• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
grammo - напреднал
Ето ги на първо четене са супер

Прикачен файл

IMG_20150611_175030.jpg
DeyanS - специалист
Колеги, имам винтоверта Парксайд 18 V. Питането ми е, когато не го ползвам да му свалям ли батерията. Съдейки по това, че в куфара може да седи само със закачена батерия предположих, че не му е проблем, но все пак да попитам дали не е по-добре да я махам.
fore - майстор
По принцип би следвало да няма проблем при стоене на батерията на верта. Но ако не я ползваш за дълъг период от време е по добре да я махнеш от него. Литиевите клетки при късо, бърз разряд и презаряд могат да бъдат и пожароопасни. Така че на хладно и без консуматор с изолирани полюси е най сигурно.
Kirilpm - специалист
Колега,за какви изолирани полюси става въпрос?Нито някой ще го тресне и ще го убие 18в от батерия на винтоверт нито ще се разреди по-бавно.Няма никакъв проблем да стои в куфара с батерията,аз имам един бош,всяка година го оставям по 2-3 месеца в куфар без да се пипа от никой,до сега проблем не е имало,единствено съм намазал пластинките с малко грес,за да не се окисляват.Акумулаторните отверки примерно на повечето не се вади батерията и няма ядове.Но ако го държиш по наистина дълго време без да го ползваш по-добрия вариант е електрически.
fore - майстор
Явно не всеки може да разбере електриката. Значи искам да кажа че когато се отстрани батерията е добре да се гледа нейните полюси да не опрат в нещо метално. Примерно ако се сложи до верта в кутията. Иначе може да стане по голяма беля отколкото ако стой закачена на верта.
Аз лично когато оставям за дълъг период от време подобни клетки, дори и в апартамента у нас- примерно месец практикувам премахване на батерията.
В затворено помещение температурата може да мине 30 градуса на сянка. Разбирасе 50 градуса са критични за подобни батерии. Ако и влажността се покачи над 50-60% тогава по добре батерията да е разкачена като не се ползва.
На Вилата една пяна за бръснене ми направи голяма мизерия от пробив на дъното. Просто влажността на неотопляемото помещение е корозирала дъното на флакона.
Та по същият начин и изолираният верт може да се окаже че има проводимост в куплунга си в даден момент.
Ето тези малки и незначителни неща е добре да се предвиждат.
С литиеви клетки не искам да си играя. И не защото ще се саморазредят, а защото се взривяват.

Относно опасните напрежения за човек - над 48 волта променливо и 120 постоянно, но токът над 20 милиампера убива.
Последна промяна от fore на пон юни 22, 2015 3:50 pm, променено общо 1 път.
Kirilpm - специалист
Колега електриката по принцип и се вика електротехника,но щом така те устройва няма проблем.А на винтоверт с литиево йонна батерия и 1 година да стои нищо му няма,най-лошото което може да се случи е да се окислят клемите.Аз имам чуство че тук повечето хора предимно четат препоръките на производителя и препоръките в интернет за това как машината да изкара 120 години,един държи батериите в хладилника друг във фризера,вместо да се вземе точната машинка за задачата и да си свършим работата с нея,а не да и слугуваме.
fore - майстор
Бе явно ти си голям спец. Няма да влизъм в полемика с теб ! Ти четеш, но не разбираш написаното, което е по лошо.

Аз ти казвам че пяна под налягане от високата влажност на неотопляемо помещение успя да изгние за 2 години и да изтече на вън, но явно ти не разбираш какво пиша !
Изобщо нищо не чета на производителите, ама не е лошо да се чете ! Има и смислени работи покрай глупостите. Действително видях на гърба на батерията че са дали като критични 50 градуса за нея.

Що не пробваш да си сложиш верта на слънце в горещите летни дни и да кажеш след известен престой какво се е случило ? Може и само батерията.

А примерно без да искам сложих магнитен протектор с тефлоновият триона MTX на слънце на оградата Изображение

Протектора стана на червей, триона си е ок. После с триста зора го изправих и го сложих на зъбите му обратно макар и деформиран. Само някакви си 60-70 градуса.

Дали е електрика или електротехника е въпрос на изказ в нашият случай.

Важното е че ти не отчиташ фактите като влажност и температура при съхранение на подобни клетки, и по важното че те са променливи величини зависещи от различни фактори !
Което мисля че не е в твой +.

Изобщо не казвам да се държи батерията в хладилника, но е добре да не се прегрява защото може да стане беля !
Окислението ми е най малкият проблем, дори и при авто акутата ! Има вазелин за тях.

Литиеви клетки за ставали причина за авариране и катастрофиране на пътнически самолети !
Kirilpm - специалист
Ебати професорите са се навъдили тука,аз не бях писал от няколко години и като гледам скоро май пак няма да пиша.Какво значение има фалшивата пяната за бръснене,която си взел и е изгнил флакона в темата за винтоверт?И каква бела ти отвори прозорците ли изби или събори стените като гръмна?И какво общо има протектора за триона с литиевите батерии и слънцето?Аз просто казвам че няма проблем да стои с батерия,точно ниския саморазряд е ценното качество на литиево-йонните батерии.Никъде не е ставало въпрос за стоене на слънце,за което ти си се хванал,предполагам колегата не си държи винтоверта на покрива?Аз до сега винтоверт с гръмнала батерия,който да е свалил самолет не съм видял,като цяло от голяма жега ми се е подувала батерията на телефона,продължих да го ползвам още един месец,слава богу не ме утрепа :lol: но другия път като работя на слънце ще си взема каска и предпазен костюм
fore - майстор
Недей да пишеш, ще е по добре :mrgreen:
Ясно е че не можеш или не искаш да разбереш, но има и такива които могат.
Гледай повече научни предавания и ще видиш. Но батериите не са били на верт, а собствено захранване на самолет. :mrgreen:
Явно ти трудно ме разбираш.

:hot: :cold: Като работиш на слънце задължително вземи от Формула 1 огнеопорните костюмите на обслужващият персонал и пилотите + пожарникарска каска и кислородни бутилки ! Знае ли човек. :sun: :rain: :bulb:

Беър Грилс пали огън с подобни батерии от ГСМ апарати, явно е вълшебник тоя. :mrgreen:

Гледам и преди доста си бил активен и сега като писа влезе на пакост направо ! Не си поплюваш.
Avas_co - майстор
Форка и ти ще е по-добре ако спреш да пишеш и да не се ядеш с хората, май тука нещо яко са му изтървали края и такива форумни герой(крайно "компетентни") никой не им обръща внимание.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 21

Тема "Винтоверти Parkside от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: