• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 73
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
PVC перваз на пендула? Ще се потрошат на първия зъб.
ZEDYCUS - майстор
Не се трошат. В къщи де що има перваз по пода и вратите при ремонта на коридора ги пердашех с пендулата. Первазите са този тип.Изображение
Ко не вярваш и клипче ще ти направя имам остатъци. :partyman:
Последна промяна от ZEDYCUS на съб фев 06, 2016 1:26 pm, променено общо 1 път.
Allan - специалист
Вчера се оборудвах със един мултитул leatherman juice xe6 много добро тулче със 18 инструмента.

Изображение
Allan - специалист
Омръзна ми да завивам и отвивам главата та фенера и затова му сложих копче, бутон.
Изображение
stan73 - майстор
След много четене на техническа документация и гледане на няколко клипа в ЮТуб успях да върна към живот като конвертирам качествен японски течнокристален тв Шарп Акуос 32 инча (на 8 год) с подсветка с флуорисцентни тръби със студен катод към подсветка със светодиоди. Сега телевизорът пак работи перфектно, а освен това консумира 2 пъти по-малко електроенергия (а и топли по-малко).
Цялата операция се наложи, защото подсветката му беше със 14 бр. CCFL тръби, захранвани от 7 инвертора с микропроцесорно управление, та 2 от тях са били пред изгаряне при което консумацията им се променя и инверторите се самоизключват. Симптоми: телевизорът при вкл. светваше за част от секундата, а после имаше само говор.
Имам го от нов, беше с много детайлна картина ((най-детайлната в магазинът, като го купувах). През изминалите години го ползвах освен за тв и за монитор и за домашно кино), а в последствие, като се повреди се оказа и че е с мноого добра елементна база (а и много по-сериозна направа от продаваните сега с проекторесурс само за около 3 до 4 горини), та си заслужаваше да му отделя време и средства. Но от официалният сервиз и вносител на Sharp се оказа, че практиката при тях (всъщност и другите големи марки процедирали така...) е да сменят целият LCD панел (300евро (с поръчка от Япония) + 100 евро доставка + от 100 до 200 лева за труд) или общо 900 до 1000 лева, което си е нецелесъобразно (за толкова вече може да се купи даже 4K ТВ) и реших да опитам да го оправя сам. Не беше никак лесно, но според мен си заслужава (даже и само заради "гимнастиката" (2 седмици теоритична подготовка и 4 дена работа)). Всъщност най-трудно от всичко се оказа разглобяването/сглобяването на LCD панела (течнокристалната матрица, лентовите и кабели и конектори са мноого крехки и финни, което наложи и помощ за тях от мой много сръчен приятел - определено само 2 ръце там са недостатъчни (оказа се, че и късогледството ми в случая е от голяма полза...)) За щастие всичко премина успешно. :partyman:
П.П. Вероятно някой кадърен, а и с опит ТВ техник би се справил по-бързо от мен, но на практика това е втората чак толкова финна техника, която връщам към живот (първата беше Амазон Киндъл 3G/WiFi), та като човек без голям опит в сферата е добре...
Последна промяна от stan73 на пет фев 26, 2016 8:26 am, променено общо 1 път.
ZEDYCUS - майстор
=D> Браво, друго си е като успееш сам да си поправиш нещо.
stan73 - майстор
Благодаря ! :) (а и си заслужаваше да го върна към живот - макар и с по-малко екстри от новите, изработката му е доста по-сериозна...)
Allan - специалист
Браво, друго си е човек сам да си го направи, голям кеф е.
dimko1 - специалист
profesionalist_wood написа:
Купих си от Бриколаж малко инструменти да направят живота ми по-лек :-D

Комбинирани клещи-15лв. Работна лампа-16лв. Комплект тайвански отвертки за 36 лв. уж професионални... :-D Ще ги размажа от джелатско ползване :-D Дръжките им миришат на каучук като гуменки :lol:
аз щях да ти дам 3 броя клещи качествени БЪЛГАРСКИ за 15лв.
Chefo77 - майстор
Не че ми трябваше (имам си на Laserliner), но на такава цена нямаше как да го пропусна...
Прикачен файл:
_20160311_100848.JPG
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 73

Тема "Да се похваля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: