Ел. инструментите. Консумативи.
slonoce - специалист
Колеги и двете ми батерии на витоверта са скапани марката е Райдер , не е качествена но ми върши работа има ли начин да ги заменя с други който издържат повече или оргинални нови .
EDI - майстор
Продават се отделни елементи, смени ги.
a_nikolov - специалист
Ако ги нагрееш малко няма да е фатално. Преди доста време си взех акумулаторна отвертка Raider RDP-RS06 и още първата седмица и скапах батерите. Като отидох до сервиза техника ме светна, че няма голяма философия по смяната на батерии. За винтоверти даже не препоръчвал нова батерия, а направо нови елементи та даже и с малко по-голям ампераж.
Взех три нови елемента, почистих ги старателно на местата за запояване и със слаб поялник ги запоих.
Отверката работи перфектно и ми служи вярно за цената си.
batkotony - специалист
marrrio написа:
Елементите лесно ще намери но как ще ги съедини? Ако се нагреят ще заминат трябва си апарат за точково заваряване.
Не е точно така.Евентуалната повреда,която би настъпила в новите елементи ще се дължи не просто на нагряването,а на продължителното нагряване.За целта се ползва добре нагрят поялник с остра човка и се работи бързо,за да не проникне топлината в дълбочина в елемента.
Успех!
biser80 - специалист
Здравейте колеги.Прдеди време си взех винтоверт Бош втора употреба.След като го получих установих че едната барерия е умряла,/заревдаше се за 1 мин.а трябваше да се зареди за 30 мин./Като я поугледах видях че отдолу се е надула леко в средата.Отворих я и видях че средния елемент се е надул.Аз имах стара батерия от един еинхел,и взех един елемент от там,и го запоих с поялник.Сега батерията си работи , държи нормално,и се зарежда за 26мин.
slonoce - специалист
А колеги читави батерии не се продават нали :sad: май трябва ремонт
madsnake - специалист
Читава батерия за такъв клас машина не знам да има. Дори да има, цената и ще е колкото на 2 нови такива машини. Аз имам един райдерски винтоверт, който го направих на ток. Не ми се занимаваше с батерята му (която замина за месец).
comunikator - специалист
Райдер просто е безмислено да се ремонтират :mrgreen:
sasim - специалист
Ако решиш да сменяш елементите в Конрад има със запоени пластинки към всеки елемент.така свързването между елементите,става без проблем. Аз даже не ги запоявам ами зкаребяма пластинките една за друга като ги пробивам и с малки винтчета с гайка стягаш добре.Така избягваш прегряването.

Тема "Батерия за винтоверт Райдер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: