• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23
Ел. инструментите. Консумативи.
moimoimoi - майстор
имам една такава въшка ,марката е perless :lol: и с нея с едно зареждане съм монтирвал по 100 контакта и 50 ключа на ден,като всичко стягам с нея-фазата,нулата,земното,двете крачета и накрая декоративната капачка,за контактите е много удобна,особенно ако мостовия е 3x4мм
не мисля че на ръка да въртиш е възможно да се постигне това,най малкото после 2 дена ще е ден на меките китки :lol:
Тани - модератор
mirk написа:
Ставаше въпрос за дреболии:
Pooh написа:
За дреболии - контакти примерно да се монтират, компа да си разглобиш ... ей в такива моменти си трябва нещо "ситно" :wink:
Иначе не ми е и проблем да монтирам 40 конзолки заедно с контактите на ръка :)

Оборотите няма да ги развия, обаче НютонМетрите ги надминавам :) ментета винтове и отверки не изкарват дълго при мен :lol:
Мислиш ли че ще задминеш 100 Nm :?

http://www.proshop.bg/rw/items/makitaBT ... 40rfe.html

Явно се надценяваш!
mirk - майстор
Това от линка не е малката въшка :lol: а колкото до 100Nm с подходящ лост всичко е възможно. 10кг при 1м лост не е кой знае колко :lol:
Тани - модератор
Е аз с подобен си завивам контактите! На външен вид е по- малък от стандартен винтоверт , но не е въшка де! Тя въшката всъщност не може да развие 2400 об/мин :-D Относно нютоните - нали не завиваш контактите с еднометров лост закачен за отверката :lol:
А сега шегата на страна , но човек като свикне веднъж с винтоверт и след това не му се хваща отверка за каквото и да било! А дори забравя и за бормашина :)
mirk - майстор
Тани написа:
Е аз с подобен си завивам контактите! На външен вид е по- малък от стандартен винтоверт , но не е въшка де! Тя въшката всъщност не може да развие 2400 об/мин :-D Относно нютоните - нали не завиваш контактите с еднометров лост закачен за отверката :lol:
А сега шегата на страна , но човек като свикне веднъж с винтоверт и след това не му се хваща отверка за каквото и да било! А дори забравя и за бормашина :)
То на контактите не им е необходимо усилие повече от 2-3 Nm при повече ще се прецакат главите на винтченцетата.
Иначе напълно съм съгласен че си е голямо удобство. :prost:
DEYCHEV - специалист
mirk написа:
За такива дреболии си има и нормални ръчни отверки или забравихте как се въртят :lol: Тва като излезнаха електрическите на всички им омекнаха китките :lol:
мисля че форумът е да се споделят + и - на инструментите та затова го споделих. извинявайте че ви накарах да се разпалите чак толкова
vk - специалист
А пък аз се чудих на разните примери които Тани иска да му се направят и които pavkatay e направил и те са много хубави и много показателни и ще дадат спокойствие на много хора също да купят.
Но повече от ясно е че един Електрически винтоверт следва да е по-мощен от един на батерия. Разбира се важни са параметрите на самата машина - Nm и други показатели - но все пак тока 220 волта е много яко нещо - бая друса.
Очевидно Skil 6222 е един хубав винтоверт, на който няма да му падне батерията (а да не забравяме че батерията е много скъпо нещо)
Моето притеснение при ел.винтоверта е дали може плавно да спре и да не се налага битовете да превъртат в главата?
inspo - майстор
vk написа:
.......Моето притеснение при ел.винтоверта е дали може плавно да спре и да не се налага битовете да превъртат в главата?
Спокойно, не се притеснявай. Нали затова си има съединител с който да си регулираш силата на натягането.
pavkatay - майстор
Тани написа:
mirk написа:
Ставаше въпрос за дреболии:
Pooh написа:
За дреболии - контакти примерно да се монтират, компа да си разглобиш ... ей в такива моменти си трябва нещо "ситно" :wink:
Иначе не ми е и проблем да монтирам 40 конзолки заедно с контактите на ръка :)

Оборотите няма да ги развия, обаче НютонМетрите ги надминавам :) ментета винтове и отверки не изкарват дълго при мен :lol:
Мислиш ли че ще задминеш 100 Nm :?

http://www.proshop.bg/rw/items/makitaBT ... 40rfe.html

Явно се надценяваш!
Трудно ще задмине и 30 Н.м с отвертка.
VladkoM - специалист
Някой може ли да сподели оот къде от София мога да се сдобия със Skill 6222 след тези хубави думи където прочетох вече знам какъв винтоверт да си взема :) Остава въпроса от къде да го взема :)
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23

Тема "ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ВИНТОВЕРТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: