• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
Само като идея:
Огъват се 4 шини на абкант с нужния градус по дължината /това ще са ръбовете на пирамидата/. Ламарината се разкройва и реже на 4 части /триъгълника/, след което се заваряват /точковат/ към шините с телоподаващо.
Идеята не струва пукнат грош. Не се прави така. По- нагоре показаха как се прави.
Antonii - майстор
Вижте в някоя фирма правеща въздуховоди за вентилация.
Те се сгъват точно на такава машина.
И диагоналите се правят както е писал колегата по-горе цели един след друг, а не на части.
gogo7777 - майстор
Айде огъни цял лист на абкант, професоре.....Ти виждал ли си абкант. Без подлагане на фрикциона как ще стане, А? Изобщо представяш ли си какъв ефект се очаква. В домашни условия толкоз.
Ясно е, че ще се очертаят ръбовете, ама после кво.....паното трябва да влезне в рамка.... :!:
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
професоре.....Ти виждал ли си абкант. .... :!:
Професоре, а ти виждал ли си? Аз съм работил на абкант, и съм правил точно такива изпълнения.
gogo7777 - майстор
Огъни цял лист ламарина по диагонала и после пробвай да вкараш листа за огъване на другия диагонал. Едно е да правиш пирамидки от лист 100х100, друго е от 1000х2000......ся на къв абкант си работил казваш.....професоре.....

В заглавието се уточнява....без абкант..... :wink:
шоп - майстор
gogo7777 написа:
друго е от 1000х20000
:shock: :shock: :shock: аз не съм виждал такъв абкант!!! До 6 метра съм виждал :shock:

Иначе няма никакво значение дали размера на листа е 100х100мм или 1000х2000мм. Стига работната дължина на машината да го лови. Иначе височината няма проблем. 20-30 мм е височината на "пирамидата"
gogo7777 - майстор
Поправих си поста....на 2000... :-D . При 20-30 височина на пирамидата /за един лист/....ефекта е нулев. По-добре да сложи права ламарина. :wink: Мислех, че се търси естетически вид.....
шоп - майстор
Когато правих врати за мазета с размери грубо 2000х800 най-добре естетически изглеждаше ако височината на "пирамидата" е именно 20-30 мм.

Иначе дори и на моят ръчен абкант горният нож се вдига почти 150мм
gogo7777 - майстор
Ахааа.....при 150мм може да стане работата. :wink: Аз сега си го представям мислено как би изглеждало. Аз бих разделил паното за едната част на вратата на 6 по-малки пана. Тогава абканта би огънал ламарината с по-малък градус и естетически ще е ОК.... :wink:
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
Ахааа.....:
Не знаеш как, но имаш и претенции..... Не е ли малко нахално пред майсторите в занаята?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Огъване на полудиагоналите на ламарина /без абкант-машина/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: