• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
Ал_ - специалист
Какъв комплект накрайници за винтоверт бихте препоръчали? На wera съм вземал единични, много меки обаче. Wiha гледам, че имат някаква синя серия, подходяща и за навиване под ъгъл, но само ph и pz, а и ги няма налични тук
Kumay - майстор
нед яну 21, 2024 10:19 amАл_ написа:
Какъв комплект накрайници за винтоверт бихте препоръчали? На wera съм вземал единични, много меки обаче. Wiha гледам, че имат някаква синя серия, подходяща и за навиване под ъгъл, но само ph и pz, а и ги няма налични тук
Предлагам тези на много добра цена в момента https://technotools.bg/komplekt-bitove- ... 38-br.html
Или тези https://technotools.bg/milwaukee-komple ... hasti.html
vencil - специалист
От всичко което съм ползвал Милуоки са си най-добри и трайно минах на тях, взех си за резерва промоцията на малката кутийка от 32 части. Даже накрайникът е от готините въпреки че го броих като бонус, не ми трябваше ама ще си го ползвам де.
Lisko - майстор
В тази връзка - някой чупил ли му се е накрайник който не е с тънка шийка като го е ползвал на импакт.
Или има и други ползи от тънката шийка?
Chefo77 - майстор
нед яну 21, 2024 8:18 pmLisko написа:
В тази връзка - някой чупил ли му се е накрайник който не е с тънка шийка като го е ползвал на импакт.
Или има и други ползи от тънката шийка?
Тънката шийка позволява поемането на напреженията от удара на импакта.
И да, аз съм трошил стандартен, и то не един. Няколко, при това доста намазани марки, включая и няколко на Festool
PIP - майстор
нед яну 21, 2024 10:19 amАл_ написа:
Какъв комплект накрайници за винтоверт бихте препоръчали? На wera съм вземал единични, много меки обаче. Wiha гледам, че имат някаква синя серия, подходяща и за навиване под ъгъл, но само ph и pz, а и ги няма налични тук
Къси и малък размер битове от рода на pz2 купувам на кутии по 100 броя, основно makita, пробвал съм и девалт, милоки и други кутии на едро. За голелемите размери, като pz3, t30, t40 ползвам основно 50мм и най-доброто, което съм пробвал са тези червени wiha.
пишман_майстор - майстор
Такива червени на Виха не съм виждал/ чувал. Тия от линка предполагам са пет парчета за тази цена, както при предложения при други доставчици. Щото малко е неясно посочено и ако е за бройка...
Погледнах набърже гошо дали ще ми изкара ценички. Паричка са си. Вероятно има защо. Ще ги пробвам и аз.
Инак тия ударните с поизтънената шийка са по-гайретлии сложени на импакт . Марки различни съм ползвал. Изпаднаха ми последно лятоска на промо милуоки удължени, поне година ще ме изкарат .
А качествени , но неподходящи за импакт съм чупил. Това при употреба с импакт разбира се . Понякога дори от първи винт . Ясно, че зависи и от мощността на самия имакт, дървесина и т.н.
Същите на винтоверт карат много.
PIP - майстор
По-скоро е за бройка, аз не съм ги купувал от тук и не помня точно цените. Обаче държат много време и си заслужават цената със сигурност, до сега май не съм чупил или изхабявал такава, обикновено ги губя или 'изчезват'.
vencil - специалист
Аз пък друго се чудя, що при наличието на еврейската звезда продължава да се произвеждат тия кръстачки :? . Поне едната от тях да затрият, въпреки че повечето винтове са маркирани пак си е ровене и пасване :rolleyes: . Друго което ми е чудно що барабар с всичката информация която има даден винт никога не се споменава за кой номер накрайник е, PZ1,2,3 и т.н. Аз лично за мои проекти или на приятели винаги избираме крепежните елементи да е с еврейска звезда или шестостен външен или вътрешен според това което ни пасва.

Сега едните май бяха за дърво PZ а другите за метал PH и от там м/и има някаква разлика в силата на затягане която издържат ама ... в крайна сметка кой ги гледа тия работи всички слагат най-евтиното а еврейска звезда или шестостена така или иначе понасят повече затягане от кръстачките.
Трябва да направят световен референдум за или против кръстачките :-D .
MamaMy - майстор
Защото плоските са д'бест нали. Колко пъти съм си дупчил дланите с плоска отвертка. Особено с они старите винтове почти без канал или с много тънък такъв. :?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Избор на качествени ръчни инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: