Ел. инструментите. Консумативи.
strashko7 - специалист
това ли имаш впредвид
https://www.ffx.co.uk/tools/product/Dew ... act-Driver
MamaMy - майстор
Намерих един винтоверт в ОЛХ и съвсем импулсивно го купих. Модела е Hitachi DS13DV. Батерията беше заминала та му вградих един стар литиевойонен комплект от лаптоп и го пуснах. Оказа се някакъв ударен, но не мога да му намеря параметрите. Успях да намеря документация само за Hitachi DS13DV2. Това явно е някаква модификация, но дори и там няма написана силата за завиване примерно. Пишат всякакви глупости, но тук само споменават максималния диаметър свредла и винтове с които работи в метал и дърво. Иначе ми харесва като машина въпреки теглото му. Изглежда е змей щом е с патрон 13 мм. Не знам дали си заслужава да му купя нови елементи за батерията защото тия ги дърпа като гладно циганче сопол. За 5 види 3,5х50 и свършиха.
Virtex - майстор
Това според кратко търсене показва, че е с Ni-MH химия на 8 волта, предполагам си свързал 2 от 18650 елементите или са повече ?

Защото тези лаптопски в най-добрия случай обикновено 'дават' до 1-2С ( 1С при 2000mA батерия значи 2А, 2С ще е 4А и т.н.). Ако им даваш повече зор се скапват като дори не знам дали ще могат да захранят голям консуматор. Та ако това нещо изисква 5-10А ток може и да не стане с лаптопските батерии, освен ако не са свързани няколко елемента паралелно.

За power tools се ползват батерии с висок ток ( 15-22А ) и там няма проблеми с тях (макар големият ток да е за сметка на по-малък брои цикри зареждане/разреждане)

Това вероятно се знае, но все пак :)
stan73 - майстор
За подобни машини се предвижда, че консумират до около 18 Ампера, така, че вероятно на лаптопските клетки им се е видял черен светът...
MamaMy - майстор
Лека корекция и на двама ви. Този верт е на 12 волта и при пълно натоварване дръпна над 40 А. Казвам над защото ампермера свършва там. Сложих 4 последователни двойки 18650 на Саньо. Стари са и не държат много, но мисля да си направя макет на главата на батерията и с него да изведа два кабела за външен акумулатор. Ако търся нови батерии, ще купя от тези за RC модели. Там има такива за голям ток.
ESPACE - майстор
Нещо не е наред двигателя на този винтоверт. Почисти му колектора между пластините но ако продължава да дърпа подобен ток не му е чиста работата. Аз със четири двойки червени Sanyo съм захранвал GSR 14,4 VE2 дето е 72Nm и изкарваха доволно дълго. Разрядни токове до 15А на клетка не са изобщо проблем за тях. Читав такъв двигател дърпа около 6 ампера на празен ход. Ако има проблем над 10А. Пусни го на празен ход и ако след 10-15 секунди започне да духа топло го отпиши.
strashko7 - специалист
днес си намерих един много стар винтовер скилл 9.6 волта 1.2 ач дали има батерии за тях и дали изобщо си заслужава да му търся батерия,купуван е 2003 г и е сглобена една спалня и два гардероба с него
MamaMy - майстор
ESPACE написа:
Нещо не е наред двигателя на този винтоверт. Почисти му колектора между пластините но ако продължава да дърпа подобен ток не му е чиста работата. Аз със четири двойки червени Sanyo съм захранвал GSR 14,4 VE2 дето е 72Nm и изкарваха доволно дълго. Разрядни токове до 15А на клетка не са изобщо проблем за тях. Читав такъв двигател дърпа около 6 ампера на празен ход. Ако има проблем над 10А. Пусни го на празен ход и ако след 10-15 секунди започне да духа топло го отпиши.
Аз имам и един нонейм винтоверт на 9 волта. На него съм сложил от същите елементи, но единични три броя и нови. Върти доста по-дълго с тях, но е почти на половина по-маломощен и като тегло и като възможности. Дори на размери е доста по-дребен. Този си изглежда като бормашина. Между другото този ток е ток на спрян мотор. Сложих го на високата скорост с изключен удар, стегнат в патрона шестограм и от другата страна стегнат в менгемето. Вярно, че се опита да ми счупи ръцете, но съм сигурен, че с читави елементи може доста повече. Не съм го пробвал на празен ход колко дърпа. Като го събера ще го пробвам. Иначе не го усетих да загрява. Нито докато завивах винтовете, нито при пробите на празен ход и със свредло. Стискайте палци да е читав. Благодаря за насоките. Ще пиша за резултата. :)
strashko7 - специалист
дайте мнение за тази бормашина,нее за професионално ползване а за у дома,но искам нещо качествено
http://www.rsis.co.uk/power-tools-c149/ ... AsCL8P8HAQ

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: