• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
danovsky - специалист
Глас за McCulloch 2200W.
Взех я за домашно ползване от Драгозката без отстъпка(просто не съм го търсил за това)и вече си е избила всяка стотинка.Люта е к'ат македонка и хапе к'ат пепелянка.Преди това уморих едно Спарки а с един Бош се разделих без да искам.
dragozow - майстор
Ако е с метално колело и има съединител сменяваш само шини и вериги....и се молиш енергото да не ти пусне 170 волта вместо 220. По села и вилни зони тока е голям проблем.
Купих си аз, една хоби клас резачка -Jonsered 2138.Всичко е шест, реже перфектно...днес метнах 3 кубика за разработване, обаче нещо прекъсва на празен ход и като и подам рязко забива муцуна, трябва да върна и пак плавно газ :? А, иначе пали чакмак ...Та на въпроса-ще се реши ли проблема ако си поиграя с карбуратора (изглежда като сглобена без реглаж) или директно да им я връщам в сервиза/магазина :?:
dragozow - майстор
Направил си добра покупка. Ако е нова не пипай карбуратора, а ползвай сервиз. По принцип всички нови изменят звука след 30-ина минути работа.
fbr - майстор
Какъв карбуратор, тази тема нали беше за електрически верижни триони.
oysterbay - помощник
Купих си Al-ko 1750/40, работи но е без шина и верига. Съвместима ли е шината с тези на другите марки? И ако да - кои бихте препоръчали?

Прикачен файл

label.jpg
Етикета
label.jpg (36.23 KиБ) Видяна 6821 пъти
dragozow - майстор
С верига 3/8 е, дали е pico или нормална не става ясно, както и дали е 1.3 или 1.5 мм, вероятно е 1.3. Има такива вериги. Предполагам не си се минал да дадеш пари за това?
oysterbay - помощник
Намерих за този модел че е 1.3 стъпка и 57 звена, нямам идея за шината дали е съвместима. Как да разбера дали е pico или нормална?

Не е взета скъпо - познат се отърва от нея, но се чудя дали да я окомплектовам с шина и верига ( не съм проверявал в специализирани магазини но мисля че струват около 70лв при условие че има вече и за по 100лв нови машини с гаранция) Трябва ми за кастрене на клони и ще се ползва рядко.
dragozow - майстор
Прешлените ги продават по около 40 стотинки, иначе казано 22.80, шината трябва да се види каква е точно, не повече от 40 лв ако е 40 см. Зависи от марката и магазина.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: