• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 59
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
gogo7777 написа:
Относно цената на ремонта точно пък на Фрониус-а е доста солена мисля че някой беше споменал че само смачкана кутия значително надвишава споменатите 100-150лв.А някъде бях чел че има проблеми при тези Фрониус-и които са доста сериозни ......
Ако търчиш при Киров за ремонт може и да си прав :-D . Да ама не.......Фрониуса е професионална марка и няма никакви фабрични дефекти камо ли сериозни. Няма там тинтири-минтири с апаратите. Познавам колеги, които са фенове на Фрониус и не съм чул да се оплакват.

Професионалната техника е несравнима със комерсиалните такива. Който работи в тая ниша професионално, цената ни най-малко трябва да го притеснява. Ако някой някога направи тест и сравнение, да симулира извършена работа между про-апарат и който и да е друг, ще се окаже, че професионалната машина е 6 пъти по-евтина от другата. И не само при заваръчната техника е така. Сигурен съм. Имах възможноста да се убедя сам в това мое твърдение, щото съм притежавал и от двата вида.

Пансим ги знае що за стока са китайските. Знае къде са тънкостите и слабите им места. Има си негов саморъчно направен инвертор и ако има търговска марка ще сложи в джоба си всички масово предлагани инвентори, та даже и по-нагоре :-D . Лично съм заварявал с неговия апарат.
Нито идеализирането на нещата ще помогне на някой ,нито пък говоренето за неща за които нямаш достатъчно информация…….!Освен това тук форума има съвсем друга цел ,много по различна от професионалното занимание със каквото и да е било !
Аз дълбоко се съмнявам че можеш да убедиш някой да си вземе машина за хиляди левове която ще ползва няколко пъти в годината след като може де си вземе машина на 6 пъти по ниска цена която ще му върши работа….
Моля не поставяйте всички китайски машини под един знаменател както и всички професионални такива …всеки има глава на раменете и можа да избере това които му трябва според възможностите и нуждите му!
gogo7777 - майстор
всеки има глава на раменете и можа да избере това които му трябва според възможностите и нуждите му!
Естествено :-D
Понеже стана дума за ремонти, та затова. Сервиза касае тоя апарат дето има нужда от такъв.....
idunno - специалист
Разбира се, че може да се постави професионалната техника под общ знаменател и той е - професионална.В европа има около 4 производителя на професионална заваръчна техника и те не правят само електрожени, а и доста други неща.Това, че в България всеки търговец смело кръщава всичко що продава за професионално е друга тема.За китайската, важи същото(същия общ знаменател)- китайска.Но китайска и професионална в едно изречение,особено на фона на общото качество на внасяната техника и липсата на претенциозни купувачи, си е малко...несериозно.
И всички тези приказки за това, колко е хубаво да си купи човек нещо китайско.Като е така, защо хората все им се ще BMW или Мерцедес.Защо не си мечтаят за Грейт Уол?
Затова българинът не се чуди като дава пари за Айфон или Айпад, а като стане въпрос за работа се чуди къде да намери най -евтинота машина и тя да е поне толкова добра, колкото професионалната, защото такова е отношението му към работата.И извинението,че човек ползва нещо два пъти в годината, защо го купува, да вземе назаем от комшията.Ще му излезе най-евтино.И накрая- ако е евтино, поне да е българско.
dragozow - майстор
Забрави за евтино и българско в едно изречение.
idunno - специалист
Сега, да взема да поясня, какво имам предвид под евтино и българско.Примерно трябва ми електрожен, питам тук-таме дали някой не ги прави.Отивам, виждам за какво става въпрос(работилница, инструменти), питам го какво му струва, да направи примерно 160 амперов инвертор, казва ми той цена, ако цената е половината на фрониус или есаб,за същия продукт му я плащам.Ето това е евтино и българско в едно изречение, колега Драгозов.
agj - майстор
idunno написа:
Разбира се, че може да се постави професионалната техника под общ знаменател и той е - професионална.В европа има около 4 производителя на професионална заваръчна техника и те не правят само електрожени, а и доста други неща.Това, че в България всеки търговец смело кръщава всичко що продава за професионално е друга тема.За китайската, важи същото(същия общ знаменател)- китайска.Но китайска и професионална в едно изречение,особено на фона на общото качество на внасяната техника и липсата на претенциозни купувачи, си е малко...несериозно.
И всички тези приказки за това, колко е хубаво да си купи човек нещо китайско.Като е така, защо хората все им се ще BMW или Мерцедес.Защо не си мечтаят за Грейт Уол?
Затова българинът не се чуди като дава пари за Айфон или Айпад, а като стане въпрос за работа се чуди къде да намери най -евтинота машина и тя да е поне толкова добра, колкото професионалната, защото такова е отношението му към работата.И извинението,че човек ползва нещо два пъти в годината, защо го купува, да вземе назаем от комшията.Ще му излезе най-евтино.И накрая- ако е евтино, поне да е българско.
Опитваш се да коментираш неща които не само не са ти ясни ами си и много далеч от истината !
Фирми от Италия и Германия имат поне по 4 производители на професионална техника , пък да не говорим колко други европейски фирми произвеждат добра бих казал дори доста по добра техника от известните в България 4 марки затова и казах че професионалната техника не е в никакъв случай под един знаменател само че като и при сравнението с колите което е не уместно ,се е създало от години мнението че в България 3-4 марки са най добрите и незаменими!
С навлизането на китайските заваръчни апарати на нашия пазар китайците наложиха нови стандарти на машините като функции типични по скоро за масова употреба отколкото за професионална .Така че наличната китайска техника у нас е насочена към хоби употреба за разлика от повечето производители на професионална техника които нямат хоби машини а при тях политиката е най ниския профи клас да са ползва и за хоби !Само че цените им са драстично по скъпи от китайските ….и вече китайчетата набират все по голяма популярност дори и на американския пазар!Така че има и китайски машини които си заслужават.
idunno - специалист
:-D :-D отдавна, когато трябваше да си купувам електрожен, трябваше да избирам и понеже съм Европа, реших като ще давам пари да не се мина и след като попрочетох ( добре че поназнайвам, някой и друг език,а и форуми в Европа има не е да няма) и се започнаха едни марки коя от коя по - хубави - Telwin,Varstoj,Deca,Magmaweld,Gysmi,Струна,едни чешки не им помня вече името,Еsab,Lorch,Kemppi,Фрониус и разни други знайни незнайни марки.За щатите е ясно Милър или Линкълн, ама тука е Европата (мноого разнообразие) и попаднах на някакъв немски тест, където Лорх бяха първи, а Фрониус втори.Лорх ги знам от Германия, но в бг ги няма, иначе нямаше да се замисля.Така за България трябваше да избирам между Есаб, Кемпи и Фрониус,. Все пак се използват почти всеки ден, няма да влача на ремонт всеки ден, я.Огледах, какво ползват колегите-всички с Есаб.Реших :) да съм по - различен и който от Кемпи и Фрониус даде по-добра цена.Спечелиха Фрониус.Няма нужда да разбирам от електрожени, само ги ползвам, а и ги купувам други да ги ползват.Както не карам китайска кола, така и не ползвам китайски електрожен.Нека всеки да ползва, каквото му отърва, ама като ползва Грейт уол, да не говори за качество на човек, който ползва Мерцедес.Защото звучи малко като...гроздето е кисело.
agj - майстор
idunno написа:
:-D :-D отдавна, когато трябваше да си купувам електрожен, трябваше да избирам и понеже съм Европа, реших като ще давам пари да не се мина и след като попрочетох ( добре че поназнайвам, някой и друг език,а и форуми в Европа има не е да няма) и се започнаха едни марки коя от коя по - хубави - Telwin,Varstoj,Deca,Magmaweld,Gysmi,Струна,едни чешки не им помня вече името,Еsab,Lorch,Kemppi,Фрониус и разни други знайни незнайни марки.За щатите е ясно Милър или Линкълн, ама тука е Европата (мноого разнообразие) и попаднах на някакъв немски тест, където Лорх бяха първи, а Фрониус втори.Лорх ги знам от Германия, но в бг ги няма, иначе нямаше да се замисля.Така за България трябваше да избирам между Есаб, Кемпи и Фрониус,. Все пак се използват почти всеки ден, няма да влача на ремонт всеки ден, я.Огледах, какво ползват колегите-всички с Есаб.Реших :) да съм по - различен и който от Кемпи и Фрониус даде по-добра цена.Спечелиха Фрониус.Няма нужда да разбирам от електрожени, само ги ползвам, а и ги купувам други да ги ползват.Както не карам китайска кола, така и не ползвам китайски електрожен.Нека всеки да ползва, каквото му отърва, ама като ползва Грейт уол, да не говори за качество на човек, който ползва Мерцедес.Защото звучи малко като...гроздето е кисело.
На мен пък ми звучи като самопохвалващо! :-D Гроздето си ми достатъчно сладко !Доста ми е по сладко от твоето имам си каквото ми трябва ...а и машината ми е много по добра от този твоя прословут Фрониус .... :lol: !
Ако ти така определяш качествата на хората -каращи и не каращи Мерцедеси :vom:... аз ги оценям по други качества .....явно е излишно да се спори с теб -гледай си там от високото и си се кефи! :butthead: Айде със здраве !
Ако може и аз да искажа мнение.Работя вав фирма в която заваряването е в огромни коли4ества,вси4ки апарати са фрониус ,моите наблюдения са много добри апарати стабилни работят вав всякакви условия и експлоатация,но при повреда се трагва по маките.Имаме ве4е 4 бракувани поради това 4е ,цената за ремонта е наполовина и отгоре от новия.Това са оферти от лицензирани сержизи на фрониус .Между друго в4ера влязох в магазин на Есаб и останах като грамнат като продава4а ми предложи инвертор на цена от 700лв с 2 годишна гаранция от Есаб , при което запитвам зашто е такава цената ми отговарят ами и те ве4е си изнасят производството в китаи , но под техен контрол и саответно тяхна гаранция
gogo7777 - майстор
С навлизането на китайските заваръчни апарати на нашия пазар китайците наложиха нови стандарти на машините като функции
Що се излагаш бе приятел :-D
И в Европа има САМО 2 професионални марки. Сигурен съм, че не ги знаеш кои са.........Които "произвеждат" и самите технологии и способи на заваряване за цял свят. Къде навлизат китайците с новите стандарти :?: Че даже и нови функции :-D Това да не ти е някаква мода или фешън стока........Божеееееееее.

Китайските са си комерсиална стока като телевизорите, изобщо не ги бутай към големите :-D Те са за такива като тебе ....любители и се харчат добре :-D


И да знаеш от обща култура, водещата в техническо отношение Германия нямат такава техника изобщо на пазара :wink:


daniprodanov
Не знам какви "маки" имаш с Фрониуса ама ако работиш с такъв апарат както и пишеш, нищо чудно да имаш и съмнения за качество:-D . ...Сериозно....не ги носете в КИРОВ
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 59

Тема "Инверторни електрожени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: