• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
ulieliadi - специалист
Имам Макита 2470 и от скоро време ми прави впечатление, че ударът и намалява и пробиването в бетон е много трудно. Знам че може би отива към сервиза, но все пак да попитам.
П.С. Някой знае ли как стоят нещата с гаранциите издавани от Баумакс преди да фалират, защото е купувана оттам. Дали има смисъл да я нося там или да си търся направо сервиз в който да си платя ремонта.
Chefo77 - майстор
Какво пише на гаранционната карта и откъде си?
Макита по принцип имат световна гаранция до края на третата година, така че е все тая къде ще я закараш, стига да е лицензиран сервиз на Макита. След третата - звънни на телефона за контакти в гаранционната или на този на сайта на ХоумМакс.
Kumay - майстор
ulieliadi написа:
... Някой знае ли как стоят нещата с гаранциите издавани от Баумакс преди да фалират, защото е купувана оттам. Дали има смисъл да я нося там или да си търся направо сервиз в който да си платя ремонта.
С оригиналната гаранционна карта на Макита и фактурата от БауМакс отиваш в гаранционен сервиз, който си избереш от списъка на картата. И с машината, разбира се! :lol:
ulieliadi - специалист
Гаранцията е удължена и е 5 години от които са изминали близо 3. В сервиз не мисля да я нося ако минава през гаранцията , а направо в магазина пък те където искат да си я пращат. Проблема с удара не е постоянен и се опасявам да не ми я върнат бързо бързо без да са я отворили.
Kumay - Можеш ли да кажеш колко би струвал ремонта ако се наложи да плащам :?
Kumay - майстор
Няма как да се знае предварително колко ще струва!
Преди да се отвори и измие всичко е предположения...
Chefo77 - майстор
ulieliadi написа:
Гаранцията е удължена и е 5 години от които са изминали близо 3. В сервиз не мисля да я нося ако минава през гаранцията , а направо в магазина пък те където искат да си я пращат. Проблема с удара не е постоянен и се опасявам да не ми я върнат бързо бързо без да са я отворили.
Kumay - Можеш ли да кажеш колко би струвал ремонта ако се наложи да плащам :?
Удължената гаранция е само последните 2 от периода. Изминали са близо 3 означава че или все още е в оригиналната (3 години) или че и удължената е изминала.
moimoimoi - майстор
слагаш ли редовно грес в патроника?
да не се е напълнил с прахоляци и удърника да се движи трудно?
ulieliadi - специалист
Има си грес и тъкмо си помислих че проблема е изчезнал понеже няколко дни работеше добре и хоп започна отново.
Отиваме на сервиз.
Trakehner1 - специалист
Един от опръстените на въздушното бутало е заминал. По левче са и се сменят лесно, можеш и сам. По-добре смени всичките. Като отваряш машината - смажи я добре, особено около биелата.
Chefo77 - майстор
Нищо да не отваря, машината е гаранционна!!!
  • 1
  • 2

Тема "Макита 2470 - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: