Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
koveslav написа:
Машината която си посочил изглежда много добре и като параметри и като вид.Обаче няма HF за ТИГ-функцията.Питал ли си каква е цената?
Няма HF,но за тоя тип машини и това е напълно достатъчно.Някой от чешките машини са с контактно палене но пък имат затихване на дъгата.Но това трябва да се провери в инструкцията за експлоатация дали и тази е така.
koveslav написа:
Направи ми впечатление,че марката с чиято машина аз бачкам,Вики-Б напускаха през последната година доста машини с безконтактно палене,като според мен цените за машините от сериите стандарт са напълно достъпни. 160А машинка с HF за около 500лв си е на далавера.
Бъркаш се нещо. Нямат машина с HF за около 500лв.Всички с HF са над 1000лв.Това: http://viki-b.com/shop/argon-2/%d0%b8%d ... %d1%81-23/
е най-евтино с HF.
koveslav - майстор
Не бъркам.Трябва да се преглеждат всички модели,за да се ориентира човек.Ти си гледал професионалните,ето най-малката машина с HF,вграден клапан и всичко както си му е реда.Вижда се цената без ДДС,на панаира вероятно ще е още надолу.
http://viki-b.com/shop/argon-1/%d0%b8%d ... %d0%b0-10/
ПП Тези пичове от Енина са много точни и смятам да преговарям с тях да взема такава 160А машина с HF с доплащане.Да направят оценка на тамагочито,все ще е някаква сума,не смятам да правя колекция от електрожени.То на външен вид си е чисто ново,макар че отхвърли доста задачи.Винаги е било в куфар и е почиствано и обслужвано.Въпреки клапана и допълнителните неща 160А пак тежи само 4.8кг и ме устройва за замяна на малката машина.Шланга ми за аргон последно стана комбиниран- и с кран и с бутон,така че други разходи няма да имам. А комбо машината си е друга бира-тя също е на дневен ред,но за други цели и задачи.Работата за нея мисля че вече е осигурена.Така и така ще се взима инверторно телоподаващо,защо да не е комбо,разликите в цените са малки :partyman:
agj - майстор
koveslav написа:
Не бъркам.Трябва да се преглеждат всички модели,за да се ориентира човек.Ти си гледал професионалните,ето най-малката машина с HF,вграден клапан и всичко както си му е реда.Вижда се цената без ДДС,на панаира вероятно ще е още надолу.
http://viki-b.com/shop/argon-1/%d0%b8%d ... %d0%b0-10/
ПП Тези пичове от Енина са много точни и смятам да преговарям с тях да взема такава 160А машина с HF с доплащане.Да направят оценка на тамагочито,все ще е някаква сума,не смятам да правя колекция от електрожени.То на външен вид си е чисто ново,макар че отхвърли доста задачи.Винаги е било в куфар и е почиствано и обслужвано.Въпреки клапана и допълнителните неща 160А пак тежи само 4.8кг и ме устройва за замяна на малката машина.Шланга ми за аргон последно стана комбиниран- и с кран и с бутон,така че други разходи няма да имам. А комбо машината си е друга бира-тя също е на дневен ред,но за други цели и задачи.Работата за нея мисля че вече е осигурена.Така и така ще се взима инверторно телоподаващо,защо да не е комбо,разликите в цените са малки :partyman:
Верно че не съм го видял това ! :cry: То ще е съвсем ново производство!Доста евтино ме се вижда за да е с пълно оборудване.Сигурен ли си че това е цената с бренер и кабели ?
dragozow - майстор
e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=302
koveslav - майстор
agj написа:
Верно че не съм го видял това ! :cry: То ще е съвсем ново производство!Доста евтино ме се вижда за да е с пълно оборудване.Сигурен ли си че това е цената с бренер и кабели ?
Не съм твърдял,че е с бренер,кабели със сигурност влизат в цената,но мен не ме ентересуват нито кабели,нито бренери.Това с което съм свикнал не го сменям! От всичко най-много мразя промени в ръкохватки и в твърдост на кабели и шлангове.Знаеш,че аз съм човек на навиците и си ползвам моите.
koveslav - майстор
ники2010 написа:
схема принципна
Схема на кой модел е това?
agj - майстор
Под схемата пише -poli.Има такива електрожени "Поли" ,произвеждат се в Шумен
koveslav - майстор
Не бях забелязал името на снимката.Чувал съм добри неща за тях,мисля че са първите в България на тема инвертори.Даже имах интересен случай.Един колега от Разград,командирован във фирма за отопление в Пловдив,макар и вече с доста стаж и обекти зад гърба си, трябваше да презаверява някакъв документ.За целта трябваше да прави някакви заварки на детайли и да ги изпраща за снимки.Тоя пич си поиска неговия си служебен Поли да му го изпратят от Разград,за да си направи нещата,не харесвал техниката с която го карали да работи тук.Така и не можах да видя и да пробвам тази машина,много ми беше интересно.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: