но е без гаранция дали може да му стане нещо http://olx.bg/ad/vintovert-18v-li-ion-p ... 00e691d94e
Човек, ти как мислиш, възможно ли е живо пиле да умре. :wink: Въпроса ти е малко.................

Вземаш по евтино и рискуваш - това е ! Пробваш преди да платиш и ако работи си ти.

Аз нали го отварях- мога да ти кажа едно за механиката -гарантирам че е железна. Проблема ти опира до батерията.

Та ако искаш да си 99% че е читава-
1 - гледаш датата на производството на клетката върху корпуса и. Но това няма голям означение.
2- натискаш бутона за проверка на заряда и ако светнат и трите диода и покаже че е заредена- мериш с уред колко е напрежението. Ако е над 20 волта е супер. ако не е заредена добре може и 18-19 волта да е. Тогава ти трябва 1 час да заредиш и да мериш.

Импровизирай- Ако не е заредена добре, молиш куриера пред него в офиса да я пусне за 1 час да се зареди и после отиваш пак и мериш примерно.
Последна промяна от fore на пон апр 25, 2016 11:10 am, променено общо 1 път.
daniel vasev - специалист
Мерси много а до батерията 40 лева ги гледах и може да си купя още една.
fore - майстор
Да-40 лева от Бушона или който е производителят на машината и съответният производител.
mitko64 - майстор
daniel vasev написа:
Мерси много а до батерията 40 лева ги гледах и може да си купя още една.
Toчно такава батерия за В4 купувах(2 броя) от бушоните през януари 2015г. Цената беше по 28лв. 40 лева са на ударния модел. Става и на модела В2 и предполагам на В3. По мои наблюдения(от две по-стари батерии) изкарват по 3-4 години.Моята се скапа тази есен, а е произведена 08.2011г. Добре че си взех втората. На братчеда също е от 08.2011г, се сдуха през ноември 2014г.
daniel vasev - специалист
Точно ударния взех но за непрофесионално ползване смятам че става.
Celeborn - специалист
Здравейте, моят шурей (който живее в Холандия) ми подари преди 2 месеца закупен от Amazon Великобритания винтоверт Bosch PSB 1800 LI-2. Досега го бях ползвал само 1 път - за сглобяване на мебели. Дори батериите не са презареждани все още. Днес му беше второто ползване, и първо с бургия. Да, обаче, оказа се, че патронникът е дефектен - играе и се движи елипсовидно - в резултат на което бургията бяга около 2мм на върха - т.е. може да се забрави за прецизно пробиване. Това е нещо, което е останало незабелязано при предишното ползване с къс бит, а надали от 10 винта на шкаф за баня се е развалил...

Въпросът е къде да го занеса за гаранционен ремонт/замяна. В Киров, понеже ми е под носа, ми казаха, че щом не е закупен оттук няма как да се погледне без да се плаща, този модел не се предлагал у нас, а такъв клас машинки при повреда на патронниците обикновено директно ги заменяли с нова бройка, рядко си играели да сменят съединителя - един вид ми казаха "не ни се занимава с теб, купи си нов". Според мен това хич не е ОК, когато говорим за такава голяма марка (не че е ОК да продават дефектни машини, но всички си знаем, че със зелените е въпрос на късмет - факт).

Със сигурност няма да оставя нещата така, но първо исках да попитам дали някой е имал подобна случка - все пак сме 2016, най-нормалното нещо е в този глобален свят да можеш да си сервизираш машинката на най-удобното място. Щом LG в Полша ми замениха закупения от България телефон след като умря, не виждам проблем Бош България поне да погледат един винтоверт, закупен от друга държава от ЕС... още повече, че в гаранционните им условия пише, че за валидни за инструменти, които са закупени и се ползват в Европа (без да се уточнява какво означава това, разбира се).
cat - специалист
Колега драсни един меил до Бош повярвай ми ще станат много услужливи
koveslav - майстор
cat написа:
Колега драсни един меил до Бош повярвай ми ще станат много услужливи
Това ме изкефи максимално и вярвам че е така!!!
Celeborn - специалист
Пак съм аз... Бошът го оправихме, но покрай него реших да занеса и стария Елтос (BUR2-161E) за обслужване и да му сменят патронника, че Якобса беше дал фира. Патронник + гресиране + лагери и го взех. Пуснах го и патронникът падна... как се стяга това нещо? Просто хващам с ключ под него и го натягам на ръка, или?

И по притеснителното - искри като бенгалски огън в задната част (вижда се през решетките) - никога не е правил така, имаше съвсем, съвсем малко присветвания... нормално ли е или да им го връщам...
Kumay - майстор
Celeborn написа:
Пак съм аз... Бошът го оправихме, но покрай него реших да занеса и стария Елтос (BUR2-161E) за обслужване и да му сменят патронника, че Якобса беше дал фира. Патронник + гресиране + лагери и го взех. Пуснах го и патронникът падна... как се стяга това нещо? Просто хващам с ключ под него и го натягам на ръка, или?

И по притеснителното - искри като бенгалски огън в задната част (вижда се през решетките) - никога не е правил така, имаше съвсем, съвсем малко присветвания... нормално ли е или да им го връщам...
Патронника ща се затегне сам. При този модел няма винт с лява резба вътре, защото имаш шестограм за битове на шпиндела.
По-притеснителното е искренето! Не са ти затворили правилно машината и затяга - затова искри!
Връщай им я или занеси машината на майстор, който знае какво прави!
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: