• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
Ел. инструментите. Консумативи.
емовлаха - специалист
вт апр 30, 2024 12:50 pmAndri01 написа:
Май това беше. Може да взема един, от любопитство, да видя как се държи.
Нещо не е както трябва. Специалистите да кажат ампераж или задръкохватно е проблема.


Andri01 - майстор
Не знам качествата ,ама като го гледам този псевдо-железар,жалко за машината. Реже с ъглошлайфа с една ръка?! Ако се отметне нещо и...! Заварките му с прекъсване на дъгата и едва ли е от електрожена. Но поне оборудването му е фирмено.
MamaMy - майстор
Според мен и машинката толкова си може. Ако не прави дълги шевове и кара на точки горе-долу бива. Най-евтините инвертори всичките работят така. Пробвал съм няколко и резултата е отчайващ. Трансформаторите правят по-добри заварки.
Andri01 - майстор
Виж предния клип - на емовлаха. Това е друга машина все пак,по явно има хляб поне в нея и в тази технология.
вт апр 30, 2024 5:53 pmMamaMy написа:
... Най-евтините инвертори всичките работят така. Пробвал съм няколко и резултата е отчайващ. Трансформаторите правят по-добри заварки.
Имам от най евтините, като на бат кемо, но по слабия.
Явно и това е причина да не ми се получава, ако си прав.
Със скъп или саксия дали ще се подобря малко?

пп. Спомням си, че веднъж го предоставих на едни монтажници за една малка и безотговорна заварка. Явно металът беше особен, защото ми поискаха някакъв странен електрод.
Справи се жълтуркото, макар в описанието да пише, че може да заварява нелегирани стомани.
Andri01 - майстор
Хайде най-после остави на бати...! Пак оплете конците,за кой ли път? :lol: :lol: Той няма инверторен елетрожен, има други
MamaMy - майстор
Още преди няколко години я коментирахме технологията. Тогавашния пистолет беше с LCD дисплей с меню, предварително настроени няколко режима на работа и разни други гъдели. И в предния клип гледам се говори за цена 350 долара. За толкова пари се купува съвсем приличен апарат. Цената на Райдер не дава такава възможност. Както и при класическата конструкция и тук може да има милиони разновидности. Въпроса е какво печелим и какво губим с тази. Печелим икономия на един кабел (По скоро печели производителя). Губим продължителност на работа. Все пак се налага да държим в ръка цялото тегло на заваръчния апарат. Смяната на поляритета вече е сериозен проблем.
Andri01 - майстор
Що,теглото не е много...само към 4 кила. :? :lol: До една година определено ще излязат и по-добри модели. Тогава човек може да си позволи да вземе един,ей така-за спорта.
вт апр 30, 2024 6:38 pmAndri01 написа:
Хайде най-после остави на бати...! Пак оплете конците,за кой ли път? :lol: :lol: Той няма инверторен елетрожен, има други
viewtopic.php?f=54&t=32787&p=1145649&hi ... D#p1145646
viewtopic.php?f=54&t=32787&p=1145649&hi ... D#p1145649
Не те ли е срам бе, не те ли е грях да лъжеш!!!
Благодаря за сверката! Паметта ми още е на първа линия.
нед окт 29, 2023 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед окт 29, 2023 8:15 pmemsy написа:
Ако приемеш мнението на лаик, собственик на
https://www.onlinemashini.bg/invertoren ... -160/85194
Става!
Видях го, в ръцете на специалист, да заварява с "трудните" електроди, които аз не успявам да запаля.
нед окт 29, 2023 8:38 pmAndri01 написа:
Същия го имам. Работи нормално за инверторен, пробвах го веднаж с 5мм. - греда. До 3,2 е добре.
Andri01 - майстор
Този отдавна съм го забравил. " Мой беше" за пробата - да видя какво може ,не ме впечатли особено и колетага си го прибра. Карам си с другите 3бр.
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: