Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Гайките са лесни , за разлика от болтовете. там е зора и тогава ще си трябва инструмент ( хубав) . Аз съм на мнение, че хоум мейд изпълнения не си струват усилията. Всеки тайвански инструмент ( force примерно или други подобни ) ще ти свърши работа, един върток 3/4 започва от около 30-ина лв + подходящата вложка- още някой и друг кинт и си готов. Имаш инструмент, с преход на 1/2 си го ползваш и за по-натоварени , големи размери 1/2 вложки.
Avas_co - майстор
пет мар 29, 2024 12:45 amhidrazin написа:

Последно време много боклуци и все от Пловдив. :? Не че е чудно де ама....
Преди няколко дена в блока ни набараха на място пловдивски гастрольор дето краде заключващи механизми на асансьори.
Жалко че не бях там, че да ми каже на коя пловдивска фирма ги продава за да и одим на гости...
Стана ми интересно, та се обадих тук, там.
Случаи към 50, доста за градче като Казанлък.
Според какво ми казаха, вземете си заключвайте входната врата, че след вашият случай, пак е имало кражби. Та не е ясно, дали местните наркомани не са в играта.
За жалкото, че не си бил там, малко ме напуши смях, какъв си герой.
:lol:
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2024 3:42 pmAvas_co написа:
Според какво ми казаха, вземете си заключвайте входната врата,...
Не че съм очаквал нещо умно от тази посока ама решаването на такъв проблем със заключване на входна врата е меко казано тъпо.
Проблема се решава с премахването на асансьорните боклуци изкупуващи крадени чаркове. Елементарно.
А входната врата се заключва но има разни ... дето през деня я оставят отворена с презумпцията че тогава не се краде.
И опита за кражба е точно посред бял ден.
съб мар 30, 2024 3:42 pmAvas_co написа:
... малко ме напуши смях, какъв си герой
То и аз като се сетя за теб дълго не спирам да се хиля. И тая вечер доста време ШЪ ми е весело.
Ама какво да направиш? :? Живота е шарен! :lol:
Avas_co - майстор
съб мар 30, 2024 7:21 pmhidrazin написа:
съб мар 30, 2024 3:42 pmAvas_co написа:
Според какво ми казаха, вземете си заключвайте входната врата,...
Не че съм очаквал нещо умно от тази посока ама решаването на такъв проблем със заключване на входна врата е меко казано тъпо.
Проблема се решава с премахването на асансьорните боклуци изкупуващи крадени чаркове. Елементарно.
А входната врата се заключва но има разни ... дето през деня я оставят отворена с презумпцията че тогава не се краде.
И опита за кражба е точно посред бял ден.
съб мар 30, 2024 3:42 pmAvas_co написа:
... малко ме напуши смях, какъв си герой
То и аз като се сетя за теб дълго не спирам да се хиля. И тая вечер доста време ШЪ ми е весело.
Ама какво да направиш? :? Живота е шарен! :lol:
Ако смяташ, че някой е толкова закъсал, че да рискува и да ви краде частите, и да ги препродава, бая си тъп. Има 1001 начина, че човек да изкара пари, даже не е и нужно да си дава зор.
Чисто наркоманска история, прецаква нещо за примерно 300 лева, че да вземе 7,50.
Без значение, най-добронамерено ти казах да си заключвате врата, нищо не е приключило щом пак е имало кражба.
За другото, нали се сещаш, колко ми дреме, че някакъв селски шушляк, щял да ми се смее. И аз се попиках, като си представих как раздаваш шамари с крак.
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2024 8:06 pmAvas_co написа:
За другото, нали се сещаш, колко ми дреме, че някакъв селски шушляк, щял да ми се смее. И аз се попиках, като си представих как раздаваш шамари с крак.
А ти нали се сещаш колко ми дреме за някакъв боклук по рождение и призвание?
С кичозен часовник и кукувичка дето кука от най-тъмното му място. :)
:partyman:
Andri01 - майстор
Най много на дърти, самотни години да яде бой. Че и не го знае оня идиот колко голям го вади...ножа де! :lol:
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2024 8:32 pmAndri01 написа:
Най много на дърти, самотни години да яде бой. Че и не го знае оня идиот колко голям го вади...ножа де!
Мечтите и сънищата на някой глупак. Кой ли е тоя? :?
:partyman:
Indianec 2 - специалист
съб мар 30, 2024 3:18 pmпишман_майстор написа:
Гайките са лесни , за разлика от болтовете. там е зора и тогава ще си трябва инструмент ( хубав) . Аз съм на мнение, че хоум мейд изпълнения не си струват усилията. Всеки тайвански инструмент ( force примерно или други подобни ) ще ти свърши работа, един върток 3/4 започва от около 30-ина лв + подходящата вложка- още някой и друг кинт и си готов. Имаш инструмент, с преход на 1/2 си го ползваш и за по-натоварени , големи размери 1/2 вложки.
За нещо такова ри иде реч?
https://www.onlinemashini.bg/vartok-for ... 0-mm/23503
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2024 11:00 pmIndianec 2 написа:
За нещо такова ри иде реч?
https://www.onlinemashini.bg/vartok-for ... 0-mm/23503
В първия си пост си дал линк към гедоре с ударни вложки и си помислих че ще използваш импакт или нещо яко на въздух...
Тук вече говорим за върток... :?
Ако е само за едни кирливи гайки на задни търкалета, почти всичко ще ти свърши работа.
Обикновените вложки на Force и някакъв върток са повече от достатъчни.
В Багира голяма част от вложките на Force ги има на "разсип". Предполагам и на други места.
:partyman:

Тема "Гедоре 3/4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: