• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
kvd74 - специалист
Привет на всички, имам нужда от ново зарядно и батерии за винтоверт Блек енд Декър. Първо батерията се предаде, но пак успявах да си свърша работа.
После и зарядното отказа, не знам защо, дали от дългото зареждане, но загряваше доста.
За 12v батерия става въпрос.
Въпроса е от къде?
Последна промяна от kvd74 на пон окт 10, 2016 7:06 pm, променено общо 1 път.
kvd74 - специалист
Благодаря за точното попадение.
hidrazin - майстор
Абе не знам колко е точно... Батерията бих сия рециклирал като сменя елементите.
За зарядното - не бих го мятал в коша преди да се убедя че ремонтът му е нецелесъобразен.
:partyman:
kvd74 - специалист
Днес мерих зарядните елементи , които съставят батерията, около ф21/L32 са (до към L40 ще се съберат) и остава да ги потърся по магазините за ел.части. Иначе в интернет ги намерих по 4+лв.на бройка, но няма размерите на всички.
За зарядното освен, че подава само 0.3V друго не мога да проверя.
Antonii - майстор
Потърсете добре, аз намерих преди няколко месеца за една батерия на Hilti - Ni-MH клетки на 2800mAh на около 3лв от БГ сайт.
kvd74 - специалист
За съжаление в първия линк вече изчезнаха батериите и зарядните на Блек енд Декър, не ги и откривам.
zdravcho - специалист
Аз преди няколко години реших да сменям на моя винтоверт акумулаторните елементи. Търсих гледах и накрая случайно попаднах на една фирма в София която се занимава с това. За съжаление не си спомням името й. Цената им ми се видя добра, на фона на това което гледах само като цени на акумулаторни елементи. Пратих им батериите, отварят ги, вадят старите елементи, подреждат новите, свързват ги с точкови заварки. Ще погледна по самите батерии ако са слагали някакви лепенки. Зарядното не става ли да се отремонтира? Аз за следващата смяна се замислям за преработка с Li акумулатори

P.S. Ейй тоз чичко Гугъл всичко знае - мисля че това беше фирмата http://batterycenter.bg/
zdravcho - специалист
И 18V също - имам преправен един такъв. Взех го за 4лв с друга цел, ама така и не го ползвах за това за което го взех. И един ден го разглобих, почистих, изведох му един кабел към 2м и с една що годе читава батерия 12V от UPS изкарва повече от другите. Въпроса е че човека най-вероятно си търси удобството на акумулаторния пакет в дръжката.
  • 1
  • 2

Тема "Зарядно и батерии за винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: