• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
valmet - специалист
comunikator написа:
До съвсем нормален извод сте стигнали при положение ,че Макитата е с въртящ момент 4.5 Nm ,а Боша само с 3 Nm
Че то е грехота да имаш двете отвертки под ръка и да не направиш един тест.Пък и да си призная,до като не се убедя собственоръчно,не мога да повярвам на 100% на писаниците на продавачите(с малки изключения) :lol:
comunikator - специалист
Да тук си прав!
Око да види, ръка да пипне.
dtmf - специалист
madsnake написа:
Аз имам тази отвертка. Доста добре се справя с нещата честно казано. Единствения и минус (според мен) е, че копчето за завиване/развиване е малко нестандартно разположено, но се свиква. Има доста мощност за тези 4 нм и дори няколко пъти съм завивал 4х50 винтове без предварително разпробит отвор. За парите си е страхотна. А куфара с инструментите е голям плюс. Битовете са здравички, накрайниците за развиване на гайки са невероятно удобни.
Минус е батерията 600 мАч, аз я подмених с 4 АА 2500 маЧ и зареждам много рядко ))
Голям Петко - помощник
На мен ми харесва това:
http://www.hobuk.co.uk/acatalog/makita- ... river.html
Надявах се Дядо Коледа да ми го донесе, но не се получи :sad:
Ще чакам други празници. Вече имам BDF 453 с комплект свредла и сега ми трябва само инструмента, без батерии и зарядно. Смятам, ча BTP140 на Макита със своите четири функции е доста универсален инструмент и ще е добро допълнение към първия инструмент.
Относно гаранциите на Макита: Говорих с лицензиран представител на Макита и той ми каза, че в България гаранцията важи само за ивструментите, продадени в България и не покрива гаранцията на закупени другаде, дори и в европа инструменти.
comunikator - специалист
Колега DTMF би ли ми казал с какви батерии е тая отверка ,че от снимките в сайтовете до колкото виждам при зареждане не се вади батерията тя си е в самата дръжка нали?
За каква батерия става въпрос?
С някакви обикновени батерии ли е?
Ти какви точно батерии 2500 mAh си и сложил и за какви пари става въпрос?
dtmf - специалист
comunikator написа:
Колега DTMF би ли ми казал с какви батерии е тая отверка ,че от снимките в сайтовете до колкото виждам при зареждане не се вади батерията тя си е в самата дръжка нали?
За каква батерия става въпрос?
С някакви обикновени батерии ли е?
Ти какви точно батерии 2500 mAh си и сложил и за какви пари става въпрос?
Батерията е в дръжката,по-горе съм писал че са AA-това е тип ,размер,стандарт.
Колкото по-маркови,толкова по-скъпи.Примерно Sanyo 2500 /2700 mAh за 20-30 лв. Или китайски евтинджос АА за 2-3 лв.
Оригиналните са с около милиметър по-малки понеже не са с пъпки,а точкова заварка,и се наложи да отрежа малко от пластмасата вътре.
krakalski - специалист
2 Голям Петко Гаранцията важи навсякъде. Иначе машината Makita BTP140Z на гледане и характеристики е страхотна.
Впрочем аз направих своя избор (покупка)-AEG BSS 12c -импулсен (тангенциален удар) гайковерт - 113 Nm/0-1800об./0-2400уд./1.5Ah/12v/1.2kg с ЕДНА батерия (благодарности на фирма ....).
AEG пуска до месец батерия като Milwaukee M12 XC High-Capacity така че втората ми батерия ще почака за да е новопроизведена.
Двигател Mabuchi 550VC (като на Makita, Bosch, Мilwaukee(?)).
Батерия (клетки) RedLithium от Samsung (INR18650 13Q).(Bosch, Мilwaukee).
Производство -Germany.:yawinkle:
Изображение.
Първи впечатления:
1. Солидна изработка.
2. Няма луфт и просветка
3. Дебела ръкохватка (при човек с по-малки ръце би била неудобна).
4. Ривърса е удобен (палец с/у трета фаланга на показалеца).
5. Led Петното е на място, но няма забавено действие (5s) като на Makita.
6. Куфара от вътре е лошо направен и предполагам че ще изрежа вътрешната пластмаса така че да осигуря място за аксесоари- патронник 1/4" hex, свредла и битове.
Продължавам утре със снимки след проверка/експлоатация в дърводелната.
comunikator - специалист
А колко батерии за вътре 2 или 4 АА?
Един приятел си е взел доволен е човека ,пробвахме да свалим капака да видим какви батери са ,отвихме винтовете и до там не можахме да свалим капака на дръжката!?
dtmf - специалист
comunikator написа:
А колко батерии за вътре 2 или 4 АА?
Един приятел си е взел доволен е човека ,пробвахме да свалим капака да видим какви батери са ,отвихме винтовете и до там не можахме да свалим капака на дръжката!?
В първия ми отговор пише колко са.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: