• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
griffin - майстор
150 ката не са ли бая скъпи шкурките
EDI - майстор
М,м поне двойно идват, между 0,80 и 1 лев някъде парчето.
nikolson - майстор
Я да пита момчето от Русе.
http://olx.bg/bosch-shkurki-za-ekstsent ... -i42857197
По принцип има неща, които не ги пуска в обявите, защото са единични бройки. Така се сдобих със свредло за панти ф35 за 1.50 лв/бр.
EDI - майстор
Добър съвет, при него са на добра цена Ф150, идват 3 пъти по-евтино.
Фитилчо - майстор
EDI написа:
Този дзвер като се стегне, може да стане за монтаж на маса. :partyman: И аз обичам стари машини, ама рядко ми попадат.Ти поне от чужбината можеш да си вземаш такива.Иначе имам едно ръчно ел. ренде ПЕЖО, от ПРОДАВАЛНИКА.Правено е 1983-а година в Япония за ФРАНЦИЯ.Не е мощно - 400 вата, ама няма такава оса.А ексцентъра ти си е доста мощен и ще върши и бая груба работа.

Имам стойки за големият лентов за маса . Дойдоха ми комплект с малкия Холцхер 1050 вата, ама стават и за големия. :)

Изображение


Почти всички части са като на Festool 105Е , този шлайф е легендарен заради големите си зъбчатки/скорости и лагери, заради неговата конкуренция Фестуул, тогава Фесто купуват подразделението за ръчни инструменти на Карл М. Райх (марката Holz her)
От 1980 година не е променяно нищо по контрукцията, освен може би да са сложили малко електроника.

На който му е интересно, да чете тук:


http://www.woodworkforums.com/showthrea ... 570&page=2
Stefan_62 - майстор
Здравей те, за да не отварям нова тема да попитам тук майсторите за съвет. Предстои ми да направя едно шлайфане на новото дюшаме, но въпросът е с какъв шлайф е по-добре, /с вибро шлайф или с ексцентричен шлайф/. Става въпрос за 15 квадрата площ, като както казах ще се шлайфа само един път. Майстора който ми го поставя ми каза да го мина с ексцентричен, но аз все пак да попитам. Благодаря предварително.
EDI - майстор
И с двата става.На вилата 32 квадрата ги ударих с виброто за няколко часа, но с ексцентъра се работи по-леко и сваля повечко.Аз тогава нямах ексцентър и затова с виброто карах.
Stefan_62 - майстор
Благодаря Еди,надявах се точно от теб да чуя предложение и ще се вслушам в съвета ти като велик майстор дърводелец и не само, и ще взема ексцентрик. :partyman:
EDI - майстор
Стига бе, велик пък чак :? :lol: просто любител и експериментатор :lol: Гледай да е по-мощничък къде 280-300 вата и нагоре, ако намериш, да не се зори много и да ти върви леко търкането, че хич не е лека работа.Бая бира отива. :lol: А, и си купи едни антифони за ушите, че като търкаш дълго време започва да дразни слуха бръмченето.
Stefan_62 - майстор
Ще се вслушам в съвети те ти Изображение
:partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21

Тема "Ексцентър или вибро шлайф." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: