Ел. инструментите. Консумативи.
PCL82 - майстор
Сдобих се с приставка ренде Елтос ПР70 втора употреба без ножовете. Търсих и не намерих да се продават резервни, включително и по сервизите. Стандартът сега масово е 82мм, но са по тесни. Може ли някой да ми каже къде може да се намерят в София или да качи снимка евентуално с размери, за да си направя сам. Допускам, че от парче ножовка ще стане.

Няма да се използва често, така че си струва приставката пред това да купувам цял инструмент.
horgasz - специалист
Мдааа... и аз имам въпросната приставка, но при мен ножовете са нащърбени от удар в пирон или нещо подобно. От година търся подобни ножове из нета, но засега безуспешно. Не че съм се разтърсил сериозно де, по-скоро ровя из нета периодично като се сетя, ама - Тцъ!
Ако ще ти е от някаква помощ - размерите са 70х15х2.5 мм (на оригиналните де). Та в тоя ред на мисли, ако намериш някъде - свиркай, че и аз искам поне един комплект.
Поздрави и успех с търсенето
PCL82 - майстор
Замислих се дали не са ползвали ножове от абрихт. Като се разрових за ножове за абрихт се оказа, че са доста скъпи, иначе би могло да се отреже внимателно едни такъв. Явно нещата вървят към намиране на подходящи пластини и точене. Разликата в масите на двата ножа не трябва да надвишава 0,5г (информация от книгите "Знаете ли как?" и "Ремонт на мебели" на изд. Техника).
horgasz - специалист
И аз обмислях идеята за ножове за абрихт, ама рязането е проблем - трябва да се режат на водострухна машина (това го разбрах от форума, понеже всякакво абразивно рязане ги нагрява и променя закаляването и т.н.). Оригиналните ножове са от доста твърда стомана и точенето в домашни условия си е, меко казано - чанч. Ако знаеш някой мастор за точене в София или другаде - ще ми е много полезно.
успех с търсенето
lov - майстор
Още малко и космически технологии за отрязването на едни ножове ще ви трябват. Режеш по малко с флекса като охлаждаш от време на време ножчето. Така или иначе точния размер с флекса ще ти е трудно да го нацелиш и като толкова те притеснява отвръщането остави 3-4 милиметра ножчето по дълго и после на шмиргела си го прави пак по малко с охлаждане. като се връзваш на приказки знаеш ли какви са температурите до които трябва да се загрее стоманата че да се отвърне.

Тема "Ножове за приставка ренде Елтос ПР70" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: