• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Ел. инструментите. Консумативи.
pansim - майстор
Хм...темата май бе за покупка на машина с която да се режат 40 кубика на година т.е. съвсем любителски клас
Къде отиде та се не видя :-D
koveslav - майстор
iivanov написа:
koveslav написа:
...
Не знаеш , как се сваля съединител ли ?
Принципно знам,но когато машината е гореща и е на няма и педя от земята си е зор.А и винаги се гони време.Превозните листи важат за датата,транспорта трябва да се оползотвори.А преди да се товари чака и "кубиране".Не извозиш ли,трябва охрана на добитото,дензагуби на транспорта и нов превозен лист за нова дата.Винаги сами си правим живота труден,тръгвайки отгоре надолу във всяка йерархия на всеки бранш. Това е и една от основните причини за вечното бързане,от там и бели,дори и в най-опасните професии.
giovanni - помощник
Здравейте колеги успях да добавя още няколко лева към бюджета. И сега се оглеждам за Husqvarna 455 Rancher или Stihl MS 271. Рових се тук там и намерих информация която не разбирам. Husqvarna-та я дават,че достига пълната си мощност при 9000rpm и толкова пише по спецификации докато Stihl-a достига конете си при 9500rpm, а по спецификации я дават,че е с 13000rpm. И тук възниква въпроса за какво са другите 3500rpm. Обиколих тук там магазините пределно ми е ясно, че качеството което го е имало преди години вече е в историята. Имам и други неща които не са ми много ясни: Вярно ли е, че частите и консумативите за Husqvarna са по-скъпи и че сервизната им база куца.Както и че консумативите като вериги и шини са по-слаби от тези на Stihl. За Stihl не успях да получа подобна информация ( подчертавам мнението за Husqvarna е от дилър на Stihl :D ). И още един въпрос каква верига да взема да напомня на година ще се режат 40-50 кубика дъб предимно.
iivanov - майстор
Попаднах на това http://www.staev.bg/product.php?id=808 Ако е вярно , цената е убийствена . Това е в един клас със хуск 550 хр и щил 261 .
Багериста - специалист
Колега аз притежавам хускварна 435 ,купих я с подарък 1 верига, след като износих едната а другата съсипах успешно в един цимент, трябваше да се купува нова . Ха такава ,ха такава и накрая взех верига на щил от тези който ги режат и ти я правят колкото ти трябва в магазина .Аз не съм професионалист но определено щиловата верига е по добра от на хускварна ,като че ли е по твърда, по малко се разтегля с течение на работата ,след като я наточа (имам машинка за точене ) кара повече време .Това е моето мнение със скромния ми опит. Относно шините ,още не съм сменял и не мога да изкажа мнение.
giovanni - помощник
iivanov написа:
Попаднах на това http://www.staev.bg/product.php?id=808 Ако е вярно , цената е убийствена . Това е в един клас със хуск 550 хр и щил 261 .
За съжаление има грешка в сайта им цената е 1080 лева. Доста над бюджета ми :S

Сега ми звъннаха от магазина и ми казаха,че даже не е наличен бил спрян от производство :)
pansim - майстор
Без да имам претенции за специалист в тази област, бих казал - взимай това което ти е по душа.
И с Хуската и със Штилката няма да сгрешиш. А 500 оборота в минута разлика - едва ли има човек който да ги усети :)

А другите 3500 оборота над оборотите за макс. мощност, са на празен ход с пълна газ. Това е повече за настройка на машината, но - оказа се, че най-добрата настройка поне за мен е на дърво под товар.
Никакви оборотомери! Бях се вторачил и аз в точни обороти и какво ли не. Излишно!!!
giovanni - помощник
pansim написа:
Без да имам претенции за специалист в тази област, бих казал - взимай това което ти е по душа.
И с Хуската и със Штилката няма да сгрешиш. А 500 оборота в минута разлика - едва ли има човек който да ги усети :)

А другите 3500 оборота над оборотите за макс. мощност, са на празен ход с пълна газ. Това е повече за настройка на машината, но - оказа се, че най-добрата настройка поне за мен е на дърво под товар.
Никакви оборотомери! Бях се вторачил и аз в точни обороти и какво ли не. Излишно!!!
Колега имаш ли преки наблюдения на консумативите при двете марки. Както и сервизните им бази.
pansim - майстор
Лично аз - никакви.
Обаче, познавам хора, които си изкарват хляба с такава дейност. И съм задавал въпроси за марката - Хуск или Штил.
Няма еднозначен отговор!!!
А по отношение на консумативи - за Хуска пак според професионалисти в тази област Орегон и верига Штил
Внимание - веригата на Хуск и на Штил не са еднакви. Но си има вериги на Штил със стъпка за Хускварна. Това е от мен.
koveslav - майстор
pansim написа:
Лично аз - никакви.
Обаче, познавам хора, които си изкарват хляба с такава дейност. И съм задавал въпроси за марката - Хуск или Штил.
Няма еднозначен отговор!!!
А по отношение на консумативи - за Хуска пак според професионалисти в тази област Орегон и верига Штил
Внимание - веригата на Хуск и на Штил не са еднакви. Но си има вериги на Штил със стъпка за Хускварна. Това е от мен.
Стъпките са международен стандарт и всички фирми ползват колела и шини с всички видове стъпки за съответните си класове.Всяка фирма производител произвежда всички видове стъпки и дебелини.Разлики има само в броя звена при различните марки машини.На верига от всяка друга марка,отговаряща ви като стъпка и дебелина могат да се добавят или извадят звена и веригата да се преправи за вашата машина.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Предстояща покупка на бензинов моторен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: