• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13
Ел. инструментите. Консумативи.
keymaker - специалист
От конструктивна гледна точка е така,ама ако не знаеш какво правиш ,каква работа имаш в гората? Не случайно това е една от най опасните професии. Случва се ДА и за съм попадал в такава ситуация в началото на кариерата си,но не в гората, а в двор за разчистване при поваляне на една стара ябълка, освен че дървото стисна шината,при порив на вятъра падна и я прегъна през средата. Не разчитах на втора шина ,а на втора машина,ама файда нямаше никаква. От конкретната случка си взех урок за цял живот на скромната сума от 40 хил.лв.(тогава парите ги нямаха за нищо) А можеше и да не пиша тук. Погледайте повече клипчета със сакатлъци по мрежата насмейте се едно хубаво, и не забравяйте да изгледате почти същото количество клипове в които се обяснява кое как и какво и защо. Като нелепо оправдание ще споделя ,че когато прохождах нямаше добър интернет и едно клипче от 2-3 мин. се зареждаше по 30-40 мин. ,а лан интернета беше само далечна мечта. Оглеждайте и премисляйте нещата по няколко пъти работа за 2 мин. може да отнеме 30мин. и повече оглеждане и премисляне, но спестява много нерви и поразии.
koveslav - майстор
cat написа:
Някъде из форума прочетох , да се гледа сервиза на машините да е коректен и на близо . Преди доста време влязох в магазина на Хускварна с работни дрехи и доста пари в джоба магазинерката си лакираше ноктите почаках и си тръгнах от там отидох в магазина на Щил посрещна ме още по млада магазинерка ама ме посрещна казах и защо съм дошъл .И като ми каза
~ Изчакайте и разгледайте
Ми сана зле изпсувах си наум ис мислех ще се оправям сам ,да ама не след малко се върна с техника разбрахме се какво ми трябва аз си тръгнах с първия ми Щил а те направиха оборот от сервиза им в Бургас съм много доволен почти винаги машината се поглежда веднага и рядко се бавят с ремонт повече от 2 дни.
За коректност не ми говори,че побеснявам.Вярвате или не,открих че Щил шините и веригите стават и за моя Партнер точно след една такава изцепка на дистрибутор на Хуск.Аз го питам като човек,че много малко ми е изкарала първата верига която бях закупил от него и дали може да ми предложи нещо по-харт.А той артиста взе да ми разправя че трябвало да се науча да режа правилно.Еми ок-на пет метра от неговата врата е Щил,бях обслужен коректно и след премятането на няколко шини и вериги хората ми намериха решение с което и до сега си "режа правилно".На хората им направих оборот и продължавам да им правя,на него само му махам за здрасти,за да не пропусне да види,че пак влизам в конкурентия магазин.Да са живи и здрави.В магазина на другия ни дистрибутор на Хуск пък са сложили един дядо с два-три Хуска наличност и мнооого китайска стока в магазина.Гамата машини не се вижда,трябва да поръчаш,ако си наясно какво ти е на сърце.Мерси! Антивибрационните тампони за един Хуск 50 който съживих наскоро при дръпнатия дистрибутор са 12-13лв за бр(накарах друг да влезе да попита за цена),при дядото са 5лв,а в Мина-партс по 2.50лв парчето.Те са 4бр в старите машини-да живее дистрибуцията.Айде да не давам и други подобни примери,че полудявам с Хусковете....Няма такива циркаджии в друга марка(да ме извиняваш Драгозов,но и да знаеш какви колеги имаш и как се срутва реноме на марка)!!!
cat - специалист
В единия магазин на Щил тук също има дядо ,занеси му развалена резачка и му гледай сеира . Първо ще ти се накара че си я развалил и после ще ти я оправи .
mitko64 - майстор
cat написа:
В единия магазин на Щил тук също има дядо ,занеси му развалена резачка и му гледай сеира . Първо ще ти се накара че си я развалил и после ще ти я оправи .
Aко визираш дедо Сава от Перник, е гоуем пич. Той ми оправи лани щилката.
iivanov - майстор
mitko64 написа:
Сега и аз да попитам за една ситуация дали е истина или легенда. Вярно ли е че, ако поваляш с Хускварна и дървото ти затисне шината и веригата, нямало възможност да разглобиш и да отделиш шината с веригата. Това беше главният аргумент навремето да избера Щил, а с него съм попадал два пъти в същото положение, но винаги си нося резервни шина и верига.
Няма такива филми . Само че се иска малко специфични инструменти .
dragozow - майстор
Ситуацията със затиснатата шина може да се случи ако не си потготвен.
да ме извиняваш Драгозов,но и да знаеш какви колеги имаш и как се срутва реноме на марка
Извинен си, ние сме над 50 отделни фирми, много от тях с повече отделни магазини. Зависи си от хората и интереса на шефа им. Има си разни похвати за работа с клиенти и почти винаги работят, дори и на най-големите темерути.
koveslav - майстор
iivanov написа:
mitko64 написа:
Сега и аз да попитам за една ситуация дали е истина или легенда. Вярно ли е че, ако поваляш с Хускварна и дървото ти затисне шината и веригата, нямало възможност да разглобиш и да отделиш шината с веригата. Това беше главният аргумент навремето да избера Щил, а с него съм попадал два пъти в същото положение, но винаги си нося резервни шина и верига.
Няма такива филми . Само че се иска малко специфични инструменти .
Вземи да ни сметнеш,че може пак да видим зор някой ден.....Сериозно те питам.
koveslav - майстор
keymaker написа:
От конструктивна гледна точка е така,ама ако не знаеш какво правиш ,каква работа имаш в гората? Не случайно това е една от най опасните професии. Случва се ДА и за съм попадал в такава ситуация в началото на кариерата си,но не в гората, а в двор за разчистване при поваляне на една стара ябълка, освен че дървото стисна шината,при порив на вятъра падна и я прегъна през средата. Не разчитах на втора шина ,а на втора машина,ама файда нямаше никаква. От конкретната случка си взех урок за цял живот на скромната сума от 40 хил.лв.(тогава парите ги нямаха за нищо) А можеше и да не пиша тук. Погледайте повече клипчета със сакатлъци по мрежата насмейте се едно хубаво, и не забравяйте да изгледате почти същото количество клипове в които се обяснява кое как и какво и защо. Като нелепо оправдание ще споделя ,че когато прохождах нямаше добър интернет и едно клипче от 2-3 мин. се зареждаше по 30-40 мин. ,а лан интернета беше само далечна мечта. Оглеждайте и премисляйте нещата по няколко пъти работа за 2 мин. може да отнеме 30мин. и повече оглеждане и премисляне, но спестява много нерви и поразии.
+1! Обаче имаш време за размисли и страсти само ако си сигурен че и на другия ден дървата все още ще са там и ще чакат да ги отрежеш. Най-често ще си закъснял,ако чакаш до утре,а и документите са за дата.
Колкото до гората-там загубихме братовчед,дългогодишен собственик на дъводобивна фирма.Пострада баш майстора със страшно много опит и стаж.Инструктора на "мотористите" си остана в гората... С този занаят шега няма.
iivanov - майстор
koveslav написа:
...
Не знаеш , как се сваля съединител ли ?
mitko64 - майстор
Oпитът е много важен в тази професия, но нещастия се случват и на хора с дългогодишен опит. Във всяко горско стопанство има жертви. Местата на злополуките се познават по изоставените повалени дървета, като паметници. Има една теория за проклятието на гората(има и книга на Йордан Чалъков), аз затова бегах от тази професия.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13

Тема "Предстояща покупка на бензинов моторен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: