• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 73
Ел. инструментите. Консумативи.
lov - майстор
Я снимай притискащите шайби и сложи някой размер да видим дали не мога да ти остържа направо нови. Много по лесно ще е от колкото с разни подлагания.
Chefo77 - майстор
Диаметърът на шийката е 10 мм. Максималният външен е 82-83. Толкова позволява предпазителя.
Машинките на Дремел са 11.1 мм. Ще си взема техен комплект, ако някой може да ми направи преходна шайба. Тези дни ще ида при стругар.
Консумативите за пневматични машинки са на 8 мм централен отвор. Затова питах дали може да бъде пристърган такъв диск.
А притискащата шайба (вътрешната) не успях да я извадя. Явно е набита по някакъв начин. Въпреки всичко ще снимам тези дни и ще кача снимки. Тези дни, защото в петък чакам да доставят машинката. Платена е, в петък трябва да е при мен. Да не решите, че съм ви излъгал и увъртам :)
lov - майстор
Това с обработката на дисковете го забрави. За няколко бройки става но да се разправяш с нещо което е консуматив не се захващай.
Снимай и чертай. А и мен точно най много ме интересува вътрешната шайба. Ще го измислим някак особенно лесно ще е ако вътрешната плашка се вади.
Фитилчо - майстор
Браво Шопе , честито - и аз мисля да се уча скоро. ПОоне там не се моля на майстори, съседа ми ги прави, но най добре сам, особено за луди като нас дет се сещат понякога и по нощите да бачкат :-D
Chefo77 - майстор
Ей го на. Поръчах му и дискове. По 1.03 лева бройката :lol:
Изображение
ZEDYCUS - майстор
Много ти голем палеца(или машинката е малка :razz: ) Честито и безаварийно ползване. :partyman:

Да взема и аз да се пофаля с туй на снимката, дето го чакам. :cool:

Прикачен файл

Makita PR2301-0-.jpg

Прикачен файл

Makita PR230-.jpg
Chefo77 - майстор
Е щом го чакаш, ще дойде :)
Честито и на теб!
jekasus - майстор
Чефо за какво ти трябва тоя бръмбазък?
Съдейки по палеца - за плочки не става(диска май за тях)... :-D
Chefo77 - майстор
Този диск не е за плочки, а за пластмаса и дърво. Има и други дискове. Конкретно ще го използвам за разкрой на PVC первази и AL лайсни. Гъзарийка в най-бруталния смисъл. Иначе ме кефи, затова го взех. Пък и 'щото обичам уникалните неща, колко ненормалници режат первази с таквозе нещице? :)
Пробвах го на перваз - мноооого добре :)
ZEDYCUS - майстор
Чефо за первази нали имаш пендула. Пердаша алуминиеви лайстни, профили за гардероби, водобранни лайстни на пендулата. Стават перфектно. :partyman:
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 73

Тема "Да се похваля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: