• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
vezbata - напреднал
Някой да е работил с такъв електрожен, смисъл дали са надежни били италиански... :?valerii.com
velsi - Почетен майстор
Че то всичко произведено на юг от България е италианско. :lol: На мене например DOMUS не ми звучи никак италианско. Пък и MIG/MAG за 643 лева и да е хубав... :? Нито пък електрожен за 252 лв. Освен цените на сайта да не са актуални, но пак е подозрително.
escutcheon - специалист
Domus идва от латински и означава къща. Ударението е на о. Домуз с ударение на у на турски означава свиня. Не вярвам, че някой мюсюлманин би си кръстил фирмата така. :?
velsi - Почетен майстор
Благодаря за пояснението! Как ти звучи обаче: "Медни намотки за модел "DOMUS 210CU"."?! На мене ми звучи като "кайма от месо" или "хляб от брашно"....
LazarGanev - "Велик майстор"
Фирма Валерий са специалисти по внос от Китай на всякакви италиански, немски, френски и какви ли не европейски стоки. Намерили са някакво пространствено-времево искривяване и им излиза по-евтино оттам да ги внасят! :-D
dragozow - майстор
Аз също внасям Deca, наистина са италиански ама са средно качество. Кажи какво искаш да заваряваш да ти помогна.
vezbata - напреднал
dragozow написа:
Аз също внасям Deca, наистина са италиански ама са средно качество. Кажи какво искаш да заваряваш да ти помогна.
Ще се заваряват тръби, винкели и отвреме на време някоя друга ламарина но все пак не искам някакви термозащити дами прекъсват работата(това би ме подразнило)!!!
Все пак дали DEKA ще се справи добре с електрод max 3.25???
sek.1 - специалист
velsi написа:
Благодаря за пояснението! Как ти звучи обаче: "Медни намотки за модел "DOMUS 210CU"."?! На мене ми звучи като "кайма от месо" или "хляб от брашно"....
Пояснението си е точно на място повечето ефтини електрожени са навити с алуминиева а не с медна шина и магнитопровода им е заварен в момента когато изгори след гаранцията направо го хвърляш защото е неремонтируем по едно време бях събрал десетина такива промоционални китайчета върха на боклуците бяха едни турски електрожени в синьо-зелени кутии по стотина лева които и магнитопровода беше от желязна а не от силициева ламарина и издържаха цели десетина електрода преди да изгорят . В един читав електрожен отиват от 10 до към 15 кила медна шина ПСТ с цена 16-18 лева без ддс и 10-15 килограма силициева ламарина с цена 4.50-5.00 лева без ддс естествено голямите фирми ползват и голями отстъпки. Моя съвет е да си купиш електрожен на някоя българска фирма като Кракра или Тефи или направо читав инвертор с него работата е фантазия.
dragozow - майстор
Зависи от китайчетата. Аз например продавам едни с медна намотка, охладител(вентилатор) и защита. Много рядко се връщат за сервиз защото са истински електрожени. Разполагам на склад с модели от 130 до 250 ампера.Deca електрожен не е добро решение. С това спокойно ще гориш 3.25мм:
http://argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=36
Иначе ето ти и Deca ама да знаеш че не е добър избор:
http://argo-market.com/Browse.aspx?category_id=33
griffin - майстор
Колега ако няма да работиш професионално мисля че няма смисал да купуваш кой знае какъв електрожен. Аз лично имам http://www.pole-sad.ru/cat/weld/id/717@ ... etails.htm който взех от практикер и му сложих един вентилатор.
На 3-тия електрод 3,25 изключи но т.к правих тестове електродите ги горих един след друг почти без почивка, мисля че при реално заваряване няма да ти се налага да го чакаш, на 2,5 не съм испял да му сваля защитата.

Казвам ти да не се ориентираш към големите елктрожени защото ако си любител като мен и трябва да мъкнеш електрожена насам натам дори и тоя който е лек 15 кила го псувам а ако си бях взел кракра който е 24 сигурно щях да благославям всички саздатели :-).
  • 1
  • 2

Тема "Електрожен DEKA" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: