• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 138
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Ами майче Спаркитата са с такава отверка. Аз няма Спарки дрелка с резбови патрон и няма представа.
fore - майстор
Вчера минах през Практикер и си купих малкото патронче на 1/4 хващащо от 0,5 до 6,5 мм бургии. За 18 волтовият верт на Парксайт. Всъщност прозрях защо са го залепили така зверски патрона му- за да не се нарушава общият вид на изделието и да се монтират части от други марки по него.

Та погледнах на една малка дрекла Спарки патрона с какъв болт е контриран. Права отверка беше. :)
mitko64 - майстор
На Sparky BR 100E обаче е PH2 или PZ2, сигурно понеже е китайче. :-D . Триста зора вложих навремето да го развия този контара винт и се отказах накрая, сигурно е лепен. Иначе примерно Sparky BUR2- 350E от 2012г. е с инбусен шестограм, на моята даже ексцентрично пресован на главата на болта- явно дефектен.
kozl - майстор
На Метабото нема винт в патронника. Вместо винт има муфа шестостен за битове. Само резба обратна. И лепило нема. Как стаа законтрянето :?
daniel vasev - специалист
http://olx.bg/ad/husqvarna-electronic-1 ... ac4e7ac9f0 Колеги дали си заслужава
http://olx.bg/ad/nova-nemska-elektriche ... 5kxMo.html това е другото на което се спрях според вас кое е по удачно за непрофесионална работа.
Lisko - майстор
Дали ми е повредена машината, надявам се че не е, щото току що я купих.
Дребна и непретенциозна:
https://www.amazon.ca/General-Internati ... B015R40KXK

Какъв ми е (тъпия) въпрос: Като движа шпиндела надолу-нагоре и се чува един гъргорещ звук. Това нормално ли е?
Звукът се чува само когато шинделът се върти. На спряна машина - не се чува. Усилие или нещо да запъва - няма, само звука ми стои странно.
Магазинът от който я взех я беше сглобил и например главата беше на някакъв ъгъл посукана спрямо масичката. Аз я изправих, но си викам - да не би нещо още да са объркали та да предизвиква това гъргорене. А може би е нормално, аз отде да знам. Работил съм чат пат на голяма машина - там гъргорене нямаше. Но тази моята е ефтинджос. Нека си гъргори ако е само това, само да не е нещо сбъркано или дефектно и да се строши. Имам 30 дена за размисъл дали да я върна в магазина, ако стане нещо след това - гаранция-франция, щото трябва да се праща много далеч и въобще не е реална опция.

Другия ми въпрос беше за затягането на ремъка. Ако го претегна както на мен ми се струва добре (въщност даже ми се струва че още трябва) тогава ролката опира в капака и въобще не може да се върти (не тръгва). Отпуснах така че да не опира и се чудя... На опъване не преплъзва, нито при работа (поне не личи). Пуснах да повърти малко и след една минута ремъка беше леко ама съвсем леко топъл. Мнения?
Мерси!
:partyman:
mitko64 - майстор
Имам подобна от Lidl, само че е 500 вата, та като я включа гъргори като ярмомелка :-D , но това не и пречи да пробива отлично. Предполагам е от шайбите(някакви отливки от полиамид), но няма да се занимавам с ненужни тунинги.
За ремъка- не го напъвам много с опъването, със свредло 13мм. обикновено спира машината(само мучи) без да превърта ремъкът, това естествено при средните 1400оборота.
Впрегни я в работа, ако има проблем ще си покаже рогата.
imegogo - специалист
здравейте проблема е с ъглошлайфа като го пуснах за 3-4 минути работа загря зверски и замириса,спрях го и разглобих ротора му изглежда така Изображение
има ли смисъл да го почиствам и ремонтирам,мисля че лагерите са заминали или направо да си търся нов ?
Здравейте,

Имам винтоверт bosh PSR 14,4 LI. Онзи ден почна да пуши, дори и да е е без натоварване - най-вероятно окъсила намотка на електродвигателчето. Видях номера на ел. двигателя без последната цифра (най вероятно е 1 607 022 608 ), но в ташев е 108лв, което не си заслужава като инвестиция. Въпроса ми към вас е дали подлежи на ремонт сегашното или пък някоя алтернатива (за същия модел виждам че има по 40-50лв, но с различен код на производителя). Иначе батерията и редуктора са 6 от 6.
Моля за съвет какво да правя.
Благодаря предварително.

Лека вечер!
velsi - Почетен майстор
Това зелен Бош ли е? Моторче от китайско компресорче за помпане на гуми, от тия, които се включват в запалката, би трябвало да ти пасне идеално.
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 138

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: