• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Ел. инструментите. Консумативи.
giovanni - помощник
Здравейте, новак съм във форума и въобще в темата за мотирни резачки, но имам мерак да си вззема една такава машинка, за да мога да не съм зависим при подготовката на дървата за огрев. И нека да премина към същинската част на година ми се налага да се нарежат към 40-45 кубика да отбележа, че това е за цялата година . Дървата ми пристигат на метровици като средния диаметър е 25 см . От две седмици съм започнал сериозно да издирвам бъдещия си партньор в тези начинания, но има много различни модели и марки, но много бързо се отказах от китайски изпълнения и сега съм се насочил към лидерите в бранша Stihl и Husqvarna. Отделил бюджет около 800 лева ако може да дадете съвет от личен опит за модел и марка ще бъда много благодарен. Допитвам се до форума, защото при посещение в един два магазина консултантите започнаха да ми предлагат професионални машини за по и над 1000+ лева без да ми дадат разумна причина защо е нужно да дам още 200+ лева над определения бюджет от семейния съвет* ( тоест ЖЕНАТА *) Благодаря предварително за мненията препоръките и конструктивната критика :razz: :razz: . Весел празник!
gnt69 - майстор
Откъде вземаш дървата и на какви цени. Моят съвет е да донадиш малко пари и да си вземеш пелетна горелка ама да гори и евтини пелети. Кушията и комфорта са много по малки, пък разходите и те.Пък ако си мераклия за трион вземи една евтина кастрачка / аз съм си взел една хускварна 236 и от време на време си режа нещо като ми падне / :partyman:
Последна промяна от gnt69 на нед май 01, 2016 2:22 pm, променено общо 1 път.
imegogo - специалист
според мен влизаш в 800 лв sthil ms 231 или ms 251
iivanov - майстор
Олео мак gs 520 - оптимален вариант мощност / цена / качество . И съвсем малко над бюджета ти . С вариант за безлихвено изплащане , за 6 месеца .
dragozow - майстор
Husqvarna 440II, достатъчно зряла машина и достатъчна за нуждите, може да се напънеш и за 455 Rancher.
giovanni - помощник
Предложението за пелетите е много добро,но за съжаление това са общите кубици за година на две къщи за това няма как да мина с пелетите :sad: в момента ровя из нета за моделите които предложихте и за един модел на stihl ms 271 който е на предела на финансовите ми сили. Не съм отписал и другите предложения, но на хартия щилката ми изглежда привлекателна. Ако може мнение за този модел дали го е ползвал някой и какви са впечакленията му.
Последна промяна от giovanni на нед май 01, 2016 5:16 pm, променено общо 1 път.
iivanov - майстор
Тежък за халата си . На втория кубик ще усетиш . :-D
koveslav - майстор
http://dikarconsult.com/%D0%BC%D0%BE%D1 ... 0%B8%D0%BB Ето едни интересни промоции на които попаднах в момента.За Щил 271 Иванов е прав,но не за теглото по принцип а за съотношението тегло-мощност.За задачите които имаш за машината,колега аз бих заложил като по-компромисен вариант на Щил 251.По варианти CB-E и т.н. не се занасяй,не си заслужава да даваш още 100+ лева за нещо на което бързо ще му свикнеш(нормалното паленене на такава машина).Оптимален вариант за задачата ти е Щил 291(почти 4к.с. при същото тегло като 271),на промоция на 920лв.След като си загледал 271,то само за 40лв отгоре получаваш наистина корава машина.Констукциите на тези модели 251 и 291 са наследени от старите модели 250 и 290 и са сериозно доказани във времето.Промени има само в цилиндрово-буталната група и в горивната система-карбураторите,като всичко това е свързано с новите изисквания за екология.Щил 290 съм виждал на няколко места да обслужват среднооборотни складове за дърва като единствени машини и не се представят никак лошо.При 50 куб. годишно ще имаш наистина дълговечна машина.251 също ще се справи,но ако не правиш скоростни кампании по прибирането,просто тя ще е на границата на нормалното за нея натоварване в такива кампании.За мен Шил 291 е правилното решение.Ще бъдеш стандартно оборудван с възможно най-надеждната режеща гарнитура и с машина с много сериозен ресурс.Дори и само заради по-слабите шини и вериги на Хуск(има и други недостатъци,ама нейсе),само за едно-две прибирания на такива количества дърва ще изравниш всяка възможна разлика в цените на машините Щил-Хускварна,или други производни на Хуск.Според моите опит и схващания,Щил е актуалната машина.
gnt69 - майстор
Ще стигнеш до пелетите ама след 2-3 години. И аз тъй всяка година вземах дърва бригада нарязване, нацепване и прибиране и цяла зима топло. Ама тъста закъса с краката и почнаха едни кушии. Донеси дърва, запали, почисти. Женурята из къщи ох студено ми е, ама има ли топла вода за къпане. Отделно дървата поскъпнаха много. Тука по русенско дървата с 70% влажност 165 лева тона а слънчогледовите пелети 185 лева ама сухи. Миналата есен реших минавам на пелети. Един сезон съм вече на пелети, разхода за пелети ми е 600 лева. Топля къща 200 квадрата. Старците топлят 30 квадрата с едно прити и изгориха 800 лева дърва за сезона. Айде наздраве и ще извиняваш че не е по темата. :partyman:
koveslav - майстор
gnt69 написа:
Ще стигнеш до пелетите ама след 2-3 години. И аз тъй всяка година вземах дърва бригада нарязване, нацепване и прибиране и цяла зима топло. Ама тъста закъса с краката и почнаха едни кушии. Донеси дърва, запали, почисти. Женурята из къщи ох студено ми е, ама има ли топла вода за къпане. Отделно дървата поскъпнаха много. Тука по русенско дървата с 70% влажност 165 лева тона а слънчогледовите пелети 185 лева ама сухи. Миналата есен реших минавам на пелети. Един сезон съм вече на пелети, разхода за пелети ми е 600 лева. Топля къща 200 квадрата. Старците топлят 30 квадрата с едно прити и изгориха 800 лева дърва за сезона. Айде наздраве и ще извиняваш че не е по темата. :partyman:
Искаш да кажеш,че за 200кв си изгорил по-малко от 4т. слънчогл. пелети? По пелетните теми за други разходи се говори. И там пак се споменава за задръствания,почиствания,запалвания на комини,фуксове и т.н.....Автоматизиран процес е,ОК! Но пък да е по-евтино,не вярвам(аз също събирам постоянно информация и наблюдавам около мен кой колко изразходва),а и пак си има поддръжка и то редовна.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Предстояща покупка на бензинов моторен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: