Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
пет окт 06, 2023 1:27 pmkozl написа:
Съгласен за Парксайда, и за това не ме отайваш.
Ама в момента не предлагат Парксайд перфоратори с батерии и това е отачйващо :-D
А да си купя нещо добро, професионално на батерия :?
Аз парксайда го ползвах за отвори в тавана и там където няма 220V, защото по-лесно ми е, а и ми е жал за Спаркито и Макитата на 220V. Като дупча в таван без прахосмук и прахта в перфоратора се сипе, а за Парксайда не ме е жал. че евтин.
Доста професионалисти ползват Парксайд. Сега гледам винтоверти по 50 лв. в Лидл без батериата. Еми як тормоз и после нов.
А ако съм похарчил за нещо скъпо и марково, аз поне ще се мъча да го пазя, а това забавя работата.
Имам го въпросния парксайд и аз и също го ползвам доста за таванни дупки . Само където му изрязвам от найлон нещо като пончо, с дупка в средата, където провирам свредлото и патронника. Идеята е прахта да се стича по найлона. Иначе е успешна машинката, а мизерии с превключвателя ми правеше още като нова, та игра бай дремел.
zz_stefanov - майстор
Сезонът на джибрите е.
Съвет: не оставяйте инструмента с бъркалката нагоре. :)
chapara - майстор
вт окт 24, 2023 5:52 pmzz_stefanov написа:
Сезонът на джибрите е.
Съвет: не оставяйте инструмента с бъркалката нагоре. :)
Е, то трябва да си малоумен🤭
zz_stefanov - майстор
Избягвам квалификациите. Случаите зачестиха. :)
kula65 - специалист
Здравейте, днес при работа, поради това, че не беше на равна площадка, бетонобъркачката се обърна. В резултат на това двете зъбни колела престанаха да се зацепват и съответно барабана не се върти. Бетонобъркачката е Дензел, купувана е преди пет-шест години, нямам спомен как я сглобих когато я доставиха, затрил съм всичките и документи. Как може да се отстрани повредата? Благодаря предварително!
пишман_майстор - майстор
Направете една снимка отстрани на бетонобъркачката .
Най-вероятно рамката която държи бурето е изметната или болта отдолу на бурето се е разхлабил, изкривил и т.н.
kula65 - специалист
Здравейте, пробвах с болта, появи се странен шум и върнах на обратно. По рамката няма видими деформации и прясно ожулване на боята. Благодаря за отзива!

Прикачен файл

20231105_7.jpg

Прикачен файл

20231105_6.jpg

Прикачен файл

20231105_4.jpg

Прикачен файл

20231105_2.jpg

Прикачен файл

20231105_1.jpg
MamaMy - майстор
Имах такава словенска. Мисля марка Алтрад. При нея вътре в кутията при мотора имаше два болта с които като се разхлабят се преместваше мотора надолу или нагоре с все зъбното колело. Преди това завъртете на ръка барабана и вижте дали не се променя разстоянието между колелата. Ако се променя, значи се е изкривила оста (долния болт). Тогава лечението е само нова ос.
пишман_майстор - майстор
Пиньона тук не се мести по този начин. Като се замисля май въобще няма шанс да се мести , аксиално в някаква степен вероятно може ( с подложки, шайби)
На този модел бетонарка , ако е на същия принцип като на 120литровите им модели .
Лагерът е в корпуса на самото буре. Главината е направена така, че с подложки/големи шайби да се мести аксиално нагоре/надолу и така да се регулира короната спрямо пиньона. Ако има изкривяване в носеща греда ( на бурето ) или ос на главината , няма се промени отстоянието корона /пиньон. Тъй като както казах лагера не е на рамката , а в самото буре, т.е. оста там не се върти.
Ако при завъртане се променя драстично отстояние корона/пиньон, значи бурето е криво спрямо дъното си. Дано не е това, че проблема се усложнява леко и наместването е игра. Ползва се колан така наречен тираджийски и с него се придръпва бурето в рамката докато се намести. Написано изглежда лесно и просто , но е игра, налага се подлагане на дървени гредички м/у рамката и бурето в основата си, демонтаж на мотор и т.н.
Другите:
Има вероятно две причини за проблема, или рамката на бурето е кривнала, или оста която влиза в рамката на бурето е мръднала леко ( оста на главината на бурето, тя влиза в рамката по руски леко алтаво и само болта отдолу я държи да не "мърда" :) )
Ако е оста и не ви се занимава със смяна, с малко търпение, наместване, въртене и стягане има шанс да се "намести" отстоянието корона/пиньон и да се забрави този проблем. Ако е рамката/гредата държаща бурето, там е малко повече игра да се оправи , или ако се остави така ( малък проблем кривина ) с отнемане ( в случая , щото има разстояние, ако беше стегнато там, обратната процедура, добавяне на шайби ) на дистанционните шайби да се "докара" отстоянието корона /пиньон и да се стегне после болта и приключи проблема :)
Вероянто поради леко нарушен ъгъл на атака за зъбците е възможно леко повишен шум, но няма е нещо фрапиращо.
Може да се оправи всичко, не е нещо сериозно, дано само проблема не е в самото буре, ако трябва да я види технически грамотен човек.
Andri01 - майстор
Обърнала се е при работа,т.е.-пълна,нали? Най-вероятно оста е изкривена. В този случай би трябвало при въртене на ръка, разстоянието между короната и зъбното колело да се променя. И друго - болта на оста трябва да е стегнат. Моята се обърна,при транспорта, но беше празна и нямам проблеми.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: