• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
По въпроса за разликата между тези електроди на Бьолер запитах колегите в Офроуд форума още преди около две години,когато взех за първи път AWS.Отговора j; беше,че разликата е..."колкото е между бяла и червена Лада"
joe007 - специалист
Avas_co написа:
Аз, не случайно питах за AWS E7018-1, щото ги предлагат за съвсем различен модел и са на цена доста различна от ЕВ 50,примерно.
Това, че Ковеслав твърди, че не намира разлика между ЕВ50 и AWS E7018-1, също е интересно и бих чул и други мнения по въпроса, не че имам някакви съмнения, но все пак...
Ами те са си съвсем различен модел. И са аналози. Но EV50 са по-добри и затова са и по-скъпи. Просто AWS 7018-1 най-верятно се произвеждат другаде (не в Австрия, за разлика от EV 50 ) под бранда Бьолер .
gogo7777 - майстор
joe007 написа:
http://www.boehler-welding.com/welding/ ... _FINAL.pdf
Мисля че е на стр.6 . Там трябва да е и AWS 6013. Защо са си кръстили така електродите не знам, но въпроса беше друг.
Хм....интересно :?

Пп...в този каталог липсва ЕV55, който също е 7018-1. Всъщност има разлики и при други електроди, както и нови такива.... :?
Тези електроди да не са произведени за Америките /по-топлата и влажна част/...
Последна промяна от gogo7777 на съб яну 23, 2016 12:10 am, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
joe007 написа:
Avas_co написа:
Аз, не случайно питах за AWS E7018-1, щото ги предлагат за съвсем различен модел и са на цена доста различна от ЕВ 50,примерно.
Това, че Ковеслав твърди, че не намира разлика между ЕВ50 и AWS E7018-1, също е интересно и бих чул и други мнения по въпроса, не че имам някакви съмнения, но все пак...
Ами те са си съвсем различен модел. И са аналози. Но EV50 са по-добри и затова са и по-скъпи. Просто AWS 7018-1 се произвеждат другаде (не в Австрия, за разлика от EV 50 ) под бранда Бьолер .
Мда, и аз доколкото разбрах са произведени някъде в Азия, и като цяло ми са интересни конкретни мнения, примерно- за нищо не стават, или поне на нивото на Норд или ЕВБ50 са.
gogo7777 - майстор
Ами Джо да каже. Аз не съм заварявал с такива. :x
koveslav - майстор
Avas_co написа:
joe007 написа:
Avas_co написа:
Аз, не случайно питах за AWS E7018-1, щото ги предлагат за съвсем различен модел и са на цена доста различна от ЕВ 50,примерно.
Това, че Ковеслав твърди, че не намира разлика между ЕВ50 и AWS E7018-1, също е интересно и бих чул и други мнения по въпроса, не че имам някакви съмнения, но все пак...
Ами те са си съвсем различен модел. И са аналози. Но EV50 са по-добри и затова са и по-скъпи. Просто AWS 7018-1 се произвеждат другаде (не в Австрия, за разлика от EV 50 ) под бранда Бьолер .
Мда, и аз доколкото разбрах са произведени някъде в Азия, и като цяло ми са интересни конкретни мнения, примерно- за нищо не стават, или поне на нивото на Норд или ЕВБ50 са.
Май всички стигнахме до един и същи извод. Поразпитай дистрибуторите,все някъде ще продават на кило и пробвай.Аз за първи път случайно видях и взех 1 кг AWS от магазина на Вики-б при едно ходене до Казанлък,и аз само за проба.Харесаха ми,мен ме устройват и сега си поръчвам на кутия,откъдето ми хареса цената.За отговорни заварки с контрол нямам идея как ще изглеждат нещата,но и въобще не ме интересува..
joe007 - специалист
..............и като цяло ми са интересни конкретни мнения, примерно- за нищо не стават, или поне на нивото на Норд или ЕВБ50 са.
По скоро са ниво НОРД, или малко по-добре. Дъгата се държи добре, може би малко по-лесно им пада обмазката (но за цената си са добри). А EVB 50 са си класика. Аз тях ги слагам равни на EV 50.
koveslav - майстор
joe007 написа:
..............и като цяло ми са интересни конкретни мнения, примерно- за нищо не стават, или поне на нивото на Норд или ЕВБ50 са.
По скоро са ниво НОРД, или малко по-добре. Дъгата се държи добре, може би малко по-лесно им пада обмазката (но за цената си са добри). А EVB 50 са си класика. Аз тях ги слагам равни на EV 50.
Колегата питаше за сравнение на EV50 и AWS. На едно мнение ли сме,че работят еднакво.... :supz:
joe007 - специалист
Отговора ми беше точно за AWS :)
idunno - специалист
AWS е съкращението на American welding society което си има своя, различна от европейската система за класифициране на електродите по отношение на химическите елементи в тях и не само.
Разликата между EV50 и EV 55 е точно в процентното съдържание на на основнитв три елемента ( C, Si., Mn) .
Просто базични електроди, но класифицирани от две различни класификационни системи.
Едва ли на някой от вас ще му се наложи да доказва химическия състав на обмазката на електрода в работата си, така че е малко безмислено да се пише кой знае какво за обикновен базичен електрод.
А тези, които мислят, че Бьолер са на нивото на Норд просто не разбират от заваряване. Или поне не професионално.
И то затова се ходи на курсове и чете по разни книги, като ти кажат числата да знаеш в коя кутия да ги търсиш :) и колко време стоят във фурната.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: