• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23
Ел. инструментите. Консумативи.
zaza14 - специалист
Модели ли е нов или така ми се струва? Дали скоро ще дойде и у нас на добра цена? :?

http://www.skileurope.com/bg/bg/diyocs/ ... %80%D1%82/
Chefo77 - майстор
Нов е нов е. С 10 метра кабел е, това му е новото :shock: Така като гледам, следващият модел ще е с вградена макара, баси :)
zaza14 - специалист
Максимален въртящ момент: 38 nm . Спрямо останалите този е най-мощният. Може и да има и други подобрения. :wink:
Chefo77 - майстор
6221 AA/6222 AD също са с 38 нютонметра.
zaza14 - специалист
Вярно били еднакви.... :? :shock: какво съм гледал, не знам, мерси за корекцията. Разликата само за 4 метра кабел повече :lol: :drinkers:
dikata1975 - специалист
zaza14 написа:
Вярно били еднакви.... :? :shock: какво съм гледал, не знам, мерси за корекцията. Разликата само за 4 метра кабел повече :lol: :drinkers:



И изцяло метален патронник.
И аз да изкажа мнение за скила,притежавам 6221, корава машинка с калпав ключ за управление (много слабо място на скил),за 2 месеца и половина само домашна употреба сменям вече 2-ри,изчезват ниските обороти.За сметка на това смяната става без проблем,причина нерентабилен ремонт и ми го подменят(да видим колко ще сменя за 2 години).За ключа казах че е калпав ,защото имам и дрелка скил която и се скапа ключа след гаранцията,цена безбожно скъпа 46лв ми искаха в сервиз.Така че за скил вече с едно наум.
jivuzun - помощник
Здравейте,
И от мен едно лично мнение на любител за винтоверта на Skil. Вижда ми се добра алтернатива на акумулаторните машини, особено за домашни нужди, в случаи напримеркогато инцидентно или за малко човек има нужда от винтоверт се оказва, че батериите са разредени и е нужно време за зареджането им, и като цяло трябва да се чака. Преди време правех цялостен ремонт на къща,а преди това и на апартамент и през цялото време зареждах някакви батерии. Просто ми бе омръзнало и като прибавим понякога, че трябва да се чака защото са загрели, просто ми идваше да ги изхвърля :axe:. Имам два акумулаторни винтоверта (Makita 6339 и Black & Decker), които са неизползваеми вече и то заради батериите. Е Black & Decker-a още се държие за разлика от макитата :?.
Видях, че тук се дискутира един модел на Makita, по-специално 6827. Като собственик на такъв, мнението ми за него, е следното: изключително здрав, но не и универсален, на моменти е доста досадно при дадени операции, като развиване на винтове и както се досещате това е заради конструкцията му. Пробването със свредла също има особености отново свързани най-вече с реверса. Въпреки, че и той както описания модел на Хилти имат регулатор на въртящия момент според мен не са подходящите инструменти за домашната работилница. С нея добре работя със самопробивни винтове за ламарини и винкели, рапидки в картон, но за останалите дейности си има своите особености, а все си мисля, че на един домашен майстор не трябва да бъде подлаган на такива :).
Поради ред причини и аз преди време трябваше да търся нови инструменти, които да заменят старите ми винтоверти. Прецених, че искам да са "на ток",а не с батерии и при търсенето ми се оказа, че няма голям избор, или поне до такъв извод достигнах аз. Като начало си взех един електрически гайковерт с тангенциален удар, и той не е никак универсален, но пък е изключителен за много големи винтове. Завива зверски във стари греди без да полагам усилие :shock:. След това си взех комбиниран инструмент - електрическа бормашина/винтоверт, от който съм много доволен. Ето защо си мисля, че подобно решение като това на Skil с моделa 6221 е добро попадение. Готов е винаги когато потрябва и с дълъг кабел. Както видях от предходния пост, обаче има проблем с копчето, което май си е проблем като цяло на марката. Преди години имах две бормашини на Skil от моделите 6513 или подобни, не помня точно, точно това бяха проблемите им.
Като цяло мисля, че за домашната работилница електрическия винтоверт е по-доброто решение от акумулаторния. С удължител се достига почти навсякъде, а той не е толкова голямо неудобство, колкото саморазряда на батериите, техния живот, почти ежегодижното им рециклиране ако се стигне до там и още и още. Аз притежавам този модел на Skil, но имам подобно решение - Festool Quadrill PD 20/4 Въпреки, че Quadrill-a се води бормашина, намирам между двете сходни неща, поне данните за въртящия момент са почти еднакви и ако Skli-a завива винтове така добре както Festool-a, а това мисля, че бе демонстрирано, в известен смисъл в един от предходните постове, ще бъде един приличен инструмент за домашни нужди. Като недстатък е липсата на куфар, но предвид ниската цена, мисля че може да се преглътне.

Поздрави!

P.S.
Предвид факта, че поста освен дълъг и отегчителен, започна донякъде да се превръща в рекламен на Skil, реших че е редно да кажа, че нямам (и не иска да имам :lol: ) със Skil, както и с неговия дистрибутор.
la_bamz - специалист
От доста време се замислям, да си купя малко по-мощен винтоверт с основно приложение завиване на видии в дърво. Дали с кабел или без няма значение, не ми е толкова важно, но като гледам цените май ще е с кабел :-). Тези дни загледах това : http://olx.bg/vintovert-metabo-use-8-si ... -i68679670 . Та питането ми е струва ли си според вас, отзиви дали някой го е ползвал. Обмислях варианта и да вси взема Bosch Impact GDR 10.8 LI само тяло защото имам GSR 10.8 2 LI с 2 батерии. Кое според Вас е по удачния вариант, или да предложите нещо по добро ?
EDI - майстор
Зависи какво ще завиваш.МЕТАБО-то го дават 40 нютона, но по-скоро ми се вижда като картонаджийска машина, има регулируем ограничител, макар да има доста висок въртящ момент.
la_bamz - специалист
Винтове в дърво основно. Препоръчаха ми това - казаха, че била доста издържлива. Но приемам и други предложения !
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23

Тема "ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ВИНТОВЕРТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: