• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
stan73 - майстор
30лева.
А това, което си купил, производство на Гризли или Айнхел ли е ?
П.П. Те инструментите им се водят любителски все пак. Ако ще го ползваш при професинални натоварвания, що направо не си взе Файн или друга подобна сериозна марка. Виж, отишъл си в белият свят и пак се опитваш да ... дявола във въздуха ?
Последна промяна от stan73 на вт яну 20, 2015 12:38 am, променено общо 1 път.
fox_vt - майстор
Има още един недостатък ако е като брата близнак 10.8 Li от лидъл,осветлението не осветява самия контакт на бита с видията,прави сянка патронника.Но като за мъник върши идеална работа.
MASTER - специалист
stan73 написа:
30лева.
А това, което си купил, производство на Гризли или Айнхел ли е ?
П.П. Те инструментите им се водят любителски все пак. Ако ще го ползваш при професинални натоварвания, що направо не си взе Файн или друга подобна сериозна марка. Виж, отишъл си в белият свят и пак се опитваш да ... дявола във въздуха ?
На работа имам доволно много инструмент.Купуването му обаче е ангажимент на шефовете.
Само че са малко големички и тежички, и няма как да са ти подръка,освен ако не си ги носиш в ръката.
Варианта с колани и куки за колани не ме кефи също, неприятно е да ти виси нещо две кила тежко.

Примерно, ако се качваш по стълба - дрънчи и се закача,особено с масивна батерия отдолу. Ако може винтоверта да ти е в джоба, едната ръка да ти е заета с материали, а с другата да се държиш и да се качваш свободно нагоре надолу сякаш е за предпочитане. Аз и затова му се зарадвах на тоя модел,че му се сваля патронника - допълнително намалява на размер и маса

Шефа ми има едно мъничко винтовертче,още по куча марка, и покрай него можах да оценя че в твърде много ситуации е безценно да ти е лек и малък инструмента,а не тежък и марков.

Че така де - аз бих инвестирал нещо за работа, само ако касае собствения ми комфорт.
За останалото имат грижа шефовете, мен не ме касае изобщо.

По упътването има много надписи ейнхел - предполагам,че е производство на ейнхел
По самия инструмент личи ли някъде кой е производителя ?

fox_vt, като се свали патронника проблема с осветяването отпада.
mitko64 - майстор
Доколкото се вижда от снимката, модела е А1 и е на Еинхел. Виж гаранционните условия в упътването, там е даден сайт на производителя. Модела визуално е едно към едно с В2, производство на Гризли, за който в България батерии предлага ecotechproduct.
stan73 - майстор
Е аз им звънях преди време за батерия. Та те ми казаха, че са по 30 лева + 7 лева доставка. Вие, които сте от София може да си вземете...
mitko64 - майстор
Aз си взех от бушона за PABS 18 B2. Само 28лв. струваше, но е от В4- няма бутон и диод за долно осветление. 14,4 и 10,8 волтовите също са по 28лв. за моделите на Кompernass.
stan73 - майстор
Аз компернасовата машинка (18 волтовата с Рьом патронник я продадох). Гризливертчето ми се вижда по-подходящо за моите нужди, а си оставих и един много як Бъджет (от първите). Разпродадох си повечето излишни инструменти, че бая ги бях накупчил. Остана ми за продан само един готин винтоверт Шварцбах Веркцойге, на който тунинговах батерията с гелова. Сега цепи мрака. Вероятно скоро ще го купят и него...
Иначе цените на батериите за компернасовите машинки ми се виждат доста добри.
crez - майстор
stan73 написа:
Тази смазочна смес къде и в каква връзка ?
Ето за тук "Редукторните глави на подобен род инструменти, както и на ъглошлайфи винаги се затоплят и това е нормално. Проблем е ако не е само затопляне, а и парене. Нещо което повечето хора не знаят - подобен род предавки е възможно да греят повече, ако са с прекалено много грес (което противоречи в някаква степен на всеобщата максима "Който добре смазва - добре кара !", но от друга страна наистина с прекалено много грес - предавките греят повече (предполагам някой механик ще може да го обясни по-добре)).
П.П. Пише ли в упътването каква е греста ? Ако не, едва ли някой, който не работи в такъв сервиз ще е в състояние да ти каже каква точно е греста.
П.П.2 Аз съм подменял греста на ъглошлайф и дрелка с ПЛ10 (вероятно най-добрата в света грес за цивилна (а и не само) употреба, но пък за сметка на това е доста скъпа, така, че няма пълно щастие...)."
stan73 - майстор
Аха, ясно. Добре де, щом подобна смес работи, няма ли да е по-добре вместо м10 да се сложи 10W40 полусинтетика ? Къде по човешко е откъм смазочни качества, запазващи се в много по-широки температурни диапазони.
crez - майстор
stan73 написа:
Аха, ясно. Добре де, щом подобна смес работи, няма ли да е по-добре вместо м10 да се сложи 10W40 полусинтетика ? Къде по човешко е откъм смазочни качества, запазващи се в много по-широки температурни диапазони.
Може,но смесването на естествени и синтетични масла и греси мисля е недопустимо. Можеш да използваш тази грес и тогава смесвай с това масло TURMOGREASE® Li 802 EP
частично синтетична
цвят: тъмно кафяв
работен температурен обхват – 35 оС до + 140 оС
дълги периоди на смяна , тиха работа
неустойчива в среди
Специална смазка за големи натоварвания , обороти и натоварвания за всички видове ролкови и плъзгащи лагери , например в шлифовачни машини.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Инструменти Parkside от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: