• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 59
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
torbalan - Дървен философ
Те и за евтините са виновни!
gogo7777 - майстор
Малко само да мръдне цената на ориза и световната криза е на лице :-D

Чудя се кой ли е най-евтиния електрожен :? . Дали е китайски :?:
nikolson - майстор
gogo7777 написа:

Чудя се кой ли е най-евтиния електрожен :? . Дали е китайски :?:
М-м-мне. Това е българска самоделка, правена в държавно предприятие на "частмаг",преди 89год. :-D
dragozow - майстор
Ми китайците почват да разбират че има и друго за ядене освен ориз. Последните поне 5-6 години няма случай да продават нещо по-евтино от преди.
idunno - специалист
Понеже никога не бях се интересувал от китайски електрожен насериозно, им хвърлих едно око на цените.Ами в една от страниците всичко до 180А върви между 70 и 120 долара.Евтинички ми се виждат.Е, има и мито и ДДС,значи още 50- 60 долара, но може и по-евтини да има.И щом в продавалника вървят по 200-250 лв., което са грубо 170-180 долара, значи определено има и по евтини варианти от тези, които гледах.С което китайците продължават с евтините неща, ерго няма криза :) :)
ESPACE - майстор
dragozow написа:
Ми китайците почват да разбират че има и друго за ядене освен ориз. Последните поне 5-6 години няма случай да продават нещо по-евтино от преди.
Има надежда за света значи! :?
pansim - майстор
idunno написа:
Понеже никога не бях се интересувал от китайски електрожен насериозно, им хвърлих едно око на цените.Ами в една от страниците всичко до 180А върви между 70 и 120 долара.Евтинички ми се виждат.Е, има и мито и ДДС,значи още 50- 60 долара, но може и по-евтини да има.И щом в продавалника вървят по 200-250 лв., което са грубо 170-180 долара, значи определено има и по евтини варианти от тези, които гледах.С което китайците продължават с евтините неща, ерго няма криза :) :)
Мда, има казваш...а що не си купиш от продавалника един такъв, много ща ти хареса да знаеш :cool:
Отворете страницата на голям производител на полупроводници, вижте им цените на ИГБТ транзистори и мощни бързи диоди за над 1000бр. После направете същото и с електролитни кондензатори, и се опитайте да сметнете колко излиза като себестойност един инвертор направен с ЧИТАВИ ЕЛЕМЕНТИ. Резултата е много далеч от цената на готовия китайски продукт - което значи само едно: нискокачествени елементи за постигане на ниска цена!
Кратко и ясно.
И защо мислите, има на еднакви като заявени характеристики инвертори по китайските сайтове - различни цени ???? Отговора е прост - едните отговарят на надписите си и като надеждност и безопасност, а другото е за търсещи "хубаво и евтино" балъци
Приятно пазаруване.
idunno - специалист
Е, колега panisim, аз затова ползвам Fronius за да не се налага да му мисля много.Всъщност горната ми "сметка" беше, защото много хора се захласват по китайските боклуци, та исках да видя колко струват, аз ще съм последният, който ще си купи китайски инструмент, който да е основен в работата.E, за вкъщи си взех един акумулаторен перфоратор на Хитачи, който е китайски, но все пак е домашно ползване. :)
pansim - майстор
:supz: :supz: :supz: :partyman:

Има и добри китайски инструменти, както и инвертори за заваряване. Ама те не са по 200-300лева, няма и да бъдат
agj - майстор
idunno написа:
Е, колега panisim, аз затова ползвам Fronius за да не се налага да му мисля много.Всъщност горната ми "сметка" беше, защото много хора се захласват по китайските боклуци, та исках да видя колко струват, аз ще съм последният, който ще си купи китайски инструмент,...... :)
На мен пък ще ми е интересно каква ще ти е сметката при евентуален ремонт на прехваления Фрониус !? :-D
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 59

Тема "Инверторни електрожени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: