Ел. инструментите. Консумативи.

Коя марка?

Анкетата завърши на пет юни 20, 2014 4:17 pm

50%
Makita
23
4%
Hitachi
2
17%
Dewalt
8
20%
Bosch
9
9%
Milwaukee
4

Общо гласове: 46

rolls - специалист
joroantonov написа:
При ръчните инструменти всеки който е работил професионално с Festool и други марки ще ти го потвърди - това което правят е най-доброто, но е на съответната цена. За мен ако ще се ползват нонстоп и при големи натоварвания ще ги оцениш по достоинство. Гледам че бая Hilti имаш - бегай далече от винтовертите им - отдавна са жълти.
То кое вече не е жълто. И малките перфоратори, и винтовертите, и малките шлайфове.

Обаче има контрол при производството. И гаранция.
ferrari4456 - специалист
Аз тук ще сложа DeWalt и Bosch поне още високите им класове не са жълти, както примерно хилти и някой подобни.На един познат в цеха му гледах комплект гайковерт и винтоверт хилти, китайчета и то над хилядарка дал за двете.
ZEDYCUS - майстор
На един познат в цеха му гледах комплект гайковерт и винтоверт хилти, китайчета и то над хилядарка дал за двете.
Може да са жълти, но като им се "изреди" един отбор хванат от кол и въже и винтовертите не са негови :lol:, и изкарат вече нон стоп работа 4 години, ти си викай жълти били. Имам досег с две 14 волтови Хилтита(3,3Ачаса) с нагласяне на усилието на затягане, за 4 години единствения ремонт е на малкия ударен винтоверт и то заради скъсан шестограм в главата, който без да се разглоби не може да се махне. Гайковерта е без проблем . А от скоро и с по малък клас 18 волтови Макити BTW251 и BTD146, те са отскоро и засега не се предават. Та ще гласувам за Хилти и Макита. Ей една снимка по колко болта се стягат за седмица- две(3-4000М10) и 300-400броя анкера М12. :rolleyes:

Прикачен файл

DSC03797.JPG
prascho - майстор
Хилти имат теоория защо завода им се намира в Китай....

Както можете да се досетите заводът е в Китай не заради евтината работна ръка, нито пък заради добро геостратегическо разположение. Те казват - за да продават на китайския пазар, то Китай им налага заводa да бъде на тяхна територия. Все пак кой би се лишил от дву милярдов пазар /население/ :? . Вярно, че има разлика между население и покупателен пазар /хора, които инвестират в техника/. Транспортните им разходи били по-високи. Качеството се следяло. И така :).

П.П. В допълнение: твърдят, че почти целия процес е роботизиран. Субективният фактор /жълтият/ почти отсъствал от поточната линия :lol: .
EDI - майстор
Аз пък от моя 10,8 волтов винтоверт МАКИТА - df330dwe не съм доволен.На 3 години някъде е, ползва се любителски.На първата година се разхлопа явно ключа за превключване на скоростите и често изтърва при завиване и пробиване - започва да хърка ситно, ситно, като ръченица :lol: .Пък може и в планетарния механизъм някъде да е проблема, не знам.Отварях го, колелетата са наред, няма изронени.Май трябва да го пратя на лекар, ама все не остава време.Не е претоварван, да кажеш, че му се е взел акъла.Скоро едната ми батерия, както си живееше добре, почина изневиделица и скоропостижно.Дали има и 100-120 заряда.Сложих я в зарядното/не беше разредена на 100%/ започна заряд и след малко гледам, вече мига зелено/червено и не зарежда.Та, за сега съм приключил с МАКИТА.
joroantonov - специалист
ZEDYCUS написа:
На един познат в цеха му гледах комплект гайковерт и винтоверт хилти, китайчета и то над хилядарка дал за двете.
Може да са жълти, но като им се "изреди" един отбор хванат от кол и въже и винтовертите не са негови :lol:, и изкарат вече нон стоп работа 4 години, ти си викай жълти били. Имам досег с две 14 волтови Хилтита(3,3Ачаса) с нагласяне на усилието на затягане, за 4 години единствения ремонт е на малкия ударен винтоверт и то заради скъсан шестограм в главата, който без да се разглоби не може да се махне. Гайковерта е без проблем . А от скоро и с по малък клас 18 волтови Макити BTW251 и BTD146, те са отскоро и засега не се предават. Та ще гласувам за Хилти и Макита. Ей една снимка по колко болта се стягат за седмица- две(3-4000М10) и 300-400броя анкера М12. :rolleyes:
Може да са се поправили. Преди 10тина години 4 верта дадоха фира за година и половина, оттогава съм им обърнал гръб. Преди тях същия модел беше европейска сглобка и ги надживя с много години.
rolls - специалист
prascho написа:
Хилти имат теоория защо завода им се намира в Китай....

Както можете да се досетите заводът е в Китай не заради евтината работна ръка, нито пък заради добро геостратегическо разположение. Те казват - за да продават на китайския пазар, то Китай им налага заводa да бъде на тяхна територия. Все пак кой би се лишил от дву милярдов пазар /население/ ...
Не е теория. Това е изискване на китайската държава. И не само към тях.

И с право ...
boltik - специалист
Здравейте,виждам,че темата се разгорещява и да добавя,че инструмента на снимката ми беше служебен през 2008 година.Така се случи,че фирмата беше закупила два пълни комплекта без къртачите+3 прахосмукачки.Та една година единия комплект беше на мое разположение и много добре съм запознат с марката.Всеки един допълва другия.Работиш с кеф.Проблема е следния,че да се екипираш с пълен комплект инструменти,трябва да му осигуриш всеки ден работа.Ако знаете дърводелците какъв набор инструмент разнасят всеки ден,не ми се говори въобще.И ако са на голям обект и няма асансьор,мале мале.На такива обекти се работи само на 110 волта+траф,ако няма прекаран.
За флекса,той си е специализиран.Едно момче тук има цех за мрамор и гранит.Има пълен комплект за камъни,дори и някой по 2 броя,но и той страда от същия проблем.Не може да го натовари пълноценно.
Ами класацията тук стои така:
Англичаните си уважават Двата,останалите Макитата и другите марки.За Милоуокито,един познат си купи и много го хвали но нали знаете всеки си хвали стоката.А те пък като цяло се делят още на 110 и 230 волта.Разбирате защо питам.
anabolicbeast - специалист
Аз бих предложил марка, която отсъства от анкетата и е утвърдена откъм пробивни инструменти! - FEIN ASCM 18V
boltik - специалист
Здравейте,да споделя мнение от едно Хитачи,голям ъглошлайф.Понеже Макитата отказа и колегата купил едно Хитачи,което до вечерта си промени звукъ при стартиране.Само тухли еденички са рязани с него.Останах с впечатление,че вътре няма лагери.Много странен звук започна да издава.Мога смело да отбележа,че тази марка не е за мен.

Тема "Кой модел е най-добър според вас за в момента?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: