Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
Имам го Перформърса имам и най стария модел дето се водеше 12V от 16година. Добри са и двата, но 35Nm си е различно от 28. Сега показвали дефекти новите, един познат тръгнал да пробива ламарина 3мм. със степенчато свредело отвор 22мм. и изпушил прформърса . Демек показал дефект!Аз за такива дупки ползвам баба Дона Sparky BUR 2 350E.
пишман_майстор - майстор
Моето предложение е този безчетков 12в да се избягва покупката му. По-безопасен избор ще е четков модел ( пак 12в) . Въпреки, че е по-слаб по показатели спрямо първормънс серията .
Моят безчетков такъв 12 волтов ходи два пъти по гаранция , единият път още на 5-тата минута от покупката му. Излязох навън , отворих куфарчето , сложих батерията и изпуши. Просто случих куца бройка, вторият път почти нов , много малко ползван, без да е товарен, почна да грее, почна батерията да изключва ( явно окъсява нещо ) .
Подобен вариант се случи и на мой приятел . При него три пъти по гаранция и накрая като се случило четврти път да изпатка, го праснал в бетона и приключи мъките :) Той поне го ползваше да сглобява кошери , т.е. виждал е по-сериозно натоварване. Но все пак ... изкара си пак стария четков 12в, но понеже съединителя му все се обаждаше ( явно идва по-сериозен тормоза ) го остави на пробиване ( там вече не сработва ) и до ден днешен си работи.
vencil - специалист
Каква е разликата м/у Milwaukee M12 FIWF12-422X и Milwaukee M12 FIW38-422X, аз не мога да открия единствено ако са различна година на производство :? .
Kumay - майстор
чет окт 19, 2023 6:48 amvencil написа:
Каква е разликата м/у Milwaukee M12 FIWF12-422X и Milwaukee M12 FIW38-422X, аз не мога да открия единствено ако са различна година на производство :? .
Разликата е в размера на квадрата - пърия е 1/2", втория 3/8".
winger - специалист
Здравейте, взех dewalt dcd791 с 2 ah батерии. Когато сложа, която и да е от батериите стои много хлабава. Като мърдам винтоверта насам-натам се усеща как се клатушка и дрънка отдолу. Някой с подобен проблем дали има? Няма проблем с контакта, поне за сега, но е доста дразнещо и обмислям да го връщам.
Може и да предложите нещо аналогично за подобни пари. Взех го на промоция 410лв от Ташев-галвинг.
Благодаря и :partyman:
ZEDYCUS - майстор
Макита нЕма проблем с клатещи се батерии, имат си гумени бутончета за уплътняване.
winger - специалист
ср ное 15, 2023 7:57 pmZEDYCUS написа:
Макита нЕма проблем с клатещи се батерии, имат си гумени бутончета за уплътняване.
И Хикоки и Милуоки немат проблем. Не подозирах, че Девалта ще е така жлямбия... Или мойто парче е такова само :?
ZEDYCUS - майстор
Тури му малко силикон да уплътни :cool: . За тез пари трудно ще намериш подобни параметри при другите марки
Chefo77 - майстор
ср ное 15, 2023 8:04 pmwinger написа:
ср ное 15, 2023 7:57 pmZEDYCUS написа:
Макита нЕма проблем с клатещи се батерии, имат си гумени бутончета за уплътняване.
И Хикоки и Милуоки немат проблем. Не подозирах, че Девалта ще е така жлямбия... Или мойто парче е такова само :?
И Милуокитата са така (18 волтовите), но не падат.
Виж Макита наистина, но ме съмнява в този ценови диапазон да намериш същото като параметри. Все пак хвърли поглед на това:

https://bashmaistora.bg/akumulatoren-ud ... 54233.html
winger - специалист
ср ное 15, 2023 9:55 pmChefo77 написа:
ср ное 15, 2023 8:04 pmwinger написа:
ср ное 15, 2023 7:57 pmZEDYCUS написа:
Макита нЕма проблем с клатещи се батерии, имат си гумени бутончета за уплътняване.
И Хикоки и Милуоки немат проблем. Не подозирах, че Девалта ще е така жлямбия... Или мойто парче е такова само :?
И Милуокитата са така (18 волтовите), но не падат.
Виж Макита наистина, но ме съмнява в този ценови диапазон да намериш същото като параметри. Все пак хвърли поглед на това:

https://bashmaistora.bg/akumulatoren-ud ... 54233.html
Точно гледах Makita ddf485 само че.
https://bashmaistora.bg/akumulatoren-vi ... 67074.html
Същото, но без удара. Не ми трябва ударна. Но пък и предпочитам 2аh батерии, 3-ките са топузки вече :D (много претенции, да)
Гледам и Милуоки м18 bdd-0, но не успявам да намеря още как да си го комплектовам. Имах м12, но електрония прекъсвач много не ми харесваше. Предпочитам механичен.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: