• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
kotyo - специалист
Сигурно си видял темата в ''продава'' за моя винтоверт. Държеше се по същия начин като твоят райдър.. докато не се прежалих да му сменя батерията. Е, нищо общо с преди. Дойде му двойна сила, има много малък саморазряд и кара в пъти повече. Аз купих батерия RTR, но тъй като корпусът беше различен, прехвърлих само пакета акумулатори. Цена около 25лв. в зависимост от напрежението. Аз си я купих от вносителя Валерий С&М Груп, защото работя с тях. Фирменият им магазин е на Ботевградско шосе, в началото, в локалното, от дясно.
И много важно- не оставяй батерията да се презареди, че се скапва за нула време.. а с тия смотани ''зарядни'' на евтините винтоверти това не е проблем да се случи.
slonoce - специалист
Какво ще ме посъветвате да въстановя старата батерия или да си купя метабо с четава батерия за 100тина лева
Kumay - майстор
slonoce написа:
...метабо с читава батерия ...
"Метабо" и "читава батерия" май са несъвместими понятия в последно време :?
Нямам лични наблюдения, но съм го чувал от препатили.
kotyo - специалист
Естествено, че метабото е на светлинни години пред райдъра, но пък 20 кинта срещу 100..
Е, признавам си, че си продавам стария винтоверт, щото си купих син бошовски на изгодна промоцийка. Не можах да издържа на изкушението :-D .
slonoce - специалист
реших проблема философски. :o Вместо батерия от 12 волта си вързах 6 метра кабел запойх го и сложих 2 щипки за акумулатор и така вече мога да си работя директно по колата,цялата работа излезе 5 лева.

Прикачен файл

DSC00573.JPG
kotyo - специалист
Е, ако ще го ползваш само в гаража, решението е перфектно. По-нататък винаги можеш да си възстановиш батерията, ако имаш нужда от по-голяма мобилност. :partyman:
slonoce - специалист
Общо зето само по колата ми трябва,ако запаля колага и го сложа на акумулатора няма да ви казвам каква сила вади :toimonster: :rolleyes:
nobreak - специалист
Колеги моля дайте мнение за винтоверт Sparky BR12E 12V. Нямам впечатления от спарки, особенно от винтоверти. Този ми попада на далавера и се чудя да го взема ли или да взема един BOSCH GSR 14.4, но е работено доста с него и има лош вид.
Благодаря.
nobreak - специалист
То и със спаркито е работено но по малко около 2-3 месеца и направо се чудя.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: