• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dedi70 - напреднал
n_a написа:
sek.1 написа:
Отиваш в 8 блок на Технически университет София търсиш Пламен оператора на центъра и си говориш за пари но по точна и прецизна машина за тази работа няма.
И виж два детайла какви пари ще са.
Хей! Фрезиститеее? Можете ли да произведете такива джадженца за пишман мебелистите от форума?
можем но ще разходим малко \еконт :lol:
sek.1 - специалист
Някои сме на работа от 1.09 някои от 7.09 тогава ще питам къкви пари ще излезе.
joomlla - специалист
Аз искам да попитам, да ли все пак се намери някой, който да изработи този детайл (шаблон).
gandonov - специалист
Един приятел го направи срещу 4 бири, които изпихме заедно. :-D

Но доколкото си спомням майстора спомена, че за "серийно" производство би излязло около 20лв. на бройка.
lov - майстор
Изработката на такъв шаблон съсвсем не е лесна работа. Особенно ако ще се ползва за професионални цели. Самата шина може да е от каквато и да е стомана но отворите през които се разпробива трябва да са с така наречените кондукторни втулки. Те се правят отделно като са или цементовани или закалени. Тва е според възможностите на майстора. И при двата варианта ефекта е еднакъв. Целта е да не се разбиват така лесно отворите. Без втулки ще ти изкара най много 1-2 обзавеждания да направиш и толкова. Става и самата шина да се закали и после дообработи но после вече за нищо не става след като се разбият отворите. А и ядовете и разправията са почти същите.За това по добре с втулки като можеш да си поръчаш и резервни още сега. Другото е че не всички отвори се използват и съответно могат да се подменят само тези които са износени.
Също така разпробиването трябва да се направи на точна машина на не колонна бормашина.
Преди десеттина години правих такъв шаблон за шурека. Без втулки изкара около месец и после се наложи да го преправям. А той не е от много работливите но се разби бързичко.
За съжаление мога да ти дам само тези съвети защото нямам вече възможност да ти го направя.
шоп - майстор
lov, изглежда шурея ти няма точна ръка.
Виждал съм буков шаблон използван от дърводелец, който не е мръднал.
Аз съм си правил чамов и пак няма проблеми. Кондукторните втулки са ОК, но само ще оскапят шаблона и ще захабват калиброващата част на свредлото.
lov - майстор
Ти ако искаш и от пластелин си го направи и си работи както знаеш пък и така няма да ти се захабява свредлото. :datz:
Те на такива майстори с точни ръце съм се нагледал и без шаблон карат.
шоп - майстор
lov, не ми се спори с теб
Ако искаш прочети темата ми в раздел дърводелство. Там ще видиш как съм сглобил около 400 детайла от ПДЧ само с разчертаване.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 21&start=0

Прочети и ще ми е интересно да кажеш какво не одобряваш. Ще ми е интересно също да покажеш ти какво си направил.
lov - майстор
Ама защо трябва да спорим. На всичко отгоре бил си и шлосер и нещата са ти доста по ясни относно шаблона. Също така за едно обзавеждане наистина не си заслужава да да правиш скъпи шаблони макар че на мен времето ми е скъпо и не бих си губил времето да се занимавам с разчертаване. Колегата не е казал дали са му нужни за еднократна употреба. Той да си прави каквото поиска.
Ако изкаш да се похвалиш с творението си евала. Казвам ти го най-чисто сърдечно. Даже не ми се и иска да се вглеждам в подробности за да ти търся косури. Знам че ще намеря но не ми се иска заощото сме от едно тесто и най обичаме когато претаковаме дявола и то кога фърка. :lol:
А относно да показам какво съм направил като мебели няма как защото не ми хоби дърводелството. Имам си други увлечения и мераци които съм сътворил за да си чеша крастата. Може би като приключа ще направя една подобна темичка като твоята.
шоп - майстор
Прав си, човека не е уточнил много неща. Пък и всеки си има похват и на един му е по-удобно с едно, на друг с друго.


Ето един шаблон на колегата rum_sz. Според мен това е перфектен, лек и евтин шаблом. Евала му казвам където е публикувал и споделил с нас опита си.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=26313
  • 1
  • 2

Тема "Търся майстор-стругар за изработка на метален детайл." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: